Mokre chodniczki. Madzia przecieka?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez widlak » 30 sie 2009, 12:11

Witam. Mam taki problem: po ulewie mokre chodniczki z przodu szczególnie od kierowcy przyznam że do końca nie jestem pewien czy sam tej wody nie nanosze ale zawsze gdy wsiadam to sprawdzam i wydają się już dość wilgotne co jest bardzo kłopotliwe. Mam wrażenie że podobny temat gdzieś widziałem ale nie jestem pewien. Co to może być? Miał ktoś takie numery?
MojA KoCHanKa ZaLoTniE MruCzY JaK JĄ PrzYcisNE

WYPOSAŻENIE GASTRONOMII, SKLEPÓW I MAGAZYNÓW, MEBLE, CHŁODNICTWO, KLIMA, KOLEKTORY, PISAĆ NA PW

PrOjEkTy AUTO CAD wykonuję....

MoJa KoCHaNKa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2009, 18:55
Posty: 90
Skąd: Białystok
Auto: MaZdALeNa XEDOS 6 CA KF

Postprzez Tubi » 30 sie 2009, 12:47

Ja mam tak ,że po deszczu mam mokry próg pod drzwiami od strony kierowcy. W miejscu gdzie jest od spodu drzwi obity lakier do gołej blachy. Ale do środka nic nie wlatuje.
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez Loczek » 30 sie 2009, 22:20

A sprawdz sobie podłoge czy czasem niemasz dziur:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez widlak » 31 sie 2009, 11:47

Podłoga jest ok chyba że ze stanu super w marcu zrobiły się dziury.
Po deszczu otworzyłem autko i spod drzwi cieknie stróżka wody malutka , ale przez pare godzin się nazbiera. Po otwarciu drzwi wygląda jak by woda wspinała się pod próg. Miał ktoś coś podobnego?
MojA KoCHanKa ZaLoTniE MruCzY JaK JĄ PrzYcisNE

WYPOSAŻENIE GASTRONOMII, SKLEPÓW I MAGAZYNÓW, MEBLE, CHŁODNICTWO, KLIMA, KOLEKTORY, PISAĆ NA PW

PrOjEkTy AUTO CAD wykonuję....

MoJa KoCHaNKa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2009, 18:55
Posty: 90
Skąd: Białystok
Auto: MaZdALeNa XEDOS 6 CA KF

Postprzez _________________________ » 8 lut 2010, 13:10

Sprawdź stan uszczelek w drzwiach, miałem coś takiego w lagunie, woda ściekała po uszczelkach prosto pod dywaniki.

ups... nie zauważyłem daty posta...
''Podobasz mi się, nie spie...l tego''
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2009, 10:51
Posty: 62
Skąd: Navan
Auto: Xedos V6

Postprzez kierownik » 8 lut 2010, 13:49

bywa i tak – mi się kiedyś zatkały odpływy w dole drzwi w kilkuletniej Maździe i fajnie chlupotało przy ruszaniu i hamowaniu. wystarczyło przetkać, przeczyścić, woda ściekła i było ok. ale tamtędy się nie dostawała do środka auta.
kiedyś w innej starej maździe podmakała mi wykładzina, ale okazało się że tak auto było zeżarte od środka, że woda się zbierała od spodu do środka... dobrze, że to auto pociąłem na kawałeczki ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez _________________________ » 8 lut 2010, 13:59

Ja też miałem dużo problemów z wodą w samochodzie, co auto to coś nowego – od dziur w podłodze, przez zatkane kanaliki i sfilcowane uszczelki po wycieki z nagrzewnicy. Najgorzej było w zimę – skrobanie szyb od środka <glupek2> , a co za tym idzie cała deska ze śniegu <glupek2>

W jednym aucie miałem nawet dach zrzarty przez kornika, woda lała mi się z podsufitki prosto na fotel kierowcy <lol>
''Podobasz mi się, nie spie...l tego''
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2009, 10:51
Posty: 62
Skąd: Navan
Auto: Xedos V6

Postprzez kierownik » 8 lut 2010, 14:10

ale nicka, to byś sobie zmienił hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez _________________________ » 8 lut 2010, 14:17

Nie da się chyba zmienić ;) Zresztą dobry jest :P
''Podobasz mi się, nie spie...l tego''
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2009, 10:51
Posty: 62
Skąd: Navan
Auto: Xedos V6

Postprzez kierownik » 8 lut 2010, 14:27

zmienić się da – jest chyba do tego założony temat – ew. możesz napisać do kogoś z Zarządu ;)
a z tego co wiem, to ludziom się nie bardzo podoba :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez _________________________ » 8 lut 2010, 14:45

Ale mi się podoba ;P
''Podobasz mi się, nie spie...l tego''
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2009, 10:51
Posty: 62
Skąd: Navan
Auto: Xedos V6

Postprzez deejay27 » 24 lip 2010, 12:56

Witajcie koledzy chciałbym podpiąc sie pod temat bo mam poważny problem z wodą na dywanikach.Wygląda to tak ze:po ostatnich ulewnych deszczach w miejscu pasazera na mam dosłownie bajoro,woda musi cieknąc pod wykładzina bo cala wycieraczka gumowa jest sucha a pod nią jezioro,mokre jest tez miejsce na progu gdzie konczy sie plastikowa nakladka na próg a zaczyna wykladzina ,czy mozliwe jest ze przez jakis zapchany kanalik np w dzwiach woda przez prog dostaje sie pod wykladzine,dodam jeszcze ze mam wokoł szyby delikatne pecherze i moze tez cieknac szyba,nie ma tego podczas jazdy dziury w podłodze tez nie ma zawsze po nocy jest woda a wszedzie indziej sucho.Prosze o jakąs porade bo utone niedługo:]
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 12:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Ozzy » 24 lip 2010, 14:36

