Odłączone kostki w prawej części bagażnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Valamir » 22 cze 2016, 11:37

Witam, dziś podczas dokładnego sprzątania auta dopatrzyłem się przewodu z którego leje się olej bądź podobna substancja. Ktoś wie może przez co to jest wywoływane?
Druga sprawa to znalazłem odłączoną kostkę od jakiegoś elementu.
Pytanie kolejne brzmi do czego służy ta kostka i czy powinny być dwie?
Kolejnym błędem jaki zauważyłem to kolejna odłączaona kostka tym razem wyżej w tym samym miejscu (możliwe że jest to kostka anteny. bo nie działa mi wysuwanie jej jednak wolę nie podłączać nic na własną rękę i sprawdzać skoro pojazd chodzi bez zarzutu)
Z góry dzięki za udzielenie odpowiedzi! :)
Załączniki
DSC_0040.JPG
Przewód z którego leje sie "olej" oraz te wejścia na kostki
DSC_0041.JPG
Kostka anteny?
Początkujący
 
Od: 22 cze 2016, 11:23
Posty: 3
Auto: Xedos 9, TA, 2000r.

Postprzez niedzwiadek833 » 22 cze 2016, 20:23

Valamir napisał(a):podczas dokładnego sprzątania auta dopatrzyłem się przewodu z którego leje się olej bądź podobna substancja. Ktoś wie może przez co to jest wywoływane?

Jeśli chodzi Ci o ten wężyk na pierwszym zdjęciu, to jest to zapewne odpływ wody z szyberdachu. Zbiera się tam syf i spływa tym wężykiem.
Valamir napisał(a):Druga sprawa to znalazłem odłączoną kostkę od jakiegoś elementu.
Pytanie kolejne brzmi do czego służy ta kostka i czy powinny być dwie?

Wnioskuję ze zdjęcia, że mogą to być czujniki parkowania i raczej powinna być druga kostka.
Valamir napisał(a):Kolejnym błędem jaki zauważyłem to kolejna odłączaona kostka tym razem wyżej w tym samym miejscu (możliwe że jest to kostka anteny. bo nie działa mi wysuwanie jej jednak wolę nie podłączać nic na własną rękę i sprawdzać skoro pojazd chodzi bez zarzutu)

Masz rację jest to kostka od automatycznej anteny. Pewnie masz uwalony bat anteny. Podłącz i zobacz co się będzie działo. Jeśli podłączysz przy wyłączonej stacyjce to bat powinien się schować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 wrz 2009, 12:02
Posty: 316 (0/4)
Skąd: GA
Auto: GG L8 03 MT
BM PE 16 MT

Postprzez jedrzej07 » 22 cze 2016, 22:07

Ten wąż z którego Ci leci to odprowadzenie wody ale od anteny elektrycznej. Na 100% komuś szwankowała antena i ją smarował jakimś smarem. W końcu nic to nie dało i ją odłączył <spoko>

A tamta wtyczka raczej jest od czujników parkowania (sugerują to naklejki na tym sterowniku) Może był wymieniany zderzak na taki bez czujników i podłączenie tej kostki jest niepotrzebne. Co do ilości tych wtyczek to pewnie zależy od tego czy były z tyłu i z przodu założone czy tylko z tyłu)
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez Valamir » 10 lip 2016, 15:26

Dzięki za informacje! Macie rację, ta kostka wyżej jest od anteny, gdy podłącze i włącze radio to słuchać jakby mechanizm chodził. Co do tych drugich wejść to całkiem możliwe, że przygotowana wersja była pod te czyjniki, bądź ktoś zmienił zderzak :)
Początkujący
 
Od: 22 cze 2016, 11:23
Posty: 3
Auto: Xedos 9, TA, 2000r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9