Strona 1 z 1

Czy widać różnicę między KF/KF-ZE

PostNapisane: 21 sie 2013, 00:23
przez MaciekZales
Witajcie Koledzy,

Jestem świeżym forumowiczem i niestety jeszcze nie właścicielem Madzi, co mam zamiar niedługo zmienić. Poszukuję w tej chwili, na rynku wtórnym rzecz jasna, Xedosa 9ki, lecz doszukałem się w sieci informacji, że w przypadku poj. 2.0 występowały motory o różnej mocy: słabszy (140KM) w rocznikach '94-'00, mocniejszy (160KM) '92-'95. Możecie mi powiedzieć skąd ta różnica i czy poza przebiegiem (ze względu na wiek) mogą się różnić np. awaryjnością? ;)
Z góry dzięki za odp.

PostNapisane: 21 sie 2013, 08:27
przez Marek 161BD081
Tak raczej X9 z silnikiem KF (2.0) o mocy 160KM jakoś jeszcze nie widziałem.
Silniki KL (2.5) mają katalogowo 167KM, po ostatnim lifcie doszły dodatkowe katalizatory i moc spadła do 163KM.
W katalogach są silniki KL o mocy 200KM ale tych tez chyba nikt nie widział w tych autach.
No i oczywiście mamy też silnik Millera KJ (2.3) o mocy katalogowej 211KM.

Moim zdaniem do takiej budy silnik 2.0 (standard: 144KM) jest ciut za mały.
Jeśli już to 2.5 lub 2.3.
Nie będzie to oczywiście "ścigacz" ale za to da ci komfort podróżowania :)

PS. uzupełnij profil o lokalizację.

Re: Czy widać różnicę między 2.0V6 140KM a 2.0V6 160KM

PostNapisane: 21 sie 2013, 08:34
przez zibi626
Jeszcze można spotkać bzdury,że w Xeodsach 9 wychodziły silniki 1,6 R4 o mocy 107HP,ale to już redaktorek pomylił z Xedosem 6.

Ogólnie w Xedosach 9

1. Silnik KF – 140-144HP
2. Silnik KL – 163-167HP
3. Silnik KJ Miller – 211HP

Tak jak Marek pisze, KF'a raczej sobie odpuść, jeśli już to KL lub Miller,ale jeśli chodzi o Millera to pamiętaj o kompresorze :)

Xedos 9 z KLem to nie ścigacz owszem,ale daje kopa, czasem w drodze do pracy poprawiam sobie humor :)

PostNapisane: 21 sie 2013, 09:33
przez Marek 161BD081
... jeszcze jedno – nie można zapominać o ASB w KL'u, która jest raczej trochę delikatna i nie lubi katowania.

Re: Czy widać różnicę między 2.0V6 140KM a 2.0V6 160KM

PostNapisane: 21 sie 2013, 10:39
przez MaciekZales
Dobrze się dowiedzieć, że portal który uważałem za dość rzetelny wypisuje jakieś bzdury... <płacze>
W każdym bądź razie dziękuję Wam panowie za odpowiedź, ale muszę przyznać, że z motoryzacją pod kątem mechaniki nie miałem nigdy dużo wspólnego. Dlatego proszę o wytłumaczenie kilku pojęć, które dla Was za pewne będą banalne. Np. oznaczenia silników jakich wszyscy Panowie użyliście czyli KF, KL i KJ. Próbowałem znaleźć jakieś info ad. tego, ale niestety jako laikowi ciężko po zdjęciach coś namierzyć. Żyłem w przeświadczeniu, że silnik różnią się pojemność i mocą... <glupek2>

W kwesti mocy, ja nie szukam potwora na 1/4 mili. :P Szukałem limuzyny z klasą i padło na Xedosa 9. Wcześniej miałem Mercedes W123 z 70 kucami na pokładzie przy podobnej wadze, więc sami widzicie, że ścigać się nie będę. Komfort przede wszystkim.

PostNapisane: 21 sie 2013, 11:00
przez Marek 161BD081
MaciekZales napisał(a):Dlatego proszę o wytłumaczenie kilku pojęć, które dla Was za pewne będą banalne. Np. oznaczenia silników jakich wszyscy Panowie użyliście czyli KF, KL i KJ. Próbowałem znaleźć jakieś info ad. tego, ale niestety jako laikowi ciężko po zdjęciach coś namierzyć.


zibi ci o tym już napisał we wczesniejszym poście.

