Demontaz miski olejowej

Postprzez xedos95 » 10 lut 2016, 12:36

Witam wszystkich na poczatek sorry ze nie w tym dziale ale w dziale xedos ktorego ja posiadam chyba nikt nie zaglada ;/ Moj xedos ma silnik 1.6 16 v 107 km, problem polega na tym ze spod miski olejowej na łaczeniu z silnikiem wydmuchuje olej;/ i jest dosc mocno pordzewiala takze chciałem ja zdemontowac i pomalowac i tu pojawia sie problem,mechanik ktory mi wymienial rozrzad itp stwierdzil ze zeby wyjac miski oleju w moim silniku trzeba wyjac caly silnik bo jest jakas sruba w srodku .. Pytam was bo pewnie przerabialiscie ten temat , pod miska jest uszczelka ? czy wystarczy sam silikon? cos nie chce mi sie wierzyc ze trzeba caly silnik wyjac zeby miske oleju odkrecic ;/ Pozdrawiam
xedos95
 

Postprzez baku13 » 15 lut 2016, 15:02

Witam masz racje to nie jest prawda żadnego silnika nie trzeba wyjmować żeby miskę oleju odkręcić , ja u siebie odkręcałem i żadnej śruby w środku niema , i pod miskę oleju daje się silikon czarny tylko szukaj taki co schnie w 2- 3 godz bo ja kupiłem i żeby się utwardził musiałem czekać 12 godz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2014, 21:26
Posty: 91
Skąd: Pomorskie Nowy Dwór Gd.
Auto: Mazda

Postprzez Lowiec » 5 lip 2016, 19:47

Odgrzebie kotleta dla potomnych.
Jedną miskę odkręca się "z zewnątrz" śrubkami wkoło miski – ona jest przykręcona do drugiej części "miski" by tę część miski odkręcić potrzebna jest nasadka jeśli dobrze pamiętam torx14 i nią odkręcamy trzy śruby mocujące miskę do bloku silnika. Obie miski składa się na silikon wysokotemperaturowy. Wszystko można zrobić bez wyciągania silnika.
Nie dokazuj, miła nie dokazuj...
http://www.youtube.com/watch?v=eP5wNDeGqLk&feature=related

Link do kilku dokumentów na temat Xedosa:
https://docs.google.com/folder/d/0B_CZcjbKtd0KblBqRVpPcEVxaE0/edit
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 22:57
Posty: 1399 (0/2)
Skąd: Gryfino
Auto: Xedos 6 1.6 '96 CA B6 Z8 CA2 LPG BRC
M-B 180 Kompressor Sportcoupe
Opel Astra II 1.6 16V
E53 3.0d

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6