Jak naprawić mocowanie żarówki świateł mijania?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pielęgniarz » 23 lut 2020, 18:44

Witam koledzy, znany problem naszych Mazd, mianowicie światła słabo świecą. Jednak u mnie problemem głównie jest montaż żarówek HB4, które nie mają drucików do przytrzymania. I trzymają się one na poxycyklinie. Koszmarny patent, tylko w łeb palnąć za coś takiego. Dodatkowo nie ma osłony gumowej na żarówki (tej zaślepki).

Czy macie jakiś praktyczny patent na naprawę drucika – jak go dorobić, od jakiego auta pasuje? I może jakiś pomysł jak dorobić gumową osłonę żarówek? Żarówki co prawda obecnie nie latają przy dotyku, ale gdyby żarówka się spaliła, to skrobanie tej poxycykliny zajmie wieki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 16:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez ProboszczV6 » 24 lut 2020, 00:38

Ty tak na poważnie?
Przecież żarówki HB4 nie potrzebują "drucika" żeby się trzymać, uchwyt jest zintegrowany z żarówką, wchodzi do gniazda w lampie, przekręcasz i trzyma jak zła, nic się nie rusza i nie wypada.
Gumy trzeba spróbować dorwać nowe albo używane z rozbitych lamp.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Postprzez jedrzej07 » 24 lut 2020, 08:48

Polifcie są takie nieszczęsne plasticzki które często wypadają lub się mega ruszają. Ciężko jest to opanować, szczególnie jak już się te plasticzki zgubiły. Trzeba by poszukać właśnie z jakiś uszkodzonych lamp jeśli ktoś miałby na sprzedanie
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez Pielęgniarz » 24 lut 2020, 09:17

Tak, ja całkowicie poważnie ;) Bo żarówka lata jak rękaw magika, co się wjedzie w nierówność to żarówki robią dyskotekę osiedlową. No cóż, będę musiał zeskrobać jakoś tą poxycyklinę i zrobić coś aby to nie latało do czasu chociażby dorwania plastiku z rozbitka.

Inne pytanie – temat słabych świateł już był. Lecz ludzie piszą tam o wsadzeniu xenonów... Ja na coś takiego sobie nie mogę pozwolić ze względu na wyjazdy do Niemiec, Austrii, Francji gdzie jakby mnie złapała kontrola to leżę z taką karą, że sprzedaż auta by mi nie pomogła.

Czy jest inne rozwiązanie na poprawę oświetlenia bez xenonów / LED'ów? Jakaś konkretna żarówka albo cuś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2018, 16:44
Posty: 54
Skąd: Wałbrzych
Auto: Xedos 9 2.5 V6 2002r
+ LPG LOVATO C-OBD II

Postprzez ProboszczV6 » 24 lut 2020, 10:14

Wiem o tych plastikowych uchwytach, ale nie widziałem jeszcze uszkodzonych lub brakujących.
Światła nie są słabe, tylko brudne, rzadko sie zdarza, żeby odbłyśniki w nawet najstarszych x9 były wypalone. Jeśli nie masz uszczelek dookoła gniazd żarówek, we wnętrzu na pewno osadziła się spora ilość różnego syfu. W takiej sytuacji będziesz musiał lampę rozkleić i wyczyścić, ale może się okazać, jeśli długo nie ma uszczelnień, że wszystko wewnątrz będzie się nadawało do regeneracji. Wtedy biorąc też pod uwagę twoje braki w lampach, może się okazać, że łatwiej i szybciej będzie kupić komplet lamp używanych, a stare pocisnąć na części komuś.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
In rock we trust
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2011, 22:06
Posty: 1338 (0/19)
Skąd: Łękawica/Żywiec/Bielsko
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9