Strona 1 z 1

Jak rozebrać drzwi?

PostNapisane: 20 cze 2010, 18:36
przez megus
Witam wszystkich!
Potrzebuje porady jak rozebrać lewe drzwi ? zaczepy puściły ale gdzieś w okolicy przełączników do owierania szyb coś trzyma
Jeżeli ktoś to przerabiał prosze o dokładne info w temacie :) dzięki z góry :))) za info

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 20 cze 2010, 20:06
przez Tubi
Szarpnij to puści, Bądz wersja soft na środku jest zaczep musisz go śrubokrętem przesunąć. Ja zawsze praktykuje wersje 1 i później wystarczy włożyć ten zaczep a co do pozostałych zaczepów i tak czeka cię wymiana.

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 20 cze 2010, 21:00
przez paaawel5
pod przełącznikiem do otwierania szyby jest wkręt na krzyżak najpierw go odkręć potem szarp j bo inaczej pęknie plastik w tapicerce jak bedziesz szarpał z zakręconym wkrętem potem troche gimnastyki tak jak Tubi pisze z tym zaczepem na środku
ps. jak otworzysz drzwi to jeszcze jest kołek na boku tapicerki na wysokości lampki w tapicerce drzwi

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 20 cze 2010, 22:21
przez ADHD
Jeżeli chodzi o drzwi w xedzie (co już było wałkowane niedawno, wystarczy poszukać) demontujesz plastikowy trójkąt przy szybie, wykręcasz śrubki lub nipy po boku – sztuk 1, odczepiasz zaczepy na około i lekko podnosisz tapicerkę do góry tak aby metalowa listwa która wchodzi w środek drzwi wzdłuż szyby, wyszła. Następnie pchasz w dół lub w górę. Jeżeli dobrze pamiętam drzwi kierowcy w dół reszta w górę. Wszystkie inne drzwi (poza kierowcy)mają też krzyżak o którym mówili koledzy. Znajduje się on pod przełącznikami otwierania szyby. Do ponownego montażu przyda się śrubokręt z dobrym magnesem gdyż śrubkę trzeba głęboko umieścić. Po demontażu przyjrzyj się jak wygląda ten zaczep. Ma on kształt prostokąta ze ściętym bokiem pod dwoma kontami. Dopychając tapicerkę do drzwi załapuje, ciągnąc w górę/dół (zależy od drzwi) zwalnia. Lepiej się pobawić na wyczucie. Wyszarpując do siebie wyskoczy zapewne wyskoczy sprężyna lub gorzej, połamiesz zaczep.
Powodzenia

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 20 cze 2010, 23:00
przez megus
Siemanko !!
dzięki koledzy za szybkie info :))
Bede niebawem 2-gie podejście robił w temacie odezwe sie jak mi poszło :))

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 21 cze 2010, 00:02
przez Soluks
ADHD napisał(a):Następnie pchasz w dół lub w górę. Jeżeli dobrze pamiętam drzwi kierowcy w dół reszta w górę.


wszystkie powinny do góry się wyczepiać widocznie masz o 180' przekręcony zatrzask w drzwiach

Re: lewe drzwi

PostNapisane: 21 cze 2010, 18:07
przez ADHD
Soluks napisał(a):
ADHD napisał(a):Następnie pchasz w dół lub w górę. Jeżeli dobrze pamiętam drzwi kierowcy w dół reszta w górę.


wszystkie powinny do góry się wyczepiać widocznie masz o 180' przekręcony zatrzask w drzwiach


Wcale bym się nie zdziwił tym bardziej, że zatrzask ma nawet inny kolor.

Wydaje mi sie, że pierwsza włascicielka miała jakieś lepsze głośniki, bo w Xedzie miałem dodatkowe wiązki.
A drzwi nie wyglądały od wewnątrz na walone.