Xedos 9 zgasł podczas jazdy i nie odpala (KL)

Postprzez JapanBA » 30 kwi 2016, 21:41

ProboszczV6 napisał(a):aparat zapłonowy KL01 da sie zamontować, ale trzeba zamienić dwa skrajne przewody w małej wtyczce, lub jeden skrajny przepiąć z jednej na drugą, zależnie od wersji instalacji która jest w aucie. KL01 wcale nie jest taki cudowny, to on właśnie miał wadę fabryczną polegającą na paleniu się tranzystora i to na niego była robiona akcja serwisowa :] KF34 i K834 ten problem też miały ale w dużo mniejszym stopniu.
Był też aparat KLY1 ale jeszcze takiego nie widziałem na oczy.
W ostatnim roczniku Probe('98) była cewka wielobiegunowa, tych aut jest na tyle mało ze też ze świeczką szukać, jeszcze na dodatek tylko wersje "amerykanckie"


Jeszcze zapomniałeś o samej cewce z miejscu aparatu która występowała w KLG4.. Ford paluchy swoje w tym maczał ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2012, 00:57
Posty: 391 (2/8)
Skąd: Łódź-Ozorków
Auto: Mazda Lantis CBA 98r.
Mazda Xedos 9 TA KL 01r.
Lexus LS 460 08r.

Postprzez radar88 » 1 maja 2016, 10:18

Proboszcz nie wiem nawet jaki mam, bo jak pamiętam to były dwa KL01 i 02, ja nie pamiętam który mam, ponieważ leży od roku, wiem natomiast że jest sprawny i muszę go wpiąć i zobaczyć jak wytrzyma, bo z KFem już miałem 2 przypadki na własnej skórze że padły, jeden padł u mnie, odpaliło auto, wyjechałem i pod sklepem od tak sobie zgasł i tyle, drugi....auto podawało wszędzie iskrę ale na 5 garku jak by jej nie było a w rzeczywistości była ale pewnie za słaba. Muszę kiedyś poczytać o tym aparacie z Probe na forum F.Probe.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Piotr_ » 1 maja 2016, 10:39

Ja miałem kly1 i padł jak mucha :P Teraz jest kl01 i od dłuższego czasu jest ok. Mimo tego jeden aparat i przeplywkę mam w zapasie :)

Dopisano 1 maja 2016, 10:41:

Wiem że gdzieś w Poznaniu przerabiają te aparaty wyciągając cewkę na zewnątrz, bo z reguły ona właśnie pada.
XED
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 28 paź 2010, 20:14
Posty: 5118 (218/231)
Skąd: Poznań
Auto: Było dużo mazd... jest łaciate turbo :D

Postprzez ProboszczV6 » 1 maja 2016, 12:42

JapanBA napisał(a):Jeszcze zapomniałeś o samej cewce z miejscu aparatu która występowała w KLG4.. Ford paluchy swoje w tym maczał ;)


ProboszczV6 napisał(a):W ostatnim roczniku Probe('98) była cewka wielobiegunowa, tych aut jest na tyle mało ze też ze świeczką szukać, jeszcze na dodatek tylko wersje "amerykanckie"


nie zapomniałem :]

można kombinować z przeróbką na zewnętrzny moduł zapłonowy i zewnętrzną cewkę tak jak np ma Xedos 6.
Kto bardziej ogarniał elektronikę to robił własny moduł zapłonowy i podpinał się na okablowanie oryginalnego aparatu zapłonowego, polecam przeczytać o tym na forum ford-probe.net
U mnie padł aparat KL01, w jego miejsce włożyłem oryginalny KF34 który naprawiłem -rocznik 95 forda probe miał właśnie poprawiony KF34 bez wadliwego modułu, później założyłem K834 z dwoma czujnikami, trafił się za małe pieniądze, KF34 sprzedałem komuś z forum w pełni sprawny.
Hmm, ciekawe czy dałbym radę przerobić oryginalny aparat z rozdzielaczem na pojedyncze cewki z KJ... musze się zastanowić czy gra warta świeczki...

Nie było czegoś takiego jak aparat zapłonowy KL02, był KL01, no i był przepływomierz klapkowy KL02 z GE/Probe
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez radar88 » 1 maja 2016, 23:39

A widzisz to pomieszałem z przepływką bo coś mi świtało po głowie KL02.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez radar88 » 21 sie 2018, 13:55

20180821_132310.jpg

Pany i panewki....mam problem z tą damą widniejącą wyżej... Auto nie odpala, a dokładnie jest brak iskry, totalny brak iskry :| Pacjentka Millenia 1995...KL A/T

Czujnik halla sprawdzony, podmieniany na dwa inne.
Aparaty zapłonowe (KF34/K834) oba dobre, sprawdzane na moim samochodzie
Kable WN podmieniane
Świece podmieniane
Rozrząd jest ustawiony jak należy
ECU nawet zmieniałem na taki sam
Stacyjka podmieniona...
Sprawdzone i porównane napięcia na kostkach od aparatu po między moim i a milly
Podpięty pod OBD2, odczyty z czujników w czasie rzeczywistym – są.

I nic...zaznaczę że millenie nie mają immo a ana pewno nie ma go w kluczyku jak i nie widzę nic dokładanego, w sensie nie ma żadnej pastylki.

Teraz opis zdarzenia:

Samochód jechał przez las, zahaczone było o korzeń i w tym momencie zgasło (tyle że od spodu nic nie ma urwanego), podmieniony aparat, auto odpaliło na chwile zdechło... zakupiony drugi, włożony, auto odpaliło i chodziło 4 minuty, wrzucony wsteczny...koniec.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły/sugestie ?? Bo mnie już się tak naprawdę skończyły pomysły :|
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez ProboszczV6 » 8 wrz 2018, 10:52

czy millenia jako auto na hameryke nie miała czasem wyłącznika wstrząsowego? Możliwe że znajdziesz go w bagażniku.
sprawdziłem na schemacie nie ma nic takiego, jest tylko fabryczny alarm, ale on odcina też rozrusznik...
Kojarzę to auto(jeśli to jest to o którym myślę), czy czasem kiedyś nie stacjonowało w Dzierżoniowie?
I sprawdź wiązkę, bo jeśłi to jest to auto o którym myślę że jest to tam była ostra rzeźba z kablami i instalacją LPG, nie wiadomo czy coś się nie przetarło albo rozpadło przy wymianie silnika itp
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez radar88 » 8 wrz 2018, 12:18

Daj mi numer do siebie na PW...bo to jest to auto co myslisz...
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9