Wysokie ładowanie, padniety akumulator

Postprzez Marcin86rsl » 9 sie 2016, 19:47

Witam. Mam mały problem. Jakiś czas temu w trasie rozładował mi się akumulator. Do domu dojechałem po pomocy przypadkowego kierowcy z kabelkami bo auto mi zgasło. Jakiś czas doładowywałem aku prostownikiem około 2 tygodnie co drugi dzień. Wcześniej już wiedziałem, że mam za niskie ładowanie 12V. Oddałem alternator do regeneracji. Wymienili mi regulator i łożyska. Wkręciłem alternator na miejsce i zaraz było widać różnice. Przez to doładowywanie akumulatora okazało się że on padł (stary prostownik) Mianowicie Amperaż z 480 spadł na 320. Żywotność 70%. Mierzone to było przyrządem u sprzedawcy akumulatorów. I teraz czy w takiej sytuacji. Jeżeli akumulator padł może być za wysokie ładowanie? Bo po pomiarze ładowanie mam 15-15,08. Akumulator zaraz po wyłączeniu silnika ma ponad 13 V. Czy po prostu alternator został źle naprawiony i dostałem felerny regulator?
Marcin86rsl
 

Postprzez rrrobson » 9 sie 2016, 21:54

Jeśli na odpalonym silniku masz ładowanie 15V to jest zdecydowanie za dużo (dopuszczalne jest 14,4V). W takim wypadku można szybko uszkodzić obecny akumulator. Widocznie jest coś nie tak z regulatorem napięcia w alternatorze. Złóż reklamację odnośnie regeneracji alternatora. Widocznie założyli wadliwy regulator.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2011, 19:16
Posty: 282 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 2.0 LPG 2005 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6