Kompres klimatyzacji nie załącza się

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pielęgniarz » 7 cze 2021, 13:54

Witam was, w Xedosie 9 nagle przestała działać mi klimatyzacja. Czynnik jest i ma odpowiednie ciśnienie. Włącza się też wentylator jak włączy się A/C. Wyczyściłem łącznie trzy wtyczki – dwie z pojedynczym przewodem i na czujniku gdzie są dwa przewody. Do tego wziąłem miernik w rękę i na każdej wtyczce jest napięcie po włączeniu A/C, i znika jeśli się klimatyzację wyłączy. Oglądając samą w sobie sprężarkę to można powiedzieć, że elektromagnes jest na zewnątrz koła pasowego. Po włączeniu klimatyzacji środek się nie chowa / nie kręci. Przy OBD brak błędów.

Gdzie szukać przyczyny nie włączania się kompresora / co jest przyczyną?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 15:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez ProboszczV6 » 14 cze 2021, 08:05

Wiem, że odpowiadam późno ale może nie rozwiązałeś jeszcze problemu...
Rozumiem, że sprawdziłeś poziom napięcia na małej pojedynczej wtyczce obok prawej lampy i jest prawidłowe 12-14V. Zdarza się, że wtyczka zaśniedzieje i nie przewodzi, trzeba wypiąć, wyczyścić i wszystko działa poprawnie. Skąd wiesz, jakie jest ciśnienie w kładzie? Może być za niskie i nie włączy się sprężarka. Może też być uszkodzony sam elektromagnes albo jego przewody.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 21:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9