Strona 1 z 2

Wycieraczki do 323 BG

PostNapisane: 25 kwi 2005, 17:39
przez Cichyy
Chciałem dziś kupić pióra do przodu i po obejrzeniu tablicy z rozmiarami trochę zgłupiałem. Bosch podaje ,że lewy przód to 530 , a prawy 450 :| . Takie trochę duże ;) . Te które mam teraz założone są mniejsze, IMO za małe. Jaki rozmiar powinien być? Pozdrawiam.

PostNapisane: 25 kwi 2005, 20:55
przez shinobi
czesc.

rozmiary Bosh'a sa prawidlowe :–)
a z tylu o ile pamietam – 35.

pozdr,
m.

PostNapisane: 26 kwi 2005, 16:53
przez Cichyy
Dzięki, to takie założę :D

PostNapisane: 26 kwi 2005, 20:10
przez Yard
Ja mam 620 i 530
Większych chyba sie już nie da założyć

PostNapisane: 26 kwi 2005, 21:09
przez shinobi
Yard napisał(a):Ja mam 620 i 530
Większych chyba sie już nie da założyć


matko, weszły takie duże? :)

pzdr,
m.

PostNapisane: 10 lis 2005, 22:18
przez GofNet
Odgrzebałem stary temat, bo nie znalazłem w "makulaturze" konkretów na w/w temat. W bieżącym temacie również nie padła konkretna odpowiedź.
<czytaj> BOSH = 530/450mm
<czytaj> Yard ma 620/520mm
<czytaj> Z tyłu może są 350mm

Czy ktoś posiada informacje, jakie największe i za razem bezpieczne (nie będące za duże) wycieraczki trzeba do 323 BG (nie F) wrzucić?
Muszę nabyć wszystkie trzy, czyli:
<czytaj> Lewa przód
<czytaj> Prawa przód
<czytaj> Centralna tył

Dzięki za odpowiedzi konkretne

Chcę zakupić oczywiście możliwie najlepsze (za rozsądne jeszcze pieniądze), czyli VALEO SILENCIO.

Pozdrawiam
..::GofNet::..

PostNapisane: 10 lis 2005, 22:28
przez fazzi
U mnie poprzedni właściciel założył 2x530 i prawa wychodzi na tę liswę osłonową krawędzi szyby. Rozmiary 530 i 450 są chyba prawidłowe i takie właśnie zamierzam kupić w najbliższym czasie :)

PostNapisane: 11 lis 2005, 02:13
przez Sagitari
Ja kilka dni temu kupiłem na przód. Wcześniej było po lewej 550 mm, ale teraz też wybrałem 530, na prawo 450 i tak chyba będzie najlepiej. A przy okazji wymiany mała renowacja ramion wycieraczek, bo wyglądały nieciekawie.

PostNapisane: 12 lis 2005, 00:09
przez GofNet
Może jeszcze jakieś opinie na temat przednich wycieraczek?
A co z tylną?

PostNapisane: 12 lis 2005, 23:21
przez barthezz
Tak czytam to co piszecie to mnie szokuje bo ja mam założone przez poprzednią właścicielke 2x480mm
i teraz sie zastanawiem jakie założyć.

PostNapisane: 13 lis 2005, 00:00
przez GofNet
Jestem pewien, że musza być z przodu wycieraczki o długości asymetrycznej. Ba, powiem więcej. Najchętniej widziałbym tam wycieraczki VALEO SILENCIO U53+U48 (530mm/480mm) za około 59zł, ale jeszcze nikt nie potwierdził, że to byłby znakomity wybór.

Nie mniej jednak wciąż nie widzę wypowiedzie na temat wycieraczki szyby tylnej! Ciekaw jestem jej wymiarów...

Pozdrawiam
..::GofNet::..

PostNapisane: 13 lis 2005, 14:41
przez barthezz
Z tego co tu przeczytałem wynika że wycieraczka zalożona z tyłu powinna mieć 350mm.
Ja osobiście mam zamontowaną 400mm i wydaje mi sie że taka jest lepsza dlatego że dobrze przylega do szyby a powieszchnia czyszczona jest wieksza.

A co do wycieraczek VALEO SILENCIO to niewim czy będą pasowały bo słyszałem że są wycieraczki co mają inne mocowanie.

PostNapisane: 13 lis 2005, 17:13
przez GofNet
Czyli już wiemy, że na tył wejdzie nawet wycieraczka o długości 400mm. Czy ktoś ma dłuższą i pasuje?

Co do wycieraczek VALEO SILENCIO, to one powinny pasować, gdyż wyglądają, jak standardowe wycieraczki. Niepasować natomiast mogłyby płaskie wycieraczki VALEO SILENCIO X-TRM, gdyby nie fakt, iż wyposażone są w odpowiednie adaptery, czyniące z nich wycieraczki uniwersalne. Poza tym są zazwyczaj dwa razy droższe od tych pierwszych...

