Nagrzewnica

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dunio » 4 gru 2010, 22:37

witam

mam pytanie odnosnie nagrzewnicy czym ja wyczyscic lub wypłukać i czy konieczny jest demontarz deski rozdzielczej z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 20 gru 2009, 12:02
Posty: 18
Skąd: Knurów
Auto: X9 Business 2.0 V6 24v 94r +LPG

Postprzez Wodzu » 4 gru 2010, 23:10

Dunio napisał(a):mam pytanie odnosnie nagrzewnicy czym ja wyczyscic lub wypłukać i czy konieczny jest demontarz deski rozdzielczej z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Nie trzeba rozbierac deski. Podlaczasz sie wezem ogrodowym do wejścia i wyjscia nagrzewnicy pod maską. Mpżna ja zalać jakim domestosem do kamienia a pozniej mocno płukać wodą.
EX XEDOS 9
Moja EX
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2005, 12:38
Posty: 1358 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: BJ 2.0 :D, Demio 99r

Postprzez radar88 » 5 gru 2010, 14:01

Jeżeli byś chciał wymienić nagrzewnicę to czeka Cię wyciąganie deski co wiąże się z pracą na dłłłłłłłłuższy czas,lecz jeżeli chcesz wypłukać to możesz spróbować tak jak napisał kolega Wodzu ;)

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Dunio » 5 gru 2010, 20:28

dzieki za odpowiedz narazie spróbuje przepłukać jesli nic to nie da bede musiał wyciagać :(
Początkujący
 
Od: 20 gru 2009, 12:02
Posty: 18
Skąd: Knurów
Auto: X9 Business 2.0 V6 24v 94r +LPG

Postprzez r--x » 5 gru 2010, 22:30

Dunio napisał(a):witam

mam pytanie odnosnie nagrzewnicy czym ja wyczyscic lub wypłukać i czy konieczny jest demontarz deski rozdzielczej z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam


Dlaczego chcesz płukać nagrzewnicę? Skąd diagnoza, ze jest zapchana?
r--x
Xedos 9 | 2.5L | automat | 1994 | Łódź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2004, 22:10
Posty: 118
Auto: Xedos 9; 2.5 V6

Postprzez Dunio » 6 gru 2010, 22:33

a to dlatego taka diagnoza że nie leci mi ciepłe powietrze a nawet letnie sprawdzałem klapy silniczek który
zamyka i otwiera ciepłe powietrze wszystko to działa wiec nie pozostaje nic innego jak nagrzewnica ale zdecydowałem sie nie na płukanie a na wymiane moze orientuje sie ktos gdzie moge kupic nowa nagrzewnice bo mam mały problem z dostaniem w serwisie powiedzieli mi 4900 zł
Początkujący
 
Od: 20 gru 2009, 12:02
Posty: 18
Skąd: Knurów
Auto: X9 Business 2.0 V6 24v 94r +LPG

Postprzez radar88 » 7 gru 2010, 00:32

Heh cena nie zła ;) A na allegro patrzał ??
4900 to spokojnie kupisz Xeda na rozbiórkę :D

http://moto.allegro.pl/mazda-xedos-9-na ... 26403.html

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez r--x » 7 gru 2010, 08:54

Dunio napisał(a):a to dlatego taka diagnoza że nie leci mi ciepłe powietrze a nawet letnie sprawdzałem klapy silniczek który
zamyka i otwiera ciepłe powietrze wszystko to działa wiec nie pozostaje nic innego jak nagrzewnica ale zdecydowałem sie nie na płukanie a na wymiane moze orientuje sie ktos gdzie moge kupic nowa nagrzewnice bo mam mały problem z dostaniem w serwisie powiedzieli mi 4900 zł


Pytałem, bo miałem taki sam problem i obeszło się bez wymiany nagrzewnicy.
Oto lista powodów dla których "nie leciało ciepłe powietrze" (przez 3 lata co chwila z innego powodu!):

– awaria pompy wody (pomogła jej wymiana na nową, pamiętam, że niedrogo)
– zamulona nagrzewnica (pomogło przepłukanie – samą wodą pod ciśnieniem)
– zbyt niski poziom płynu chłodniczego (pomogło naprawienie różnych nieszczelności w tym wymiana chłodnicy)
– zacinające się klapy przy ustawianiu temp. poniżej 18 stopni (pomaga nie ustawianie poniżej 19 stopni)
– piąty nieznany powód (pomaga fakt, że się jeszcze nie objawił (o: )

Tak więc moje kłopoty z zimnym powietrzem już się skończyły i obeszło się bez wymiany.
Nawet kupiłem od Wieśka nagrzewnicę (używaną, dobrą), bo byłem tak samo zdesperowany jak ty – też była zima! Mam ją i mogę ją sprzedać Tobie kilkanaście razy taniej niż za nową w serwisie,
ale może i u Ciebie obejdzie się bez wymiany.

Jeśli klapy działają i masz pewność, że pompa działa i nie ma nieszczelności węży gumowych i w chłodnicy,
to nie rezygnuj z przepłukania nagrzewnicy, zwłaszcza, że to jest bardzo prosta operacja,
która u mnie pomogła zwalczyć jedną z przyczyn braku ogrzewania!


Zwłaszcza, że wymiana nagrzewnicy z powodu poziomu skomplikowania całej pracy
to ostateczna ostateczność.

