Tuleje zawieszenia (poliuretan)

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez DR2K » 18 kwi 2018, 21:01

Cześć możliwe że będzie opcja na zrobienie kompletnego zestawu tulejek poliuretanowych do naszych X9 jestem obecnie w trakcie rozmów z firmą która jest wstanie zrobić je ;) na chwile obecna podejmą się zrobienia cukierka oraz dolnej tylnej tulei na resztę czekają bo longbow zadeklarował się dostarczyć mi resztę tulejek które posłużą jako wzorniki. Propozycje kieruję do osób które były by zainteresowane zakupem zestawu lub poszczególnych tulejek ;)
Niżej podałem wykaz wszystkich tulejek które występują w x9 oprócz jednej pływającej z wahacza środkowego przód.

Zawieszenie przód:
-Dolna tylna przód x2
-Dolna przednia przód ( ta w sankach) x2
-Dolna przy sworzniu (od amorka) x2
-Górna (cukierek) x2
-Gumy stabilizatora x2
Zestaw na przód 10 szt komplet

Zawieszenie tył:
-Dwie dolne w głównym wahaczu x4
-Tulejka wahacza poprzecznego x2
-Tulejka wahacza środkowego x2
-Górna (cukierek) x2
-Gumy stabilizatora x2
Zestaw na tył 12 szt komplet

Dwa samochody już są mój i longbowa, jeśli by ktoś był jeszcze chętny to zapraszam :)
Tutaj jest lin do strony http://mpbs.pl/
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 31 lip 2016, 18:03
Posty: 225 (0/1)
Skąd: Płock
Auto: Mazda Xedos 9 2,5 MT 98r

Postprzez Tomas2000 » 19 kwi 2018, 07:56

DRK2 zapomniał dodać że jest możliwość doboru twardości tych tulei w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Firma Modern Tech może zrobić tuleje sztywniejsze ale i zarówno takie o parametrach oryginału za to dużo wytrzymalsze, prawdopodobny koszt tulei to 50-60 zł za szt. Czyli wychodzi jak za chiński zamiennik a tuleje są w zasadzie nie do zajechania. Dodam jeszcze że tuleje zawieszenia tylnego są praktycznie nie dostępne a w wielu naszych autach prawdopodobnie siedzi jeszcze oryginał który w końcu się podda. Ceny tulei są uzależnione od wielkości zamówienia, ze względu na to że producent musi przy pierwszej produkcji stworzyć najpierw matryce do odlewu. Im więcej będzie chętnych tym lepsze ceny uda się wynegocjować.
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 12 sty 2012, 17:49
Posty: 429 (0/2)
Skąd: Płock
Auto: Xedos 9 KL 2001
Xedos 9 KL 1999 – EX

Postprzez ProboszczV6 » 19 kwi 2018, 08:07

Powiem tak. Pomysł ciekawy i bardzo dobry, sam kiedyś chciałem rozmawiać z Olkuszem ale jakoś zabrakło weny...
Zrobienie cukierka górnego wahacza nie będzie takie proste, muszą ją zrobić jako tuleję obrotową, z płaskim mocowaniem, najlepiej z zabezpieczeniami przed wysunięciem tulei. Jak zrobią płaskownik tak jak tedgum to będą się urywały wahacze.
W przyszłości zapewne będę chętny na zakup, na dzień dzisiejszy nie. Jak pojawią się tuleje w ofercie to myślę że prędzej czy później tak czy siak będą się sprzedawały, prawdopodobnie nie tylko u nas w kraju.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez DR2K » 5 lis 2018, 18:58

Cześć, odświeżam temat bo są już konkrety :D

Tuleja dolnego wahacza główna w cenie 150zł szt cena detaliczna, dla forum udało się wynegocjować zniżkę na 120zł szt :)

tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylna-mpbs-3703707 (1).jpg
Dolna tuleja

tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylna-mpbs-3703707.jpg
Dolna tuleja


Tuleja górnego wahacza (cukierek) w cenie 135zł szt cena detaliczna, dla forum 100zł szt :)

tuleja-gornego-drazka-reakcyjnego-przedniatylna-cukierek-mpbs-37037174.jpg
Cukierek

tuleja-gornego-drazka-reakcyjnego-przedniatylna-cukierek-mpbs-37037174 (1).jpg
Cukierek


Tutaj jest linka do sklepu :)

http://mpbs.pl/1420-xedeos-9-1992-2002

Powstaną jeszcze tuleje środkowego wahacza ale na to trzeba jeszcze poczekać <faja>
Dodam że obecnie na nich jeżdżę i sprawują się rewelacyjnie.
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 31 lip 2016, 18:03
Posty: 225 (0/1)
Skąd: Płock
Auto: Mazda Xedos 9 2,5 MT 98r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9