Dziwny problem z zegarkiem w X9

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez piotrek929 » 25 kwi 2006, 20:27

jak bedziesz grzebał przy audio!!!!

sprawdź dla mnie jakie jest napięcie podawane na pin podświetlenia radia w złączu.no chyba że nie masz czasu to nie ważne
moja mazda nie widziala od trzech lat mechanika, bo sam przy niej robie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2005, 21:39
Posty: 426
Skąd: krakow
Auto: mazda 929 S 3.0 V6 24V DOHC

Postprzez voytecku » 6 wrz 2006, 21:32

Od kilku mam wyswietlacz od Xedosa i bawie sie, ale niestety nie dziala.

Po przekreceniu kluczyka w stacyjce zapala sie wszystko na wyswietlaczu, zaczyna mrugac kilka razy a potem gasnie. Ponowne przekrecenie kluczyka juz nic nie daje.

Czy moze ktos ma schemat podlaczenia tego wyswietlacza w Xedosie? Z tego co widze, to wszystkie piny sa pozajmowane, wiec moze kolejnosc ma znaczenie.

To samo dotyczy przelacznika swiatel przeciwmgielnych. Uklad pinow jest taki sam, tempomat dziala, ale nie udaje mi sie wlaczyc swiatel.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez r--x » 7 wrz 2006, 15:47

mbmaster napisał(a):Aha ale to naprawde dziwne ze stopniowo z nagrzaniem sie silnika wyswietlacz ..


U mnie jest odwrotnie:
Po nocy wyświetlacz na 3 wyjścia

1. nie świeci się
2. świeci ale zaraz gaśnie
3. świeci się, zaczyna mrugać i gaśnie

Zapala się dopiero jak przejadę kilka kilometrów
i to chyba jak zgaszę silnik, poczekam kilka minut
i włączę zapłon. Wtedy działa już do wieczora.

Ciekawe co to by mogło by być....?
r--x
Xedos 9 | 2.5L | automat | 1994 | Łódź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2004, 22:10
Posty: 118
Auto: Xedos 9; 2.5 V6

Postprzez Puhcio » 7 wrz 2006, 20:58

voytecku napisał(a):Po przekreceniu kluczyka w stacyjce zapala sie wszystko na wyswietlaczu, zaczyna mrugac kilka razy a potem gasnie. Ponowne przekrecenie kluczyka juz nic nie daje.


Nawet klimatyzacja nie działa ?

voytecku napisał(a):Czy moze ktos ma schemat podlaczenia tego wyswietlacza w Xedosie?


Ktoś może ma <faja> , ale milleni ...
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez voytecku » 7 wrz 2006, 21:03

Puhcio napisał(a):Nawet klimatyzacja nie działa ?


Caly modul AC dziala poprawnie, moge wlaczyc klime, ustawic nawiew (na chybil trafil) i sile nawiewu, ale na wyswietlaczu nic sie nie pojawia.

Podejrzewam, ze to moze uklad kabli we wtyczce. Zauwazylem tez, ze w wyswietlaczu od Xedosa jest dodatkowa wtyczka oznaczona jako ABS, ale ona jest zaklejona. W milleni jest tylko miejsce na jedna wtyczke.

Pozdrawiam,
voytecku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez r--x » 7 wrz 2006, 21:51

voytecku napisał(a):Po przekreceniu kluczyka w stacyjce zapala sie wszystko na wyswietlaczu, zaczyna mrugac kilka razy a potem gasnie. Ponowne przekrecenie kluczyka juz nic nie daje.



Zobacz tu: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=21409 na końcu.
Mam to samo, z tym, że potem działa. Funkcje działają, nawet jak się nie świeci.
r--x
Xedos 9 | 2.5L | automat | 1994 | Łódź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2004, 22:10
Posty: 118
Auto: Xedos 9; 2.5 V6

Postprzez m1si0 » 23 sie 2007, 16:49

[oftop:witam to mój pierwszy pościk]

Jest taki problem – podczas włączania świateł wyłącza się komputer pokładowy – czy to normalne?? Co z tym pieroństwem zrobić?? Bo jak wiadomo teraz 24h trzeba jeździć na światłach...

