Mazda 323F BG problem z ciepłym powietrzem

Postprzez www.milsport.pl » 14 gru 2013, 11:47

Jestem nowy zatem witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem z moją mazdą. Posiadam w niej silnik 1.6 16V z instalacją gazową, wymieniłem termostat i przestało grzać ciepłe powietrze, przewody od nagrzewnicy nie są jednakowej temperatury, dolot jest ciepły natomiast powrót jest zimny. Domyślam się że chodzi o odpowietrzenie nagrzewnicy, ale jak to zrobić? Miał ktoś podobny problem? Inne problemy raczej wykluczyłem bo ciepłe powieytrze było jak trzeba przed wymianą termostatu, dopiero po wymianie pojawił się problem.

Pozdrawiam
www.milsport.pl
 

Postprzez patryk240 » 15 gru 2013, 14:32

Nagrzewnica jest zapchana trzeba ją jakoś przeczyścić przepłukać jakimś kwaskiem cytrynowym czy czymś takim i przede wszystkim odpowietrzyć cały układ chłodzenia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2011, 03:38
Posty: 417
Skąd: Żyrardów
Auto: 323 C BG 1.3 8V 89' PB+LPG

Postprzez mchabeusz » 15 gru 2013, 20:58

Nagrzewnica odpowietrza się razem z całym układem chłodzenia tj. odpalasz auto i czekasz aż włączy się wentylator możesz również włączyć nawiew ca ciepłe powietrze i czekać do uruchomienia się wentylatora :)
Idziemy po zwycięstwo i chwalę plus
Nieśmiertelność mistrzów z motywacją większą niż trzystu.

Sprzedam czesci Mazda 323F BG GT
Obrazek
By mchabeusz at 2011-12-04
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2011, 13:15
Posty: 122
Skąd: Zelów
Auto: Mazda 323f BG

Postprzez outofcontrol » 18 gru 2013, 15:48

Miałem podobny problem. Nie chciało mi się wyjmować nagrzewnicy (są fotorelacje na forum jak to szybko zrobić) więc przepłukałem ją. Zdjąłem węże które idą do nagrzewnicy do jednego podłączyłem końcówkę z wężem pod ciśnieniem do drugiej strony kawałek innego węża tak aby wylatywały brudy. Wcześniej wlałem za pomocą węża środki odkamieniające. Pomogło i jest ciepłe powietrze. Nie jest gorące ale zadowala. Kiedyś marzłem

Na wiosnę porządnie przepłukam innymi środkami jakimiś lepszymi i zostawię żeby poleżało kilka godzin w nagrzewnicy
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 lip 2010, 21:15
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2019 2.5

Postprzez Przemek323c » 18 gru 2013, 16:03

mchabeusz napisał(a):Nagrzewnica odpowietrza się razem z całym układem chłodzenia


Niestety nie zawsze tak sie dzieje.

Mozesz sprobowac powoli sciagac z nagrzewnicy przewod ktory jest wyzej, jesli jest zapowietrzona zacznie syczec w pewnym momencie, jesli nie zacznie leciec sam plyn.
Przemek323c
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323