Mazda Xedos 9: Gaśnie na biegu jałowym, szarpie na zimnym silniku

Postprzez Maniek90 » 18 lip 2016, 22:31

Witam,

Przewertowałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż moja Xedos 9 od pewnego czasu dostaje mechanicznego świra. Zaczęło się od falujących obrotów na postoju np. na światłach. Obroty skakały od drugiej kreski do 1000 i spadały, ale silnik chodził. Po pewnym czasie obroty po skoku w górę spadały na tyle nisko, że po wciśnięciu sprzęgła auto zaczęło gasnąć. I to jest właśnie kwintesencja problemu...

To co było jeszcze charakterystyczne, to fakt, że po wciśnięciu pedału do dechy auto na sekundę zamula, a dopiero potem nabiera siły i rusza z kopyta. Ciekawe jest też to, że Madzia nie gaśnie, jak włączona jest klima (ale tylko na pełną moc).

Tydzień temu doszła kolejna usterka. Auto odpala na dotyk, ale na zimnym silniku – zwłaszcza na pierwszym biegu – niesamowicie szarpie. Wygląda to tak, jakby ktoś przywiązał je do drzewa. Dostaje mocy i nagle jej odbiera, po ułamku sekundy znów dostaje i znów jej odcina...

Czy to może być silnik krokowy? A może jednak aparat zapłonowy? Dodam, że Madzia bierze olej i to dość solidnie, na tysiąc km dolać trzeba 3-4 litry, ale na trasie jak jazda jest płynna, to silnik rwie aż miło, więc raczej to nie brak kompresji.

Jestem laikiem i nie znam się na mechanice, dlatego bardzo was proszę o pomoc.
Początkujący
 
Od: 27 paź 2015, 23:55
Posty: 4
Auto: Mazda Xedos 9 2.0 v6

Postprzez niedzwiadek833 » 19 lip 2016, 17:07

Sprawdź najpierw błędy, bo możesz mieć uszkodzoną sondę, EGR, czujnikspalania stukowego albo jeszcze coś innego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 wrz 2009, 11:02
Posty: 316 (0/4)
Skąd: GA
Auto: GG L8 03 MT
BM PE 16 MT

Postprzez radar88 » 20 lip 2016, 18:52

Witam,proszę o zapoznanie się z regulaminami tego forum jak i działów modelowych:
Zasady ogólne:
viewtopic.php?f=95&t=104282

Oraz : Działy Techniczne:
viewtopic.php?f=95&t=117609

Po zapoznaniu się z nimi proszę o poprawę tematu tak aby był on zgodny z w/w regulaminami naszego forum, jeżeli poprawa nie nastąpi, będę zmuszony temat zamknąć i usunąć.

W razie potrzeby służę pomocną dłonią, proszę o PW a postaram się pomóc i odpowiedzieć na pytania.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez iparts » 1 sie 2016, 09:32

Na początek to sprawdź dlaczego pochłania Ci taką ilość oleju, i czy jest to wyciek zewnętrzny czy silnik tylko wciąga. Co do Twojego problemu poradziłbym Ci sprawdzić błędy na silniku czy czasami czujnik położenia wałka (krokowy) nie robi problemów, może to też być przepływomierz, ewentualnie sonda lambda. Dużo wyjaśni się jak sprawdzisz błędy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9