Gdzie gnije 323f BG?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez enio » 16 cze 2014, 18:58

Witam. Jako, że nie znalazłem nigdzie skupionych informacji na temat ww pytania postanowiłem założyć nowy wątek, mam nadzieję składający się tylko z rzeczowych odpowiedzi, który pomoże i innym użytkownikom
Tak więc szukam 323 bg i jak na razie to same dziurawce trafiałem, a dzięki użytkownikowi sebek71 wiedziałem gdzie zaglądać i poszperać w aucie.
Powoli jednak zaczynam rozglądać się za "efkami" i tutaj pytanie – gdzie najczęściej gniją. Wiadomo progi, podłoga to podstawa do zobaczenia ale czy mają też takie mankamenty jak w nadwoziu HB – czyli np kielichy tylne? Jak to w ogóle sprawdzić w 323f? Proszę o jakieś informacje użytkowników takowych aut i z góry za nie dziękuję.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2008, 13:24
Posty: 50
Skąd: Poznań/Zielona Góra
Auto: Mazda Xedos 6 2.0

Postprzez lasic100 » 17 cze 2014, 12:11

Najważniejsze to jak mówiłeś sprawdzić podłogę (mocowania wahaczy tylnych, podłużnice, miejsca z przodu za chlapaczami itd). Podobno kielichy też tylne też gniją choć mnie na szczęście to ominęło, a można je sprawdzić poprzez wyjęcie takich trójkątnych zaślepek (gdzie czasem są montowane jakieś małe głośniki) na wysokości półki bagażnika, w rogu obok, kanapy. Dodatkowo to co widać gołym okiem czyli nadkola tylne, ranty klapy bagażnika, czy też drzwi ale to są już drobnostki można powiedzieć.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2010, 22:17
Posty: 341 (1/0)
Auto: Mazda 626GW 2001r. 2.0 FS + LPG red. Alaska, Hana2000 czerwona, LPGTech

Postprzez lewy323s » 17 cze 2014, 18:13

Mazda 323 BG sedan 1989r
– standardowo; progi, tylne nadkola, podłoga przy łączeniu z progami, tylne podłużnice, tylne kielichy amortyzatorów, same tylne poduszki amorów, tylne wahacze poprzeczne i wzdłużne! (jednak one powinny już być zmienione nawet ze względu na stan gumowych tulei)
– nadkola z przodu i z tyłu- robią sie powoli dziury w kierunku bagażnika i z przodu w kierunku komory silnika.
– u mnie zaczyna sie korozja słupków przednich na dole i poszybia (trudna do zobaczenia, widać od środka pod konsolą)
– podobno w niektórych rdzewieją ramki drzwi pod uszczelkami, u mnie jeszcze nie :)
– przewody hamulcowe nad tylną belką
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2011, 21:09
Posty: 188 (0/1)
Auto: Mazda 323 sedan 1.6 8V '89

Postprzez enio » 17 cze 2014, 23:16

Dzieki koledzy. Interesuje mnie informacja tylko i wylacznie o "f". Znalez sedana to juz wyczyn a zdrowgo to juz chyba tylko najstarsi gorle tylko widieli :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2008, 13:24
Posty: 50
Skąd: Poznań/Zielona Góra
Auto: Mazda Xedos 6 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323