Konsola do Millenii

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez killergr » 8 maja 2010, 07:54

Witam.
Mam Xedosa 9 z 2000 roku (po lifcie) i okropnie nie podoba mi się drewnopodobna konsola wokół radia. Ma ktoś pomysł skąd kupić taką srebrną jak widzę na ogłoszeniu sprzedaży samochodu ?
Link tu http://www.allegro.pl/item1017783933_ma ... nia_s.html

Mam jeszcze jeden mało typowy problem. Poprzedni właściciel nie miał pojęcia jak się wymienia żarówki świateł mijania i po prostu połamał uchwyty. To takie plastikowe krążki z wytłoczeniami które znajdują się zaraz za żarówką. Mam reflektory soczewkowe i przez to światła świecą gorzej niż w maluchu bo żarówki luźno siedzą w gniazdach. Nie wspomnę że w 3 dni po zakupie już spaliła mi się (chyba raczej otrząchnęła) jedna z nich.

Pozdrawiam.
Lepiej zgnoić niż zignorować
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2007, 15:51
Posty: 41
Skąd: Grójec
Auto: Xedos 9 XII 2000 (po lifcie) 2,5 V6
------
Madzia 626 GF '97 1,8 16V HB
to już przeszłość.

Postprzez voytecku » 8 maja 2010, 12:12

killergr napisał(a):Witam.
Mam Xedosa 9 z 2000 roku (po lifcie) i okropnie nie podoba mi się drewnopodobna konsola wokół radia. Ma ktoś pomysł skąd kupić taką srebrną jak widzę na ogłoszeniu sprzedaży samochodu ?
Link tu http://www.allegro.pl/item1017783933_ma ... nia_s.html

Zwroc uwage, ze samochod na zdjeciu jest z 2001 roku i konsola wyglada inaczej niz ta w modelach z roku 2000. Poza tym taka srebrna mozna dostac tylko w ASO (ok. 1700zl), nie sadze zeby udalo Ci sie zdobyc taka uzywana. Samochod w ogloszeniu to jakas niesamowicie limitowana seria (a do tego po dzwonie) i nigdy nie widzialem uzywanych czesci z takiego egzemplarza. Jesli nie podoba Ci sie drewnopodobna, to zmien na plastykowa z wczesniejszych modeli.

killergr napisał(a):Mam jeszcze jeden mało typowy problem. Poprzedni właściciel nie miał pojęcia jak się wymienia żarówki świateł mijania i po prostu połamał uchwyty. To takie plastikowe krążki z wytłoczeniami które znajdują się zaraz za żarówką. Mam reflektory soczewkowe i przez to światła świecą gorzej niż w maluchu bo żarówki luźno siedzą w gniazdach. Nie wspomnę że w 3 dni po zakupie już spaliła mi się (chyba raczej otrząchnęła) jedna z nich.


Jesli nie da sie ich naprawic w jakis sposob, to czeka Cie wymiana reflektorow. Mozesz zamiescic zdjecie, zeby pokazac jak to wyglada? Jesli szukalbys reflektorow, to mam lewy fabrycznie nowy.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez killergr » 8 maja 2010, 12:54

Co do konsoli to na czym polega "inność" ? Bo jakoś nie mogę zauważyć.
Konkretnie mój X to dokładnie ten http://motoaukcja.interia.pl/show_item. ... =984198857 – poprzedni właściciel jeszcze nie zdjął ogłoszenia a mam go od 3 tygodni. Jak dla mnie (zerknij na zdjęcia) to jest to samo tylko inne kolorystycznie. Chyba najtaniej będzie sobie polakierować. To też jest plastik tylko imituje drewno. Osobiście wolałbym nawet czarny plastik w tym miejscu bo jakoś drewno do mnie w tym aucie nie trafia. Ale ceną za nową ramkę toś mnie rozbroił ...
I pomyśleć że koszt produkcji to grosze :)
Postaram się w wolnej chwili zrobić fotki tych pierścieni bo nie bardzo chce mi się wydawać tyle kasy na reflektory. Przez to że ten dzyndzel nie umiał żarówek wymienić teraz reflektor w środku jest ciągle zaparowany a świeczki walą mi po na 3m przed autem. Jak dociskam ręką to zdecydowanie obraz na ścianie się poprawia.
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Lepiej zgnoić niż zignorować
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2007, 15:51
Posty: 41
Skąd: Grójec
Auto: Xedos 9 XII 2000 (po lifcie) 2,5 V6
------
Madzia 626 GF '97 1,8 16V HB
to już przeszłość.

Postprzez killergr » 8 maja 2010, 13:02

A tak przy okazji – co powiesz mi o tym lusterku wstecznym ? Dziwne jakieś – nie widziałem wcześniej takiego w Xedach. Ślepy jestem czy widzę tam na dolnej części jakieś kontrolki ?
Lepiej zgnoić niż zignorować
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2007, 15:51
Posty: 41
Skąd: Grójec
Auto: Xedos 9 XII 2000 (po lifcie) 2,5 V6
------
Madzia 626 GF '97 1,8 16V HB
to już przeszłość.