Samochód:
MAZDA XEDOS 9 – MILLENIA Exclusive@ 99'
HELP!

pozdr


EDIT BY MOD: Poprawiłem temat i opis. Prosze stosuj sie następnym razem do wzorów jakie są w Regulaminie. :)
m1si0
 

Postprzez voytecku » 23 sie 2007, 17:21

m1si0 napisał(a):[oftop:witam to mój pierwszy pościk]

Witamy :) Pochwal sie autkiem w dziale Nasze Mazdy :)

Moze najpierw:
m1si0 napisał(a):Samochód:
MAZDA XEDOS 9 – MILLENIA Exclusive@ 99'
HELP!


Jaki masz samochod?:)

oraz
m1si0 napisał(a):podczas włączania świateł wyłącza się komputer pokładowy

Zdefiniuj wylacza sie komputer pokladowy.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez m1si0 » 23 sie 2007, 17:29

Kod: Zaznacz cały
Zdefiniuj wylacza sie komputer pokladowy.


na wyświetlaczu wszystko znika... jakby się wyłączał(?)
Czytałem teraz dział elektroniki, ale nie za bardzo mi się chce wierzyć że się do takiego stopnia ściemnił że nic nie było widać :)

PS
Kod: Zaznacz cały
Witamy usmiech Pochwal sie autkiem w dziale Nasze Mazdy usmiech

Na razie nie mam się czym chwalić bo niosę się z zamiarem kupna tego samochodu :)
m1si0
 

Postprzez voytecku » 23 sie 2007, 18:31

m1si0 napisał(a):na wyświetlaczu wszystko znika... jakby się wyłączał(?)
Czytałem teraz dział elektroniki, ale nie za bardzo mi się chce wierzyć że się do takiego stopnia ściemnił że nic nie było widać usmiech

Czy tylko wyswietlacz gasnie, czy rowniez podswietlenie zegarow? Moze to tylko uszkodzone pokretlo przyciemniania lampek.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez piotrek929 » 23 sie 2007, 21:56

sprawdź wieczorkiem, czy podświetlenie radia też gaśnie. w milleniach ( z tego co rozpracowałem po radiu BOSE) podświetlenie jest sterowane jakimś niskim napięciem 4,5 V – mialem z tym problem gdy podłączałem BOSE do swojego autka. jeśli wyświetlacz pokladowego komputera jest na tej samej lini co podświetlenie radia ( a na logike powinno być) to źródło problemu będzie łatwo znaleźć.

o ile pamiętam, po włączeniu świateł głowny wyświetlacz radia i komputera przygasają i włącza sie podświetlenie guziczków, gdy światla są wyłączone podświetlone sa tylko wyświetlacze LCD i to na maxa, zeby distosować ich jaśność do światla dziennego, a podświetlenie guziczków nie dziala wtedy.
moja mazda nie widziala od trzech lat mechanika, bo sam przy niej robie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2005, 21:39
Posty: 426
Skąd: krakow
Auto: mazda 929 S 3.0 V6 24V DOHC

Postprzez TYNIO » 24 sie 2007, 21:46

jak włączysz światła to napewno przygaśnie tylko pytanie czy przygasa i w pełnym słońcu go nbie widać czy gaśnie całkiem na amen. Jeśli tak to nie wiem o co chodzi ale myslę, że tylko przygasa i wtedy jest ok.
pozdrawiam.
MAZDA to jest jazda
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2006, 22:07
Posty: 126 (0/1)
Skąd: OLSZTYN
Auto: xedos 9 2.5l KL

Postprzez wloodi » 23 lis 2007, 17:56

Witam,

Mam podobny problem,
Chodzi o to ze wyswietlacz całkowicie sie wyłącza w roznych momentach pracy, tzn: czasami wyłącza sie po przekreceniu zapłony, czasami po 15 minutach pracy silnika, a jeszcze czasami po 2h pracy silnika, tylko ze jestem w tej komfortowej sytuacji ze po jakis 5-10 min wyswietlacz załącza sie i działa juz cały czasy do nastepnego ranka powiedzmy.

Nie wiem gdzie moze tkwic problem, wszystkie połącznia posprawdzałem(wtyczki, styki) mysle ze moze to byc jakis scalaczek ktory z njiewiadomych przyczyn nagrzewa sie czasem i odłącza układ, ale moze ktos z was ma jakas inna teorie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 23:51
Posty: 37
Skąd: Słupsk
Auto: Xedos 9, 2.0 '94r.

