Xedos 6 próba porządkowania zabaw amatora elektryka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez xteooo » 11 gru 2018, 21:13

Witam!

Na wstępie chciałbym się przywitać z całym forum!
Dzisiaj pod wieczór znajomy podstawił mi co świeżo kupionego Xedosa 6 z kilkoma mankamentami o które wyeliminowanie poprosił. A jako iż ja pewną wiedzę mam to podjąłem się wyzwania. Piszę ten temat
licząc na lepsze przygotowanie się do jutrzejszej pracy którą wykonam przy tym aucie.

Pierwsze co należy wymienić, poprzedni właściciel zamontował sobie autoalarm, niestety noname. Wszystko bez lutowania, kabelki poskręcane i taśma izolacyjna.

Podnoszenie szyb elektrycznych nie działa i teraz UWAGA! przełącznik, drzwi kierowcy sterowanie szybą kierowcy powoduje zamknięcie centralnego! po wduszeniu LOCK pojawia się napięcie na pozostałych przełącznikach, a i wtedy reszta TYLKO zamyka centralny.

Przełącznik grzania szyby tylnej załącza zamknięcie centralnego ( powtarza procedurę co sekundę, podejrzewam iż to działanie przekaźnika)

Podświetlenie podsufitki ciągle się lekko świeci, drzwi otwarte zamknięte bez różnicy.

Nie działa kontrolka od świateł krótkich i mijania.



Czy ktoś mógłby mi użyczyć schemat centralnego i sekcji sterowania szybami? Pracę najpewniej zacznę od wywalenia centralki i zrobienia porządków w kablach. Czy Xedos 6 posiada moduł komfortu bądź jakiś odpowiednik który mógł się spalić?


Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny a sam jutro zdam raport z pracy :)

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 11 gru 2018, 20:45
Posty: 1
Auto: Xedos 6

Postprzez sylwo » 14 gru 2018, 15:25

Haha dobry miszcz. Szukaj przyczyn tam gdzie widzisz taśmę izolacyjną i gdzie łatwo się dostać bo taki partacz raczej bardzo się nie napracował. Co do podsufitki to częsty problem bo tak się coś z "masą" działo – nie pamiętam czy odginała się czy cuś ale to osobna sprawa do tego centralnego/alarmu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4283 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6