KF, KL i KJ to oczywiście oznaczenia typów silników, które konstrukcyjnie nie zmieniły się w całym okresie produkcji mimo kosmetycznych zmian w osprzęcie (np, dodatkowe katalizatory).

PostNapisane: 21 sie 2013, 11:06
przez voytecku
MaciekZales napisał(a):Dobrze się dowiedzieć, że portal który uważałem za dość rzetelny wypisuje jakieś bzdury...

Z tego, co pamietam, to ten artykul byl na onecie. Oni czesto wypisuja takie bzdury i to na kazdy temat :)

MaciekZales napisał(a):Żyłem w przeświadczeniu, że silnik różnią się pojemność i mocą...

I tym sie roznia, ale zeby sie nie pogubic, to kazdy ma swoje oznaczenie kodowe, cos jak VIN dla calego samochodu.

MaciekZales napisał(a):W kwesti mocy, ja nie szukam potwora na 1/4 mili. Szukałem limuzyny z klasą i padło na Xedosa 9.

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem do tego samochodu jest 2.5 KL, nie jest za bardzo paliwozerny ani przesadnie mulowaty, nawet odpycha sie :) Jeden z kolegow chce sprzedac swojego Xedosa 9 2001 za bardzo rozsadne pieniadze, napisz do niego popytaj.

Pozdrawiam,
voytecku.

PostNapisane: 21 sie 2013, 11:12
przez radar88
A skrzynia w KL-u to padaka lecz nie ma kosztownego kompresora, za to w Milleru 2,3V6 (KJ) skrzynia jest znacznie bardziej trwała lecz naprawa kompresora jest b. kosztowna.

Osobiście odpuściłbym sobie silnik 2,0V6 w tej budzie, nie czarujmy trochę słaby na tą budę lecz przypuszczam że i tak daje radę.
Najlepszym rozwiązaniem : 2,5V6 Manual....

U mnie jak skrzynia siądzie, a tak za pewne się stanie będę szukał całego X9 z MT na przekładkę...tak tak wiem...limuzyna z MT...straci urok, ale zyskam na lawetach i kosztownych naprawach a będę dalej szczęśliwym posiadaczem X9 ;)

PostNapisane: 21 sie 2013, 11:35
przez MaciekZales
voytecku napisał(a):
MaciekZales napisał(a):Dobrze się dowiedzieć, że portal który uważałem za dość rzetelny wypisuje jakieś bzdury...

Z tego, co pamietam, to ten artykul byl na onecie. Oni czesto wypisuja takie bzdury i to na kazdy temat :)

Akurat tym razem nie trafiłeś, bo myślałem w tej chwili o autocentrum.pl. Pomijam już fakt, że tam również znalazłem informację o jakiej wspomniał zibi626, że Xedos 9 miał silnik 1.6 107KM. :P

W kwestii oznaczeń o jakie pytałem myślałem, że jest to coś bardzie podchwytliwego niż różnica w "modelach" silnków. Rozpocząłem cały wątek, bo Xedosa 9 z 2.0 w wydawać by się mogło niezłym stanie można łatwiej znaleźć w sieci.
Przyznam też szczerze, że zastanawiam się nad furą z gazem, albo po zakupie od razu zagazować, bo ma służyć mi do codziennych dojazdów do pracy. Miał ktoś do czynienia z gazem w dziewiątce?

Odnośnie Xedosa jakiego ma na sprzedaż znajomy Voytecku, to odezwę się jeszcze pewnie, ale jeszcze nie w tym miesiącu. Mimo wszystko dzięki za info.

PostNapisane: 21 sie 2013, 11:52
przez voytecku
MaciekZales napisał(a):Odnośnie Xedosa jakiego ma na sprzedaż znajomy Voytecku, to odezwę się jeszcze pewnie, ale jeszcze nie w tym miesiącu.


Myslalem o tym samochodzie: KLIK!

Sam nawet rozmyslalem nad nim, bo wyglada ciekawie i zadbanie. Z gazem nie powinno byc problemow.

Nie kupuj jednak samochodu za najnizsza cene jak ten z otomoto. Bedziesz musial na poczatek wsadzic przynajmniej polowe tego w pakiet startowy (rozrzad, oleje, filtry, hamulce, zawieszenie).

Pozdrawiam,
voytecku.

PostNapisane: 21 sie 2013, 12:00
przez MaciekZales
Niestety wiem, że jak chcesz zaoszczędzić na zakupi to drugie tyle dołożysz w serwis.

