Drgania pedału sprzęgła xedos 9

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Kubus88 » 1 paź 2019, 14:14

Ostatnio zauważyłem drgania pedału sprzęgła w moim xedosie. Wyczuwalne przy wciskaniu czy puszczaniu sprzęgła. Pomyślałem, łożysko ale na postoju go nie słychać. Jak bardzo się wczuje w pracę pedału da się też wyczuć nie równomierny opór, jakby skokową pracę.

Czy miał ktoś z was taki przypadek?

Nie ukrywam, że jakby komplet sprzegla kosztował 400 zł to kupiłbym poprostu i go wymienił jak skrzynia będzie zrzucona ale cena trochę zniechęca. Chciałbym też mieć jakiekolwiek rozeznanie czy trop bo jak mechanik rozbierze mi auto to też słabo żeby tam stało tydzień zanim skompletuje części.

Macie jakieś doświadczenia z zakupem sprzęgła? W ASO dostępne tarcza, łożysko i docisk nawet w rozsądnych pieniądzach jak na ASO. Są jakieś inne alternatywy jak ASO?

Pacjent to xedos 9`99 2.5
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2019, 20:21
Posty: 132 (4/2)
Skąd: okolice Radomia
Auto: XEDOS9'99

Postprzez Kubus88 » 9 paź 2019, 18:46

Gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem odpowiadam sam sobie...

Łożysko oporowe złom i łożysko wałka sprzęgłowego(?) praktycznie stało w moim wypadku. Ale jednoznacznej odpowiedzi czy powyższe elementy były winne nie mam bo zostało zamontowane kompletne nowe sprzęgło.
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2019, 20:21
Posty: 132 (4/2)
Skąd: okolice Radomia
Auto: XEDOS9'99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9