Jak wyregulować linkę skrzyni?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Pielęgniarz » 19 maja 2019, 20:29

Witam, ciężko nawet mi nazwać ten temat. Ostatnio byłem zmuszony zdjąć obudowę lewarka ze względu, że plastik został poddany do renowacji (ten gdzie są liczby i litery PRNDSL).

Wszystko fajnie, ale podczas jazdy czasami gasną mi kontrolki na desce od skrzyni. Auto jedzie ale biegi nie są wszystkie włączone. Wystarczy poruszyć lewarkiem do przodu czy tyłu o ten minimetr i zapalają się, a biegi działają wtedy normalnie.


EDIT: Na to wychodzi, że linka jest zbyt luźna. L w ogóle nie wchodzi, a P czasami nie świeci (wtedy trzeba lekko do przodu pchnąć lewarek, a tym samym linkę. Aby L weszło trzeba linkę również do przodu pchnąć.

Jak wyregulować linkę skrzyni autoamtycznej?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 15:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez radar88 » 26 maja 2019, 21:36

Witam, proszę o zapoznanie się z regulaminami tego forum jak i działów modelowych:
Zasady ogólne:
viewtopic.php?f=95&t=104282

Oraz : Działy Techniczne:
viewtopic.php?f=95&t=117609

Po zapoznaniu się z nimi proszę o poprawę tematu tak aby był on zgodny z w/w regulaminami naszego forum, jeżeli poprawa nie nastąpi, będę zmuszony temat zamknąć i usunąć.

W razie potrzeby służę pomocną dłonią, proszę o PW a postaram się pomóc i odpowiedzieć na pytania.

Pozdrawiam


P.S. Ostatni raz taką notkę wstawiam, ponieważ któryś raz wątek jest założony byle gdzie....
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9