gaśnie, dymi, ogólnie umiera

Postprzez leszekmaz » 15 lip 2011, 23:27

Witam
Panowie prosz o pomoc jestem posiadaczem mazdy 323 1,7 D i od jakiegoś czasu tzn miesiąca zaczeły sie dziać dziwne rzeczy tzn mazda podczas jazdy zaczyna zwalniać jak wrzucę na luz to auto gasnie a za autem kłęby dymu bialego jak chwile postoi to zapali jedzie i znów slabnie i dym z tyłu
bylem u mechanika ale powiedzial ze wszystko ok heheheh <glupek2> teraz zauważyłem że filter powietrza cały jest w oleju i oleju brak <płacze> nie wiem czy to ma coś wspólnego ale ogólnie nie da sie nim jeżdzić co to może być????
Nie wiem czy jest to istotne ale miesiąc temu wlalem do pełna paliwo od tirowca wydaje mi sie ze bylo to bio choć on twierdził ze nie do audi tez to wlalem i jeżdzi dodam zę mazda juz 2 razy zostala zalana verwą z orlenu i dalej to samo sie dzieje mechanik powiedzial ze ppompa jest ok i wtryski eszcze tez wiec panowie pomóżcie gdzie szukać przyczyny od czego zacząć
POZDRAWIAM
leszekmaz
 

Postprzez tommyb » 16 lip 2011, 09:54

Jeśli kopci na biało -prawdopodobnie zatkane przewody paliwowe .Przerabiałem to samo w mojej poczciwej GD
Moja propozycja wygląda w ten sposob:
-musisz odpiąc przewód paliwowy przy filtrze paliwa (ten idacy do pompy ) ,nalac butelke lub banke ropy
i odpalic autko z butli .Z poczatku sie troche zapowietrzy (musisz ja troche pocheltac ) i zpali,
przegazuj ,i obserwuj dym -powinien leciec przy duzej przegazowce czarny
Jesli poleci czarny to 100% zapchane przewody paliwowe -czyli potrzebny bedzie najlepiej kompresor do przepchania
A odnosnie dymu -dym jest gesty i biały?????

Odnośnie obzyganego filtra olejem to poszukaj po forum ,bo gdzies cos kiedys widzialem nt temat


P.S.-Uzupełnij Profil
[color=#FF8040][/color]Dość rdzy ! -następny t-34 :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 14:57
Posty: 159 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: 626 2.0 D RF-7
Xedos Ca 97 1.6 LPG
Premacy Ditd

Postprzez pawelmazdabg » 16 lip 2011, 17:01

Może głowica poszła i płyn chłodniczy się przedostaje do komory spalania?! To dość częsta usterka w tych silnikach! Sugerowałbym sprawdzenie tego podzespołu priorytetem!
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2010, 13:00
Posty: 43
Skąd: Łódź
Auto: Była323 BG 1.7 D 1990r.
Jest Volvo V40 1.9 TD

Postprzez leszekmaz » 17 lip 2011, 09:03

dzieki panowie
hmmm plynu nie ubywa a co do dymu jest gesty i bialy nic nie widać dodam ze jak auto jedzie zaczyna leciec dym on slabnie i ak wrzuce na luz to silnik caly drży i nierówno chodzi po czym gasnie
leszekmaz
 

Postprzez tommyb » 17 lip 2011, 16:00

dokladnie mialem te same objawy -samochod nie chciał jechac i kopcil jak stary ikarus w zajezdni <lol>
,takze powodzenia i sprawdz moja porade <czarodziej>
Spróbowałbym także wyciagnac filtr powietrza i zapalic samochód i obserwowac czy to ma jakis wplyw-oczywiscie po tej probie wsadz go spowrotem lub kup nowy -moze zamalo powietrza dostaje przez ten zalany filtr.
[color=#FF8040][/color]Dość rdzy ! -następny t-34 :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 14:57
Posty: 159 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: 626 2.0 D RF-7
Xedos Ca 97 1.6 LPG
Premacy Ditd

Postprzez leszekmaz » 24 sie 2011, 21:20

Witam
Panowie problemu moze nie rozwiązałem ale znalazłem na to sposób dziwny ale jest a wiec do rzeczy kupiłem filter do disela juz z obudową tai jak miał fiat 126p do paliwa wczepiłem go w obwód i jest ok
NIE WIEM dlaczego tak jest ale mój tata tak kazał zrobic
POZDRAWIAM
leszekmaz
 

Postprzez tommyb » 25 sie 2011, 11:46

Nie chce nic mowic ale problem za jakis czas powroci -może jestem w błedzie ,ale życzę pozytywnego efektu <spoko>
Jesli problem wróci ,odłacz filterek i przedmuchaj kompresorem przewód paliwowy idący od filterka w strone zbiornika .

Powodzenia
[color=#FF8040][/color]Dość rdzy ! -następny t-34 :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 14:57
Posty: 159 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: 626 2.0 D RF-7
Xedos Ca 97 1.6 LPG
Premacy Ditd

Postprzez jablo4 » 16 paź 2011, 09:52

miałem problem z odpalaniem czy był zimny czy ciepły ciężko zapalał i kopcił przy odpalaniu na biało.zmieniłem filtr paliwa i r=przedmuchałem przewody sprężarką.
jablo4
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323