Pozdrawiam
..::GofNet::..

PostNapisane: 16 lis 2005, 00:05
przez fazzi
Nie wiem czy eksperymentowanie z dłuższymi wycieraczkami z tyłu ma sens, bo docisk sprężyny jest jaki jest i wycieraczka może nie zbierać jak powinna (siła rozkłada się na większą powierzchnię). Niektórym dłuższe pióro będzie ślicznie zbierać, a tam gdzie sprężynka będzie nadgryziona zębem czasu – nie.

PostNapisane: 17 lis 2005, 12:40
przez fast driveer
tak czytam i niektorym to naprawde duze wycieraczki wchodzą, a innym to nawet na kazdą szybe inne.Wiadomo, ze 323 f bg ma inne rozmiary niz 323 bg. u mnie, 323 bg hatchback, wchodza (i obejmują spokojnie cała szybę) na przód 2x450-460mm, na tył ta sama wielkość 1x450-460mm
nie ma co zakładać mniejszych, śmiesznie to moze wyglądać (nienaturalnie :P ), pozatym lepiej jak jest przecierana pełna powierzchnia szyby. większych- jesli wycieraczka ma zachodzic na listwe osłonową -tez chyba nie ma sensu zakladać
pozdro

PostNapisane: 29 lis 2005, 22:18
przez GofNet
Wreszcie sprawdziłem, co poprzedni właściciel załadował w mojej Madzi.
<czytaj> Przód Lewa: 480mm
<czytaj> Przód prawa: 480mm
<czytaj> Tył centralna: 480mm

Spostrzeżenia:
<czytaj> Prawa przednia wycieraczka dosłownie ledwo się mieści. Jest wręcz raptem około 5mm przestrzeni wolnej między uszczelka przy dachu a krawędzią pióra. Czyli idealnym rozwiązaniem na prawy przód jest 480mm.
<czytaj> Lewa przednia wycieraczka jest stanowczo za krótka. Po pomiarze wolnej przestrzeni (na górze i na dole) wydaje się, że najodpowiedniejszą długością dla tej wycieraczki jest 560mm, a i tak zostanie jeszcze kilkadziesiąt milimetrów od góry.
<czytaj> Tylna centralna wycieraczka zachodzi na uszczelkę przy dachu, co oznacza, że jest za długa o około 10mm. Wygląda więc na to, że najlepszym dla tyłu rozwiązaniem będzie rozmiar 450mm (na styk) lub 410mm (z ponad 20mm przerwą do górnej uszczelki). Należy tutaj jeszcze dodać, iż moja tylna wycieraczka (480mm) w stanie spoczynku na bocznych zaokrągleniach szyby do nich nie dolega. Może jest to spowodowane tym, iż jest już leciwa, ale zapewne powodem jest po prostu fakt, iż jest za długa. 450mm pewnie również dosłownie nieznacznie będzie odstawała, ale podczas pracy oczywiście cała jej powierzchania styka się z szybą.
Od dołu w każdym przypadku pozostaje jeszcze bardzo dużo miejsca.

Reasumując:
<czytaj> Przód Lewa: 560mm
<czytaj> Przód prawa: 480mm
<czytaj> Tył centralna: 410mm-450mm

Pozdrawiam
..::GofNet::..

PostNapisane: 7 gru 2005, 21:00
przez Holly
dzis zmienilem wycieraczki i ............... weszly z przodu 600mm i 480 mm.
idealnie zbieraja z calej szyby nie zostawiajac prawie wolnego miejsca :)
jutro sprobuje wlozyc jedna z przednich na tyl, po operacji napisze ktora weszla i jak pasiuje w 323f BG.

PostNapisane: 13 gru 2005, 01:49
przez homik
gofnecie, kupiles opisywane przez siebie wycieraczki? jak sie sprawuja?

PostNapisane: 13 gru 2005, 02:44
przez GofNet
Jeszcze nie, choć w tym miesiącu zapewne kupię. Na pewno będą to Valeo, choć zastanawiam się, czy wrzucić WinterBlade, czy raczej SWF VisioFlex (płaskie). Cena i jakość tych drugich jest wyższa, ale auto parkuję na chodniku (nie mam garażu), więc dlatego się zastanawiam. Wolę mieć WinterBlade przez kilka lat (wyglądają, jak zwykłe), niż SWF VisioFlex przez miesiąc...

Dla zainteresowanych podaję zalecane przez producenta wymiary wycieraczek:
<czytaj> Przód Lewa: 530mm
<czytaj> Przód prawa: 450mm
<czytaj> Tył centralna: (jeszcze nie znalazłem informacji na ten temat)

Pozdrawiam
..::GofNet::..

PostNapisane: 27 mar 2006, 15:43
przez homik
czy ktos moze polecic jakis konkretny model z allegro na przyklad?
co do rozmiarow mamy juz jasnosc. a co z producentem i marką?
valeo – ale jakie?
winterblade nie widze, silencio? ktos moze polecic?