PostNapisane: 21 sie 2013, 12:05
przez voytecku
MaciekZales napisał(a):Niestety wiem, że jak chcesz zaoszczędzić na zakupi to drugie tyle dołożysz w serwis.

Ten, ktorego wyslales to straszny szrot. Walony w przod, w srodku smietnik, az szkoda patrzec. Te nakladki nie wygladaja na fabryczne.

Pozdrawiam,
voytecku.

PostNapisane: 21 sie 2013, 14:24
przez zibi626
MaciekZales napisał(a):Miał ktoś do czynienia z gazem w dziewiątce?


Oczywiście, mało kto na Forum ma Xedosa 9 bez LPG :)

Tu masz temat odnośnie zużycia PB i LPG w Xedosie 9:

viewtopic.php?f=154&t=134643

Co do samego montażu LPG – to licz tak od 3000 pln w górę,choć i to może być mało. Na pewno sekwencyjny, chociaż sam zastanawiałem się nad BLOS (poczytaj na necie),ale stwierdzili,że nie ma miejsca pod maską..Tak czy inaczej, jeśli zapakujesz porządną instalację LPG + cała reszta podzespołów jest ok (sondy lambda,świece,kable) to nie powinno być problemów:)

Aha i również podpisuję się pod tym co napisał Rada88 – szukaj z silnikiem 2,5 V6 – jeśli trafisz A/T to jak najlepiej sprawdź choć i tak nie ma pewności,że jak pojeździsz z 3 miesiące to coś się nie stanie choć może być i tak,że będziesz jeździł 2 lata i będzie git:) No a jeśli trafisz zadbany 2,5 z manualem to będziesz miał...limuzynę z manualem :P

Re: Czy widać różnicę między 2.0V6 140KM a 2.0V6 160KM

PostNapisane: 21 sie 2013, 16:20
przez MaciekZales
A co myślicie o sprowadzaniu takiej X9 z zagranicy? Miał ktoś już doświadczenie lub wyliczył ile trzeba doliczyć za tłumaczenie papierów, rejestrację, cło i resztę papierkowego śmietnika?

PostNapisane: 21 sie 2013, 21:13
przez Egoist
Silnik 2.0 V6 występował w 3 wersjach. KF-DE potocznie nazywany KF'em u Nas o mocy 144km. Występował w Modelach Xedos 6 i 323f BA. W Japonii występował KF-ZE o mocach 160km (MX-6 Jspec) i 170km (Lantis TypeR). Silniki różniły się kolektorami dolotowymi , tłokami , wałkami rozrządu i stopniem sprężania. Ja znam takie informacje , jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Być może o to koledze chodziło z pierwszego postu.

PostNapisane: 21 sie 2013, 21:34
przez Beny
MaciekZales napisał(a):Przyznam też szczerze, że zastanawiam się nad furą z gazem, albo po zakupie od razu zagazować, bo ma służyć mi do codziennych dojazdów do pracy. Miał ktoś do czynienia z gazem w dziewiątce?
raczej wiekszość ma zagazowane 9.Koszt instalacji do 2.0 czy do 2,5 będzie porównywalny bo to Vki.Więc lepiej dopłacić troche do OC a mieć mocniejszą furę.
Ja przesiadłem sie z 323f Ba 2.0V6 i moge powiedzieć że ona jechała.Myśłałem że 2,5 V6 w X9 to będzie rakieta i trochę sie zdziwiłem bo jednak masa juz robi swoje.Tak jak piszą koledzy szału nie ma ale zdecydowanie szukał bym 2,5.No i te silnik gdzies czytałem ze sa mniej oliwożerne od 2.0V6.

Re: Czy widać różnicę między 2.0V6 140KM a 2.0V6 160KM

PostNapisane: 23 sie 2013, 13:27
przez deejay27
W Japonii występował KF-ZE o mocach 160km (MX-6 Jspec) i 170km (Lantis TypeR)

W MX-6 nie było kf'a tylko FS i KL lub KLze

PostNapisane: 23 sie 2013, 22:40
przez Egoist
MX-6 J-Spec wychodził 2.0 V6 KF-ZE i 2.5 V6 KL-ZE. Na Europe był tylko FS i KL-DE.

PostNapisane: 17 wrz 2013, 17:23
przez sebastianaladyn
Co do sprowadzenia X9 z zagranicy jak dobrze trafisz na nie zniszczoną użuwaną to0 możesz być do przodu.