Zniknęły hamulce, płyn nie dochodzi do zacisków

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez robert v6 » 19 lut 2008, 00:54

mam problem mazda xedos6 92r, do tej pory hamulce były w porządku, ale nagle pojwił sie problem , załuwarzyłem rdze na [jakich?] tarczach ,zdjełem zaciski i okazało sie ze nie dochodzi płyn do zacisków , pompując pedał hamulca przy włączonym silniku.
jedni mechanicy mowia o jakims cisnieniowym odpowietrzaniu w warsztatach samochodowych , drudzy nie maja o tym pojęcia a jeszcze inni mówią ze to pompa ABS lub sterownik ABS.Podobno podłączenie pod komputer nic nie da, tak mi powiedziano w warsztacie na Grzybowskiej w Warszawie u Roberta Gościniaka(rzekomo dobry warsztat ), może któremus z was przydarzyła sie podobna sytuacja.
robert v6
 

Postprzez Bimbak » 19 lut 2008, 00:59

robert v6 napisał(a):to pompa ABS lub sterownik ABS

hahaha najprościej klienta na koszty naciągnąć. Co prawda o niczym podobnym nie słyszałem ale zaczął bym na twoim miejscu od mozolnego sprawdzania przewodów hamulcowych ... sprawdzić dokąd płyn hamulcowy płynie a gdzie się zatrzymuje. Może to tylko syf w płynie albo zatory spowodowane wew korozją przewodów hamulcowych – dawno nie wymieniany płyn hamulcowy. Mogę tylko życzyć powodzenia chyba że ktoś z forumowiczów zna temat i przechodził coś podobnego.

PS: Proszę przeczytaj regulamin dział i zastosuj się do niego zmieniając odpowiednio nazewnictwo twojego tematu.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez qbass » 19 lut 2008, 03:08

robert v6 napisał(a):jedni mechanicy mowia o jakims cisnieniowym odpowietrzaniu w warsztatach samochodowych , drudzy nie maja o tym pojęcia a jeszcze inni mówią ze to pompa ABS lub sterownik ABS.

Boszzz, widzisz i nie grzmisz <oczy>
robert v6 napisał(a):,zdjełem zaciski i okazało sie ze nie dochodzi płyn do zacisków , pompując pedał hamulca przy włączonym silniku.
Po czym to stwierdzasz? Odkręcałeś przewody, czy obserwowałeś "ruch" tłoczków?
Może masz tak zasywione zaciski, że tłoki nie chodzą...
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Redoo » 19 lut 2008, 09:25

odkrecic przewód i dopiero spradzic czy płyn dochodzi,jak przewody sa zatkane to wymienic płyn i przewody.Przewody kupisz na metry nie sa drogie i sa punkty co dorabiaja końcówki!
Śmierć Jezdzi Szybko!!!My Jezdzimy Jeszcze Szybciej:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 12:09
Posty: 1033
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16v.LPG.

Postprzez Grzyby » 19 lut 2008, 09:53

Podejrzewam że to po prostu zaciski stoją.
Rozebrać, wyczyścić, wymienić gumki, złożyć.

Bimbak napisał(a):PS: Proszę przeczytaj regulamin dział i zastosuj się do niego zmieniając odpowiednio nazewnictwo twojego tematu.

również o to proszę :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez robert v6 » 19 lut 2008, 11:45

niestety nie wiem jak zmienić temat :|
robert v6
 

Postprzez brii » 19 lut 2008, 12:00

W prawym górnym rogu pierwszego posta masz przycisk zmień :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6