Nie działające spryskiwacze (TA)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Maniek90 » 8 sty 2016, 00:19

Witam,

Kupiłem moją Mazdę już blisko 2 miesiące temu i krok po kroku naprawiam niedociągnięcia poprzedniego właściciela. Teraz – z racji zimy i często mocno zabrudzonej szyby czołowej – chcę się zabrać za naprawę spryskiwaczy.

Niestety nie wiem dlaczego nie działają, zarówno przedni jak i tylny.

Po naciśnięciu na dźwignię nie słychać pracy pompy. Wycieraczki za to wykonują standardowy manewr, jakby płyn na szybę poleciał.

Czy to może być przekaźnik lub jakiś bezpiecznik stricte spryskiwacza? Czy raczej na pewno jest pompa do wymiany?

Bardzo was proszę o pomoc...
Ostatnio edytowano 14 lut 2016, 23:14 przez radar88, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawa tytułu na zgodny z reg. forum
Początkujący
 
Od: 28 paź 2015, 00:55
Posty: 4
Auto: Mazda Xedos 9 2.0 v6

Postprzez jedrzej07 » 8 sty 2016, 08:44

Co masz na myśli mówiąc przedni i tylny? W X9 nie ma z tyłu spryskiwacza.
Najlepiej to odchyl trochę prawe nadkole (jego przednią część i zobacz czy wtyczka jest wpięta w pompkę. Jeśli tak to wyjmij wtyczkę i sprawdź czy pojawia się prąd na stykach a druga osoba niech Ci naciska przełącznik w środku. Jeśli dochodzi to wiadomo, że pompa do wymiany (mam taką jakby co), jeśli nie dochodzi prąd to raczej coś z przewodami by było bo chyba bezpiecznik jest ten sam co od wycieraczek, a jeśli wycieraczki są sprawne a pompka nie to na pewno nie będzie winny bezpiecznik.
Ale i tak na 99% będzie to albo nie wpięty kabel do pompki albo uszkodzona pompka (ze wskazaniem na to drugie jednak)
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez ProboszczV6 » 8 sty 2016, 17:10

Na stykach nie ma prawa pojawić się prąd :] jedyne co tam się może pojawić to napięcie :P to są dwa różne zjawiska. Z całą resztą się zgadzam :D
Jeśli napięcia na stykach nie ma to pooglądaj dokładnie wtyczkę i przewody, wtyczka nie jest hermetyczna przez co dostaje się do niej wilgoć, w zimie również sól i przewody razem ze stykami lubią się rozsypać. Pompka spryskiwacza raczej nie ma swojego przydzielonego bezpiecznika, tylko wisi na jednym obwodzie zapewne z wycieraczkami i czymś jeszcze, można sprawdzić schemat instalacji, jest w tym dziale.
Ten temat miał pojawić się w poddziale "nadwozie" tak na marginesie.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

PostTen post został usunięty przez radar88 14 lut 2016, 23:14.
Powód: Porządki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9