Postprzez wiesiek5 » 24 lis 2007, 00:12

Wyświetlacz do wymiany.
Działa ci on jak przepalona żarówka na wstrząs jak naskoczy to świeci.
A co do świecenia , wpierwszych modelach do 96r. po włączeniu świateł wyswietlacz przygasał tak że
w słońcu za dnia nic na wyswietlaczu nie widać .
Po 96r. poprawiono błąd tak że jaśniej świeci i w słońcu widać temperature i inne parametry i nie trzeba wyłaczać na moment świateł żeby zobaczyć jak ustawiona jest klimatyzacja np.
Odpowiedzialny jest za to komputer z pokrętłem pod wyświetlaczem.
Wiesiek.
Naprawie wyremontuje każdy silnik do mazdy , KJ.KL.KF.M6.CX7
Posiadam własne części specjalizacja Mazdy.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2005, 18:04
Posty: 331

Postprzez wloodi » 25 lis 2007, 00:00

widze ze sam mistrz wział sie za ten temat <jupi>

Rozumiem o co chodzi z ta zarówką tylko ze zazwyczaj przed tym jak wyłączy sie wyswietlacz to zaczyna migac (włączac/ wyłączac) przez jakies 30 sek az całkiem zgasnie na te 5-10 min.
Ale rowniez mysle ze powinienem wymienic wyswietlacz, a gdybym wymienił na ten z modelu z '96r. to bedzie mi dobrze funkcjonował czy to juz całkiem inna bajka i nic nie pasuje??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 23:51
Posty: 37
Skąd: Słupsk
Auto: Xedos 9, 2.0 '94r.

Postprzez wiesiek5 » 25 lis 2007, 01:32

Tak pasują tylko nie od Milleni.
Pozdrawiam Wiesiek..
Naprawie wyremontuje każdy silnik do mazdy , KJ.KL.KF.M6.CX7
Posiadam własne części specjalizacja Mazdy.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2005, 18:04
Posty: 331

Postprzez wloodi » 12 gru 2007, 22:21

Co do tego wyswietlacza z xedosa po '96r chciałem jeszcze zapytac gdzie znajduje sie to pokretło do sciemniania lub rozjasniania wyswietlacza?? Wiesiek napisał ze pod wyswietlaczem, ogladałem ostatno xeda z '99r i nie znalazłem takiego pokretła, zreszta na zdjeciach (np: ALLEGRO) tez nie widac tego pokretła i jeszcze jedno pytanie czy wymieniając wyswietlacz z xeda po '96r bede miał juz mozliwosc regulacji jasnosci czy potrzebny jest jeszcze jakis inny element (Wiesiek mowił o komputerze odpowiedzialnym za jasnośc wyświetlacza). Jak to jest??

WLooDI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 23:51
Posty: 37
Skąd: Słupsk
Auto: Xedos 9, 2.0 '94r.

Postprzez wiesiek5 » 12 gru 2007, 23:15

Pokrętło masz po lewej stronie koło przełącznika wł. halogenów, tuż pod licznikiem.
tam regulujemy podświetlenie a po drugiej stronie jest zaślepka w tym samym miejscu.
Wiesiek.
Naprawie wyremontuje każdy silnik do mazdy , KJ.KL.KF.M6.CX7
Posiadam własne części specjalizacja Mazdy.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2005, 18:04
Posty: 331

Postprzez wloodi » 13 gru 2007, 22:41

Teraz juz wszystko jasne. W moim xsedosie z 94 mam juz to pokretło, ale szału z nim nie ma nawet gdy ustawie na najjasniejsze swiecenie to i tak w słoncu nic nie widac ;(. No nic dzieki za pomoc
WLooDI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 23:51
Posty: 37
Skąd: Słupsk
Auto: Xedos 9, 2.0 '94r.

Postprzez Alex77 » 22 paź 2008, 13:52

Po odpaleniu samochodu komputer czasem sie zapala a czasem nie, chodzi o wyświetlacz. Problem pojawia sie najczesciej po przejechaniu paru kilometrów. Czy mial ktos podobne kłopoty, co moze byc tego przyczyna i jak sobie z tym poradzic. Dodam ze uklad klimatyzacyjny dziala bez problemu.
Alex77
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9