Grzanie się silnika

Postprzez grynia » 24 paź 2006, 19:31

Witam. Jestem od 3 godzin posiadaczem Mazdy 323 r. 92 z silnikiem 1.6 pełny wtrysk. Mam dziwne przeczucia że jest coś nie tak z chłodzeniem silnika.
Po przekręceniu kluczyka na pozycję zapłon pomimo zimnego silnika włancza się wentylator. Po przeglądnięci nie widać ingerencji człowieka w dodatkowe kabelki, wszystko wygląda na orginał. Myślałem że może to być czujnik wody, ale zamontowałem inny i to samo. Nie mam poję`cia

Inny problem to iz po odpaleniu silnika po około 4 minutach mam już na wskaźniku temperatury wskazówkę na 3/4 wysokości. Co prazwda dalej juz sie nie podnosi, ale nie mozliwe żeby sie tak szybko nagrzewał.
Ostatnio edytowano 24 paź 2006, 20:42 przez grynia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 paź 2006, 17:20
Posty: 6
Skąd: Mazury
Auto: Mazda 323bg 1.6i 89r

Postprzez GofNet » 24 paź 2006, 20:00

grynia napisał(a):po odpaleniu silnika po około 4 minutach mam już na wskaźniku temperatury wskazówkę na 3/4 wysokości.
Standard.
grynia napisał(a):nie mozliwe żeby sie tak szybko nagrzewał.
Możliwe :).
grynia napisał(a):Po przekręceniu kluczyka na pozycję zapłon pomimo zimnego silnika włancza się wentylator.
Masz klimatyzację? Jeśli tak i jest właśnie włączona, to ją wyłącz i zimny silnik uruchom ponownie.

Możesz też odczytać ew. błędy komputera (ECU). Info znajdziesz na FORUM i stronie głównej MazdaSpeed.

Powodzenia
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez Winetou » 24 paź 2006, 20:09

Witam,

Gratuluję nabytku. Fakt, że wentylator się od razu po włączeniu stacyjki ewidentnie świadczy o tym, że grzebał przy tym jakiś kowal i prawdopodobnie masz spięty wentylator na krótko. Przy założeniu że masz sprawny termostat nie ma to wpływu na czas nagrzewnia silnika (nagrzewa Ci się szybko i do prawidłowej temperatory i to jest raczej powód do radości niż zmartwienia), jednak zimą będzie Ci się prawdopodobnie nie dogrzewał, a w konsekwencji więcej palił – najlepiej podjedź do jakiegoś elektryka niech sprawdzi o co chodzi z tym wentylatorem.

A przy okazji – mamy tutaj coś takiego jak REGULAMIN – jest przyklejony na początku działu – jest tam napisane w jaki sposób nazywamy tematy i kiedy zadajemy pytania – zapoznaj się z nim proszę, popraw temat zgodnie z tym co jest tam napisane i staraj się stosować – będzie i Tobie i nam łatwiej :)
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323