Sygnał z PCM na pompę paliwa 2001

Postprzez easy_rider » 6 kwi 2017, 11:00

Witam,

Moja maszyna nie odpala. Po analizie schematów elektrycznych wyszło że nie ma sygnału z PCM na przekaźnik pompy paliwa. Wiecie może jak wygląda sterowanie pompą paliwa? Czy jej praca zależna jest od czujnika ciśnienia paliwa? Czy pompa pracuje non stop czy po osiągnięciu pewnego ciśnienia jest wyłączana? mam też instalacje gazową JTG icom. czy będzie ona tak wpięta w instalacje żeby odciąć sygnał na pompie paliwa? Szukam informacji które sterują działaniem pompy. Bo nie wydaje mi się żeby PCM był uszkodzony. Wszytko działa, rozrusznik kręci, iskra jest tylko benzyn nie dochodzi.

P.S Coraz więcej problemów z X9 mam ostatnio ( że o rdzy po zimie nie wspomnę)
Forumowicz
 
Od: 15 sie 2016, 22:12
Posty: 54
Skąd: Warszawa / Sandomierz
Auto: Mazda Xedos 9 2.5l 2001r

Postprzez ProboszczV6 » 7 kwi 2017, 07:26

A jakim sposobem zmierzyłeś że nie ma sygnału z PCM? Na zapłonie i nie pracującym silniku sygnału nie ma, pompa pracuje tylko na odpalonym silniku. Zasilanie pompy idzie przez przekaźnik w komorze silnika, który można wysterować ręcznie na stałe. Znajdź rozpiskę złącza diagnostycznego pod maską, tam są styki którymi można wysterować przekaźnik pompy paliwa na stałe. Nie ma czegoś takiego jak czujnik ciśnienia paliwa.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez easy_rider » 7 kwi 2017, 09:22

Na zapłonie pompa działa. Tak rozumiem z serwisówki. Na przewodzie 1AF jednak jest B+na zapłonie, a bez zapłonu jest 0,5V. Przewody są drożne przekaźnik działa prawidłowo, a pompa nie chce się włączyć. Jak włożę zworkę w gniazdo diagnostyczne połączę z masą to działa. Chodzi o przewód LT GRN/RED.

Można ze zworką jeździć w złączu diagnostycznym?
Czy PCM musi być dobrze połączony z masą? Może słaba masa była na PCM?
Może ktoś coś podpowie bo wszystko jest w normie a pompa nie działa.
Załączniki
1AF.png
schemat.png
Forumowicz
 
Od: 15 sie 2016, 22:12
Posty: 54
Skąd: Warszawa / Sandomierz
Auto: Mazda Xedos 9 2.5l 2001r

Postprzez radar88 » 8 kwi 2017, 12:03

Jak możesz to popraw żeby był zgodny z regulaminem działów modelowych.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9