Postprzez voytecku » 8 maja 2010, 13:15

killergr napisał(a): Co do konsoli to na czym polega "inność" ? Bo jakoś nie mogę zauważyć.
Konkretnie mój X to dokładnie ten http://motoaukcja.interia.pl/show_item. ... =984198857 – poprzedni właściciel jeszcze nie zdjął ogłoszenia a mam go od 3 tygodni. Jak dla mnie (zerknij na zdjęcia) to jest to samo tylko inne kolorystycznie. Chyba najtaniej będzie sobie polakierować. To też jest plastik tylko imituje drewno. Osobiście wolałbym nawet czarny plastik w tym miejscu bo jakoś drewno do mnie w tym aucie nie trafia. Ale ceną za nową ramkę toś mnie rozbroił ...
I pomyśleć że koszt produkcji to grosze :)


Napisales, ze Twoj samochod jest z 2000r, wiec takiego oczekiwalem. Modelowo jest on z roku 2001. Sprawdz dokladna date produkcji po nrze VIN. Drewno, nawet imitacja wyglada ladnie, ale gdy jest dookola skora i radio z chromowanymi wstawkami. Cena za nowa ramke jest tak wysoka, bo pewnie jest w komplecie z popielniczka, zapalniczka i czujnikiem temperatury wnetrza.

Dziwnie wygladaja te boczne obrysowki, osobiscie zdjalbym je i zostawil tak, jak jest fabrycznie.

killergr napisał(a):Postaram się w wolnej chwili zrobić fotki tych pierścieni bo nie bardzo chce mi się wydawać tyle kasy na reflektory. Przez to że ten dzyndzel nie umiał żarówek wymienić teraz reflektor w środku jest ciągle zaparowany a świeczki walą mi po na 3m przed autem. Jak dociskam ręką to zdecydowanie obraz na ścianie się poprawia.
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nowy reflektor w ASO, w USA kosztuje ok 800zl po obecnym kursie.

killergr napisał(a):A tak przy okazji – co powiesz mi o tym lusterku wstecznym ? Dziwne jakieś – nie widziałem wcześniej takiego w Xedach. Ślepy jestem czy widzę tam na dolnej części jakieś kontrolki ? [/qoute]


To jest samosciemniajace sie lusterko ze sterowaniem HomeLink sluzacym do otwierania bramy garazowej. Bardzo popularne rozwiazanie w USA. Takie lusterka byly montowane jako dodatkowa opcja, ale mozna kupic oddzielnie, np firmy GENTEX. Mckoper ma ladne lusterko z kilkoma bajerami, popros go o kilka zdjec. Samochod w tamtym ogloszeniu to millenia, nie X9.

Pozdrawiam,
voytecku.
Ostatnio edytowano 8 maja 2010, 13:28 przez voytecku, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez killergr » 8 maja 2010, 13:26

voytecku napisał(a):Napisales, ze Twoj samochod jest z 2000r, wiec takiego oczekiwalem. Modelowo jest on z roku 2001. Sprawdz dokladna date produkcji po nrze VIN. Drewno, nawet imitacja wyglada ladnie, ale gdy jest dookola skora i radio z chromowanymi wstawkami. Cena za nowa ramke jest tak wysoka, bo pewnie jest w komplecie z popielniczka, zapalniczka i czujnikiem temperatury wnetrza.

Dziwnie wygladaja te boczne obrysowki, osobiscie zdjalbym je i zostawil tak, jak jest fabrycznie.


Jest z grudnia 2000 dlatego zawsze każdemu piszę że chodzi o tę wersję po lifcie, chyba zacznę pisać 2001 :) Wiesz, gust każdy ma inny, uważam że gdyby faktycznie było więcej "drewna" to może by to pasowało a tak – część szary plastik a część pseudodrewno i do tego mieszek na lewarku i kierownicy skóra. Trochę przekombinowane. Właśnie chcę zmienić radio na inne dlatego się zainteresowałem tamtym zdjęciem.
CO do obrysówek – dziwnie to ten samochód wyglądał 2 miesiące temu zanim właściciel nie zdjął z niego plastikowo-chromowanych listew dookoła wszystkiego co na zewnątrz, oraz naklejek i kierunkowskazów z lusterek. Teraz to już wygląda całkiem przyzwoicie. Dobrze że nie pokazałem na zdjęciach jak sobie folię wkleił na szyby – o dopiero porażka :)
Nie wiem czy zdejmę obrysówki bo pewnie były pod nie wiercone otwory. Ale chętnie zamieniłbym boczne kierunki na przezroczyste...
Pozdr.
Lepiej zgnoić niż zignorować
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2007, 15:51
Posty: 41
Skąd: Grójec
Auto: Xedos 9 XII 2000 (po lifcie) 2,5 V6
------
Madzia 626 GF '97 1,8 16V HB
to już przeszłość.

Postprzez Globy » 8 maja 2010, 22:01

Przezroczyste masz uniwersalne do Mazdy z lat 90. po ok. 25 zł za sztukę <usmiech> Konsolę możesz zmatowić i polakierować na dowolny kolor lakierem do plastiku, używanym np. przez speców od car audio. Poszperaj w sieci, chłopaki z Klubu malowali sobie nawet ramki nawiewów na lśniącą czerń a la pokrycie fortepianowe. Niestety, nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć, ale z niedrogim i samodzielnym lakierowaniem tworzyw sztucznych nie ma problemu.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9