P.S.
Zabawna rzecz, ale pamiętam, że o cokolwiek pytałem w serwisie ASO Mazdy, to mówili mi "4900"...
Może tu chodzi o swoiste wyrażenie myśli: "Wyp........ pan z tym Xedem z naszego ASO,
my tu tylko chcemy wymieniać olej i robić naprawy gwarancyjne wg podręcznika
zamiast bawić się w chirurga nad ciężkim przypadkiem twojego E.T. (extraterrastrial)"
r--x
Xedos 9 | 2.5L | automat | 1994 | Łódź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2004, 22:10
Posty: 118
Auto: Xedos 9; 2.5 V6

Postprzez Dunio » 8 gru 2010, 22:57

przepłukałem dzisiaj nagrzewnice i jest troszke lepiej wiec napewno winna jest temu zatkana nagrzewnica
także czeka mnie wyciaganie nagrzewnicy ma ktos może jakąs fotorelacje z demontarzu lub jakies wskazówki z góry dzieki i pozdrawiam :| :|
Początkujący
 
Od: 20 gru 2009, 12:02
Posty: 18
Skąd: Knurów
Auto: X9 Business 2.0 V6 24v 94r +LPG

Postprzez radar88 » 9 gru 2010, 01:39

Na pewno musisz ściągnąć podłokietnik i resztę pod nim,drewienko (radio etc),kierownica,licznik konsolę środkową i odpiąć mnóstwo kabelków uważając aby żadnego nie urwać.Z boku deski masz odpinane boczki,zdejmij je ukaże się kilka śrubek które odkręcić trza będzie...kurcze...tunel środkowy lewa i prawa strona przy dole deski po 3 śruby...jak się nie mylę i dobrze pamiętam to i w nogach były jakieś śrubki...
Powiem szczerze robota na 2dni lekko.
Jeszcze zobaczę jutro dechę z anglika to może coś mnie się przypomni.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez break3r » 24 gru 2010, 10:37

ja przerabiałem tydzień temu wyjmowanie nagrzewnicy. Po obu stronach deski masz po 2 śruby 12, po obu stronach tunelu w okolicach nóg masz też po 2 śrubu 12. Musisz koniecznie wyjąć zegary, przełączniki deski, schowek, poduchę, odkręcić kolumnę kierownicy, zdemontować kierownicę wraz z poduchą, osłonki słupków przednich, odpiąć wszystko. Zabawy sporo i są zawsze szanse na ułamanie czegoś. Polecam do płukania też wyjąć nagrzewnicę i zrobić to sodą kaustyczną, a później dokładnie wypłukać. Domestos ma właściwości żrące i może zerzreć uszczelkę pod głowicą.
Najważniejszy temat: ODEPNIJ AKU PRZED ZABAWĄ Z PODUCHAMI!!!!!!
http://www.japanesetoys.eu – Forum miłośników aut japońskich
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sty 2009, 18:33
Posty: 412
Skąd: Grudziądz
Auto: Było 626GD Coupe 2.0i16V '89
Było MX-6 GE 2.5V6 '93
Było Xedos CA 1,6 16V '94
Jest Millenia TA 2,5V6 '95

Postprzez radar88 » 24 gru 2010, 16:33

break3r zawsze powinno się aku odpinać przy zabawie z el. ;) bynajmniej ja tak robię zawsze,lepiej dmuchać na zimno ;)
Fakt iż wyciąganie deski z X9 to nie lada wyzwanie (wiem sam wyciągałem w brytyjczyku) lecz mnie nie zależało na desce więc rwałem jak szło,lecz co do wyciągnięcia poduchy pasażera to na 100% trzeba ją wyciągać ?? Ja wyciągnąłem deskę bez wyciągania poduchy pasażera (rozpiąłem kable w izolacji żółtej).
Oczywiście powodzonka życzę i oby nic nie urwać bo coś upier[tiiit] zawsze jest szybko.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez aantonioo1 » 17 lut 2011, 08:22

witam mam problem z ogrzwaniem wieje mi same zimne powietrze co moze byc :(
Początkujący
 
Od: 17 lut 2011, 08:05
Posty: 8
Skąd: Ruszów
Auto: MAZDA XEDOS 9 2.0 V6 1996 rok

Postprzez Siwus » 17 lut 2011, 12:20

aantonioo1 napisał(a):witam mam problem z ogrzwaniem wieje mi same zimne powietrze co moze byc :(


Wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej ;)

r--x napisał(a):Oto lista powodów dla których "nie leciało ciepłe powietrze" (przez 3 lata co chwila z innego powodu!):

– awaria pompy wody (pomogła jej wymiana na nową, pamiętam, że niedrogo)
– zamulona nagrzewnica (pomogło przepłukanie – samą wodą pod ciśnieniem)
– zbyt niski poziom płynu chłodniczego (pomogło naprawienie różnych nieszczelności w tym wymiana chłodnicy)
– zacinające się klapy przy ustawianiu temp. poniżej 18 stopni (pomaga nie ustawianie poniżej 19 stopni)
– piąty nieznany powód (pomaga fakt, że się jeszcze nie objawił (o: )
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez radar88 » 17 lut 2011, 13:15

OT:Kurczę jak ja lubię ludzi którzy piszą,mam problem...z czytaniem chyba też,a i nie powiem bo uzupełnienie profilu to by było mocno wskazane choćby o auto,które się prowadzi chyba,że to ono prowadzi no i oczywiście wskazane jest <czytaj> regulaminu.

Poczytaj temat,jak wywnioskujesz co to może być to pisz dalej może coś zaradzimy wspólnymi siłami.

Pozdrawiam,
radar88
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9