323f – gaz do dechy i nie jedzie – wybuch LPG

Postprzez M1kie » 16 lis 2015, 15:17

Witam! Mam problem, mianowicie dzisiaj zakupilem swoj 1 samochod, trafilo na Mazde 323F, w miare dobry stan. Wiele nie zaplacilem bo koniec koncow 2800, ale mam pewien problem – jezeli wciskam pedal gazu do full, do samej "dechy" to nic sie nie dzieje – stan identyczny jak przy nie wcisnietym pedale gazu, do momentu jest dobrze jedzie normalnie przyspiesza, gdy przyciskam i przechodze pewnie moment ( 1-2 cm od samej dechy) po prostu jakby nie dostawal paliwa, nie przyspiesza nic sie nie dzieje, jakbym puscil gaz. Jest to 1.5 w benzynie. Wiem ze przewody zaplonowe sie juz "sypia" mam zamiar je wymienic w tym tygodniu, jednak czy to pomoze na wlasnie ta usterke? ( i tak to musze zrobic ze wzgledu ze ma gaz, ktory "wybucha" otwierajac mi zabezpieczenie – prawdopodobnie potrzebna regulacja). Czym moze byc spowodane taki "wadliwy" pedal gazu ale tylko przy samej desce? Co moge z tym zrobic?

Na innym forum powiedzieli mi ze to przeplywomierz padl, od tego wybuchu malego. Czy to wlasnie on moze byc powodem tego ze przyciskajac gaz do dechy nie wchodzi wcale na obroty ani nie jedzie szybciej – tak jakbym nie naciskal gazu? Mam zamiar wymienic przewody zaplonowe, wyregulowac gaz no i ewentualnie wlasnie zrobic ten przeplywomierz.
M1kie
 

Postprzez DriveR » 3 sty 2016, 10:58

tak to bedzie przeplywomierz wyjmij go i rozkrec tam sa takie lopatki i one sie zacinaja po prostu tam gdzie sie zacina spiluj pilnikiem czy papierem sciernym nie piluj po calosci tylko tam gdzie sie zacina ;)
tylko za ktoryms razem lopatki moga nie wytrzymac mi sie oberwaly od tej tulei i od tej pory nie jezdze na gazie ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 cze 2014, 11:39
Posty: 18
Skąd: ETM
Auto: 323f BG 1.6 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323