deejay27 napisał(a):Witajcie koledzy chciałbym podpiąc sie pod temat bo mam poważny problem z wodą na dywanikach.Wygląda to tak ze:po ostatnich ulewnych deszczach w miejscu pasazera na mam dosłownie bajoro,woda musi cieknąc pod wykładzina bo cala wycieraczka gumowa jest sucha a pod nią jezioro,mokre jest tez miejsce na progu gdzie konczy sie plastikowa nakladka na próg a zaczyna wykladzina ,czy mozliwe jest ze przez jakis zapchany kanalik np w dzwiach woda przez prog dostaje sie pod wykladzine,dodam jeszcze ze mam wokoł szyby delikatne pecherze i moze tez cieknac szyba,nie ma tego podczas jazdy dziury w podłodze tez nie ma zawsze po nocy jest woda a wszedzie indziej sucho.Prosze o jakąs porade bo utone niedługo:]



Hej. Ja też mam taki problem niestety. Od pasażera i co jakis czas od strony kierowcy. Pojechalem na myjnie automatyczną, siedząc w środku zaobserwowałem, że pojawia sie mała struszka wody i co dziwne ciągle w tym samym miejscu tz. gdzie zaczyna się plastikowa nakładka na próg, pod głosnikiem w dzrzwiach.
Czego to ja nie robiłem: uszczelki zmieniałem dwukrotnie, przepychałem kanaliki odpływowe na drzwiach,sprawdzałem kanaliki odpływowe szyberdachu(lałem wode z butelki centralne do rynienek) woda wylatywała po obu stronach na wysokości przednich chlapaczy. Mam jeszcze plan zmiany foli w drzwiach pod tapicerką i zauwazyłem, że mam luzne przednie szyby ( nie opuszczaja ie jednostajnie tylko tak schodkowo)i taka zew. uszczelka na drzwiach nie styka sie dobrze z szybą. Moze tu jest przyczyna
Zadziwiajace jest to, że w trakcie jazdy wody zero. Postoi auto w deszczu cały dzien lub pojadę na myjkę i przecieki (chodz nie zawsze) się pojawiają
Be Quick Or Be Dead
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2008, 20:33
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Auto: Xedos 2.0V6 92.

Postprzez Hazu » 24 lip 2010, 19:29

W xedosie przed 93 r woda ciekła szczeliną między lusterkiem a listwa i dalej do zewnątrz i po tapicerce po progu na wykładzinę.

W nowszych xedach był juz do foli pod tapicerką przyklejony język który trzeba wrzucić do wewnątrz dzrwi aby chronił przed wypływaniem wody na zewnątrz.


ot cała filozofia z przeciekami

Inne przecieki będą jeżeli wokół przedniej szyby jest korozja, ale tu już trzeba szybę wyjąć
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez pawelc » 19 sie 2010, 11:43

Niezupełnie tylko takie przyczyny ....Ostatnio walczyłem z przeciekiem w xedosie ze strony pasażera ... ,no i jest już sucho po postoju w ulewne dni :) ,co zostało zrobione ? to uszczelka ta wewnętrzna która jest montowana nie do drzwi a do auta została zdjęta i ściśnięta i położona na silikon tak dla pewności ,przedtem pięknie pod nią podciekało i leciało wzdłuż przedniego słupka pod plastik tak że na zewnątrz nic nie było widać dlatego zdjąłem plastiki boczne i wtedy było widać piękną strużkę wzdłuż zgrzein blach ,druga przyczyna to odpływ szyberdachu ,(znajduję się pod nadkolem plastikowym koła ) jak lało się wodę ciurkiem to pięknie wylewała się na zewnątrz jak tylko zwolniło się tempo to automatycznie zbierały się krople i podciekało na tą gumową zaślepkę i przez zaślepkę do środka -co zostało zrobione ? to przedłużenie tego wężyka tak że teraz nie ma możliwości podciekania na tą gumową zaślepkę ,dodatkowo zaślepka położona na silikon no i wreszcie jest sucho
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 07:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez KyRy » 19 sie 2010, 13:54

Podłącze się z troszkę innym pytaniem.

Po myciu auta lub po deszczu jak otworzycie bagażnik to też wam większość wody z klapy wlewa się do bagażnika?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 15:02
Posty: 2302 (0/3)
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: są:
121 1,3 92
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 96
Mx-5 1,6 92
Mx-5 1,6 93
były:
Mx-5 1,6 89
Mx-5 1,6 93
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 96
Mx-5 1,6 94
Mx-3 1,6 95
Mx-3 1,8 92
M5 2,0 05
Xed6 2,5 95

Postprzez Tubi » 19 sie 2010, 14:02

Otwórz odrobine ,woda ścieknie do rynienek i potem do końca. Jak odrazu na maxa otwierasz to nic dziwnego ,że się wlewało normalne :)
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez kamil6423 » 5 gru 2011, 21:09

Odświeżę trochę temat. Po większych opadach deszczu od strony kierowcy gumowy chodniczek jest pełen wody, od strony pasażera suchy. Z tego co zauważyłem woda kapie gdzieś w okolicach pedałów. Widać, że szyba była kiedyś wymieniana. Ma ktoś jakieś pomysły?

Usterka naprawiona. Woda dostawała się przez nieszczelność przy szybie przedniej, leciała po słupku od kierowcy i kapała na dywanik przy pedałach. Szyba została na nowo wklejona+ nowa uszczelka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2010, 16:54
Posty: 157
Skąd: Wrocław
Auto: Xedos 6 2.0 1993r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6