Nie działa światło mijania – potrzebuję pilnie pomocy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cwaniaq » 13 sty 2006, 14:30

Nie działa mi jedno światło, po krótkim rozeznaniu kabelek był przerwany więc go złączyłem z powrotem.
Teraz dzieje się tak, przy odłączonej kostce (ta od żarówki) przy włączonych światłach napięcie jest, lecz gdy podłączę już do żarówki napięcie zanika. Miernik mase pokazuje oraz długie światła.
Ale dlaczego nie chcą się zapalić te zwykłe ?
Robiłem tak, że podłączyłem kabelek od długich do tych zwykłych to się zapaliły zwykłe a w drugie światło oczywiście długie. Ja się nie znam na elektronice ale czemu tak się dzieje ? Nic więcej nie robiłem tylko przedłużyłem kabelek i złączyłem tak jak powinno być i nic.
Najśmieszniejsze dla mnie jest to, że napięcie zanika dopiero wtedy gdy podłączę do żarówki.
Zaznaczam, że długie działają oba normalnie.
[url=http://www.wszystkodokuchni.pl]Akcesoria meblowe – zawiasy, prowadnice, tandembox, systemy drzwi przesuwnych, BLUM PEKA SEVROLL SIBU GTV SIRO[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2004, 13:47
Posty: 193
Skąd: Białystok

Postprzez SzUrEk » 14 sty 2006, 00:29

Może masz spaloną żarówkę ;)
Jak jest przepalona, to obwód, po włączeniu, jest otwarty i prąd nie dochodzi.

Pozdro

SzUrEk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2005, 17:43
Posty: 162
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: .
Mazda 6 L3 200 2r.
Mazda 626 GE FP 2004 r.

www.akant.dit.pl

Postprzez PT323F » 14 sty 2006, 12:17

Zgadzam sie z poprzednikiem, podłącz inną żarówke pierwszy krok.
Niestety z tego co opisujesz mozesz miec gdzies problem z instalacją, zwarcie lub słaby styk.
Z tego co zrozumialem to kabel od długich podłączony do krótkich to żarówka swieci.
Napiecie jest gdy nie ma obciążenia a gdy sie pojawia obciążenie zanika napiecie.
Przejrzyj jeszcze raz ten kabelek.

I życze aby to była żarówka :)

pozdrawiam
Adam_pt_323f_bg_b6_16V_Gaźnik
Forumowicz
 
Od: 26 cze 2004, 21:49
Posty: 38
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: 323 F 92r B6 16V BG Gaźnik

Postprzez SzUrEk » 23 sty 2006, 22:02

No i jak w końcu wyszło z tą zarówką??
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2005, 17:43
Posty: 162
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: .
Mazda 6 L3 200 2r.
Mazda 626 GE FP 2004 r.

www.akant.dit.pl

Postprzez cwaniaq » 24 sty 2006, 02:54

Sorki, zapomniałem odpowiedzieć.
Okazało się, że w kostce akurat było jakieś słabe łączenie czy coś. Rozciąłem kabelek i ominąłem tę kostkę i działa. Trochę było problemów bo strasznie tam ciasno było (ręce porozcinane), ale było warto. ;)
Na szczęście już działa.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
[url=http://www.wszystkodokuchni.pl]Akcesoria meblowe – zawiasy, prowadnice, tandembox, systemy drzwi przesuwnych, BLUM PEKA SEVROLL SIBU GTV SIRO[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2004, 13:47
Posty: 193
Skąd: Białystok

Postprzez mefyoo » 3 mar 2006, 18:31

A ja mam taki problem, jak włączam światła mijania to zaświecają się pozycyjne lampy sie podnoszą ale żarówki nie świecą i zaświeca się lampka na desce rozdzielczej informująca o włączeniu świateł drogowych, przęłaczanie pomiędzy mijania a drogowymi nic nie daje zaden przekaźnik nawet sie nie odzywa. Czy ktoś już miał taki problem ? gdzie szukać awari ? bezpieczniki wszystkie są sprawne
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2005, 15:13
Posty: 78
Skąd: Hrubieszów , woj. lubelskie
Auto: Mazda 323 F BG 1.6i GLX 91rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323