Instalacja LPG w Xedosie 9 z silnikiem Millera

Postprzez Pelegrino » 25 cze 2010, 04:03

Witam posiadam Xedosika 9 2.3 Turbo 211KM.I zastanawiam sie czy ładować w to LPG.Jak już to jaki najlepiej i czy wogóle gaz nadaje sie do tego silnika?Jestem nowym użytkownikiem .Czekam na odpowiedzi.
Pelegrino
 

Postprzez Wodzu » 25 cze 2010, 08:42

Hej
Nie turbo tylko kompresor, w takim aucie jak ty masz to ma LPG kolega Janusz626 i sobie chwali o szczegóły jego zapytaj.
Pozdro
EX XEDOS 9
Moja EX
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2005, 12:38
Posty: 1358 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: BJ 2.0 :D, Demio 99r

Postprzez .jano. » 25 cze 2010, 10:37

Witaj,
mam założoną instalację gazową w takim aucie jak Twoje i jak narazie (przejechane 45 tyś km) jazda na LPG nie sprawia żadnych problemów. Spory problem możesz mieć natomiast ze znalezieniem zakładu, który ci ją zamontuje – napisz skąd jesteś to ewentualnie znajdziemy jakieś namiary na warsztat który założy ci instalację jeśli się zdecydujesz. Co prawda w moim egzemplarzu gaz montował poprzedni właściciel ale wiem że sporo się najeździł zanim taki zakład znalazł. Millerków z LPG kilka w naszym kraju już kilka jeździ choć jeszcze pare lat temu nie było żadnego.
Jak masz jakieś konkretne pytania możesz napisać na PW, moge dać ci też kontakty do innych użytkowników Xedosa 2.3 z LPG.

A czy warto? Moim zdaniem TAK.

Pzdr,
Grzesiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 21:25
Posty: 48 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Xedos 9 KJ
CX-9 TB

Postprzez Pelegrino » 25 cze 2010, 15:03

Jestem z Gdańska.Ile wynosi spalnaie gazu w mieście i na trasie .
Pelegrino
 

Postprzez mckoper » 25 cze 2010, 16:26

Mojemu znajomemu w mieście pali 15-17l gazowni, za miastem jakieś 12l.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 23:22
Posty: 3955 (0/2)
Skąd: GDYNIA
Auto: Toyota Land Cruiser VZJ90

Postprzez .jano. » 25 cze 2010, 16:55

Pelegrino napisał(a):Jestem z Gdańska.Ile wynosi spalnaie gazu w mieście i na trasie .


możesz wejsc na motostat.pl to znajdziesz tam dane dot. spalania LPG i PB95 kilku Millerów. Szukaj zarówno w X9 jak i Milleniach.
Pozostałe interesujące Cie informacje poszły na PW.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 21:25
Posty: 48 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Xedos 9 KJ
CX-9 TB

Postprzez Janusz626 » 28 cze 2010, 18:33

Witam, do Millereka LPG nie kazdy zaklad chce zamontowac-ale wynika to tylko z fachowosci monterow. Latwiej w zwyklej rzedowej czworce a jak to V6 i jeszcze kompresor.... zalamuja rece i nie tylko.

Nie daj sie zlapac na haslo: ...tylko instalacja cieklego gazu !! ... no chyba ze sam tego chcesz.

Zalozysz zwykla sekwencje dobre strojenie a raczej zwykle standardowe i bedziesz zadowolony.

U mnie jest Stag 300 plus, reduktor KME turbo, wtryski MicroJet, gazowlotek pelnowymiarowy w klapce PB, butla owalna z tylu za oparciem-wchodzi 55 litrow LPG odemnie do Gdanska na jednej butli bez tankowania i tylko sie cieszyc.

Nie narzekam choc czasem bylo kiepsko, wciagala PB plus LPG, pozniej przelaczalo na PB powyzej 4500 obrotow, wina tego byly brudne filtry fazy cieklej, wina montera bo nie wymienil mi fitrow po pierwszym przegladzie instalacji po pierwszym 1000km. Do teraz wszystko OK ponad 20kkm, normalne spalanie to 9-15.

Teraz jestem w Gdansku u znajomych na Kartuskiej :D moze jakies spotkanko <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 16:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9