Problem z ustawieniem rozrządu (1.8 BP)

Postprzez Kubula » 18 lis 2015, 18:03

Witam wszystkich.
Szukałem rozwiązania mojego problemu, jednak nie udało mi się nic znaleźć, stąd nowy wątek.

Po kapitalnym remoncie nie bardzo wiem jak złożyć rozrząd- tzn po złożeniu auto nie odpala, podejrzewam że to w nim problem.
W książce jest taka ilustracja- jak widać znaki są w innych miejscach.
https://drive.google.com/file/d/0BwfnTg ... g3VzQ/view
W internecie znalazłem takie ustawienie:
https://drive.google.com/file/d/0BwfnTg ... 85MG8/view
jednak na pokrywie tylnej nie ma znaków we wskazanych miejscach. Oczywiście złożyłem tak jak na ilustracji jednak bez sukcesu.
Mój problem polega na tym że wałki mają dwie opcje ustawienia i są identyczne- jak na zdjęciu.
https://drive.google.com/file/d/0BwfnTg ... RLRVE/view
nie wiem jak ustawić ten rozrząd. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 paź 2005, 23:41
Posty: 23
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 1.3 16v `93->swap na 1.6 16v:)
323 1.8 BP GT w sumie:)

Postprzez DARO MAZDA 323 » 19 lis 2015, 09:52

skontaktuj się z tekkenfan lub Piotr89 oni rozkłądali te silniki na czesci pierwsze .
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2865 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez tekkenfan » 19 lis 2015, 13:15

zdjęcia się nie otwierają (brak pozwolenia czy cuś)

Robiąc kapitalny zakładam że zdejmowałeś kółka z wałków?
Kółka rozrządu można założyć na 3 sposoby z czego tylko jeden jest właściwy. Kółko na ssącym zakładasz tak żeby "dynks" na wałku ssącym był skierowany na znacznik "I" na kółku. Analogicznie wydech tyle że tutaj "dynks" ma być na "E".
Mając tak założone kółka ustawiasz je na znaki które znajdują się na blaszce do której przykręcasz plastik chroniący rozrząd. Wychodzi to mniej więcej tak że "I" i "E" są pionowo do góry (tak pi razy drzwi).
Z wałem jest łatwiej bo nie ma możliwości innego założenia kółka i wypust na kółku ma być skierowany na znacznik i tutaj też podobnie jak w przypadku wałków będzie on znajdował się pionowo u góry.

Mam nadzieję że nie zagmatwałem tego za bardzo. Później będę miał chwilę to wrzucę jakieś zdjęcie jak będzie taka potrzeba.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2005, 14:02
Posty: 2396 (1/19)
Skąd: Gdynia
Auto: Burbo Astina
Insane Y60

Postprzez Kubula » 19 lis 2015, 16:45

Dziękuję za pomoc. Jak tylko znajdę czas na wizytę w garażu ustawię w ten sposób i napiszę jakie rezultaty:) pozdrawiam

22.11.2015
Auto odpalone!:) :D
Ustawiłem rozrząd zgodnie z podpowiedziami, wymieniłem filtr paliwa i podpiąłem sterownik od LPG.
Prawdopodobnie w tym był szkopuł. Nie będę jej docierał na gazie ale podpięte musi być, inaczej wtryski nie chodzą..

Bardzo dziękuję za pomoc. Po skończeniu całości i ogarnięciu jej po prawie rocznym postoju postaram się zrobić jakieś fotki.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 paź 2005, 23:41
Posty: 23
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323 1.3 16v `93->swap na 1.6 16v:)
323 1.8 BP GT w sumie:)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323