Brak paliwa na 1 cylindrze

Postprzez s3bo » 28 lis 2018, 20:12

Witam.
Od jakiegoś czasu borykam się z uciążliwym problemem a mianowicie brakiem paliwa na pierwszym cylindrze. Na początku myślałem, że to brak iskry ale potem sprawdzaliśmy z Setritusem i okazało się, że nie ma paliwa. Oczywiście można by podejrzewać wtryski aczkolwiek problem występuje na PB i na LPG. Ostatnio byłem u gaziarza i przejrzał całą wiązkę oraz podmieniał sterownik LPG lecz brak zmian i stwierdził, że to musi być wina np. ECU

Moje spostrzeżenia :
– Auto lepiej jedzie na LPG niż na PB z problemem. Na PB aż ciarki przechodzą – terkota całą budą. Podczas jazdy na gazie czasem nie idzie się zorientować, że problem istnieje

– Ciężko określić kiedy problem występuje. Zwykle jak odpalam zimny silnik i jadę gdzieś autem jest OK. Dopiero po przejechaniu np 10 kilometrów i odpaleniu auta po 10 minutowym postoju występuje problem.

– Auto brzydko odpala co być może jest powiązane z usterką – długo kręci a jak odpali to dławi się 3 sekundy i dopiero wchodzi na obroty. Występuje to zwykle w połączeniu z owym problemem chociaż nie jest to reguła.

– W desperacji próbując szukać przyczyny zamieniłem wtyczki 1 i 3go wtrysku LPG i wtedy problem występował na 3 cylindrze (po wyjęciu kabla nie było różnicy w pracy).

– Rozebrałem ECU i na oko nie widziałem żeby coś było przyjarane ale wiadomo to tylko ocena na oko.

Macie jakieś pomysły? Może ktoś miał podobny problem? Zaczynam mieć lekką załamkę <oczy>

6 grudnia jestem umówiony na odstawienie auta do elektronika ale nie wiem czy on coś znajdzie.

Błagam o pomoc <płacze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2017, 21:36
Posty: 120 (1/0)
Skąd: Bochnia / Kraków
Auto: -Mazda Xedos 6
– Mazda Xedos 6
– VW Passat
– Nissan Almera

Postprzez KUZAJ » 29 lis 2018, 23:44

jeśli chodzi o PB to może być winny zato podciśnieniowy regulator paliwa. Który znajduję się na koću listwy wtryskowej.
Kuba
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 2 sty 2012, 23:33
Posty: 672 (12/16)
Skąd: Księstwo Poznańskie
Auto: Było:
VW Polo 6n 1.3 1995r.
Ford Probe 2.5 V6 DOHC 24 VALAVE 1994r
MX-6 2.5i-V6 DOHC 24-VALVE
1991r
Jest: BMW E46 M52TU25 1998r.

Postprzez s3bo » 30 lis 2018, 00:21

Bralem to pod uwagę ale czy dzialaloby to w ten sposób, że tylko jeden cylinder nie mialby paliwa?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2017, 21:36
Posty: 120 (1/0)
Skąd: Bochnia / Kraków
Auto: -Mazda Xedos 6
– Mazda Xedos 6
– VW Passat
– Nissan Almera

Postprzez s3bo » 23 sty 2019, 01:50

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2017, 21:36
Posty: 120 (1/0)
Skąd: Bochnia / Kraków
Auto: -Mazda Xedos 6
– Mazda Xedos 6
– VW Passat
– Nissan Almera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6