Prowadnice szyb, jak zregenerować, albo jak się nimi zająć

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez J4c0PL » 11 wrz 2014, 13:16

Cześć, na samym wstępie przywitam się, ponieważ jestem tutaj nowy. Od niecałego roku jestem szczęśliwym posiadaczem egzemplarza mazdy 323 BG 1.3 16v z 93 roku z instalacją gazową starej generacji (przełączenie na gaz przy danej prędkości obrotowej silnika). Zdjęć aż bym nie chciał wrzucać ponieważ poprzedni właściciel kompletnie nie dbał o to auto, i blacharka z tej racji jest w stanie, hmm jak by to powiedzieć delikatnie, w stanie opłakanym. Ale nie o to tutaj chodzi, od pewnego czasu borykam się z problemem ciężko wciągających się szyb elektrycznych w drzwiach i tutaj rodzą się moje obawy, że kiedyś pięknego dnia wyskoczą z prowadnic i ot, będę ugotowany. Pytanie moje brzmi następująco, czy prowadnice można w jakiś sposób zregenerować, albo czy jest sens czy od razu wymieniać na nowe (pewnie duży koszt i mała dostępność) przy jeździe szyby ku górze można zauważyć dość mocne przegięcie szyby ku przodu auta. Proszę o pomoc, ponieważ chciałbym się z tym zmierzyć bo spać mi to nie daje :)

Pozdrawiam J4c0PL
J4c0PL
 

Postprzez VPM » 12 wrz 2014, 00:10

a może coś się rozkręciło i tyle trzeba zajrzeć i tyle
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez fish » 11 maja 2016, 00:29

sorry za wykopaliska , ale mam dokładnie taki sam problem . Przy podnoszeniu szyby widać , że się przegina (od strony lusterka idzie a od strony słupka staje) co prowadzi do zaklinowania szyby .

Uszczelki wymontowałem i dokładnie wymyłem (legenda głosi , że komuś to pomogło), po ponownym zamontowaniu "utopiłem" je w silikonie w sprayu i dalej to samo . Od strony mocowania szyby do siłownika wszystko jest przykręcone konkretnie .

Co jeszcze mogę zrobić , żeby usunąć tą usterkę nie licząc wymiany drzwi :|
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 mar 2010, 23:49
Posty: 11
Skąd: Giżycko
Auto: Mazda 323 BG 1.6 16v

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323