Ciezko obrocic kolo na Neutral, piszcza hamulce i cos dudni przy hamowaniu z 140km/h

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ibol » 27 lis 2007, 02:34

1. Dzis zmienialem kola z alu na stal i przy tej okazji zauwazylem, ze przednie obydwa kola na Neutral bardzo ciezko sie obracaja (o obroceniu samej tarczy mozna zapomniec). W zasadzie nie ma mowy o tym, aby obrocic rekoma kolo na tyle, by samo sie pokrecilo. Nie sadze, by byla to wina zaciskow ale moge sie mylic.

Mialem juz wczesniej ASB, tylko w [jakim?] napedzie i tam nie bylo tego problemu, wiec nie wiem czy moze to miec jakis zwiazek i czy to w ogole jest jakis problem (moze to normalne).

Zauwazylem tylko, ze samochod ze startu bez gazu toczy sie ospale, podczas kiedy jak sadze powinien bez problemu podjezdzac pod nawet wieksze wzniesienia (ok 40st). Z lekkiej gorki jednak stacza sie, lecz czuc, ze nie jest to toczenie bez oporow.

Co do spalania, to 12-13l w dynamicznej trasie, minimum 10 przy bardzo wolnej, po miescie nie wiem.

2. Tylne kola obracaja sie raczej bez problemu, nie mniej wystepuje w nich niesynchroniczny opor wyczuwalny podczas obracania reka. Do tego lubia popiskiwac, a tu jak sadze klania sie czyszczenie zaciskow? Tarcze "na oko" sa proste.

3. Przy ostrym hamowaniu do 0 z predkosci powyzej 130km/h wystepuje dziwne dudnienie dobiegajace jakby z tylu pojazdu. Myslalem, ze to krzywe [jakie?] tarcze, co zasugerowal poprzedni wlasciciel, mowiac ze w ASO powiedzieli mu, ze sa do wymiany, niestety/stety sa w/g mnie proste i bez najmniejszego progu, wiec pewnie znowu jakis kit, ale nie mam juz teraz pojecia co moze byc przyczyna. Kierownica przy hamowaniu nie drga w zadnym przypadku a przy hamowaniu z mniejszych predkosci efektu takowego nie ma. Co moze byc przyczyna?
Początkujący
 
Od: 18 lis 2007, 18:27
Posty: 15
Skąd: Stryków
Auto: Xedos 2.0 V6 '92

Postprzez qbass » 27 lis 2007, 10:30

ibol napisał(a):Nie sadze, by byla to wina zaciskow ale moge sie mylic.

Zapieczone zaciski. Koła po jeździe nagrzewają się mocno?
ibol napisał(a):3. Przy ostrym hamowaniu do 0 z predkosci powyzej 130km/h wystepuje dziwne dudnienie dobiegajace jakby z tylu pojazdu. Myslalem, ze to krzywe [jakie?] tarcze

Bardzo możliwe
ibol napisał(a):Kierownica przy hamowaniu nie drga w zadnym przypadku

Bo krzywe są tylne tarcze, więc jak może kierownica drgać? ;)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez ibol » 27 lis 2007, 18:15

qbass napisał(a):Bo krzywe są tylne tarcze, więc jak może kierownica drgać?

Jak juz na poczatku napisalem nie sadze, ze krzywe sa [jakie?] tarcze, bynajmniej na oko nic na to nie wskazuje. Jak to dokladnie sprawdzic?


qbass napisał(a):Zapieczone zaciski. Koła po jeździe nagrzewają się mocno?

Sprawdze po najblizszej trasie, jednak cos czuje, ze tu nie o to chodzi.

Czy ktos mi napisze, czy w polozeniu Neutral kola powinny sie swobodnie obracac, czy tez moze wystepowac opisany wyzej opor?
Początkujący
 
Od: 18 lis 2007, 18:27
Posty: 15
Skąd: Stryków
Auto: Xedos 2.0 V6 '92

Postprzez qbass » 27 lis 2007, 19:36

ibol napisał(a):na oko nic na to nie wskazuje

Na oko to chłop w szpitalu... :]
ibol napisał(a):Czy ktos mi napisze, czy w polozeniu Neutral kola powinny sie swobodnie obracac

Oczywiście, że powinny się obracać.
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez ibol » 27 lis 2007, 19:57

qbass napisał(a):Na oko to chłop w szpitalu...

a i owszem, tylko jak wiec sprawdzic na 100%, czy sa krzywe czy nie, skoro ocena organoleptyczna zawodzi? Bez sensu, zebym kupil nowe tarcze, wymienil i mial to samo


Oczywiście, że powinny się obracać.


OK, w takim razie udam sie z tym do mechanika, niech znajdzie przyczyne
Początkujący
 
Od: 18 lis 2007, 18:27
Posty: 15
Skąd: Stryków
Auto: Xedos 2.0 V6 '92

Postprzez MadziaForever » 29 lis 2007, 00:33

Z hamowaniem mam to samo.. jak schodze ze 180km/h to czuć wręcz jakby [jaka?] oś podskakiwała.. plus owe dudnienie.. myślałem że to jakiś błąd ABS ale jak rozebrałem z tyłu koła to wygląda na to że klocki wewnętrzne z tyłu nieistnieją, a zewnętrzne kozłują w zacisku.
I teraz tak.. zamówiłem klocki od Smirnoffa na dniach wymiana, zobaczymy czy coś da i czy tarcze ich niewibiją :( bo słyszałem że często się tylne tarcze koślawią :(
To ci powiem jak będzie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez ibol » 29 lis 2007, 20:15

Jak cos, to Xed byl juz u mechaniora. Okazalo sie, ze wszystkie zaciski a najbardziej przednie byly wyraznie zapieczone. Mechanilk stwierdzil, ze byla to niemal ostatnia chwila na takie czyszczenie. Niestety obawiam sie jednak, ze wskutek zapieczenia rowniez [jakich?] zaciskow mogly pokrzywic sie tarcze. Przyjdzie czas i na nie.

Teraz auto wyraznie lepiej toczy sie po puszczeniu hamulca na Drive i nie popiskuja mi hamulce podczas jazdy. Przy najblizszej okazji podniose auto i sprawdze jak teraz obracaja sie kola.

Narazie jestem umowiony w ASO w Lodzi na wymiane HLA w srode, zobaczymy jaki przyniesie efekt popychacza. Polecono mi Castrol Magnatec na wymiane.


MadziaForever napisał(a):słyszałem że często się tylne tarcze koślawią

tez tak przeczytalem w kilku miejscach na forum. Ciekawe tylko dlaczego akurat [jakie?]. Narazie chyba daruje sobie ich wymiane, bo i tak nie bedzie mi dane w zime rozwinac takich predkosci a jak hamuje ostro ze 100km/h, to jest calkiem elegancko.
Początkujący
 
Od: 18 lis 2007, 18:27
Posty: 15
Skąd: Stryków
Auto: Xedos 2.0 V6 '92

Postprzez D4r3k » 30 lis 2007, 00:21

ibol napisał(a): Polecono mi Castrol Magnatec na wymiane.



Chcesz miec spokoj kup Midland Awanza. Wlalem Castrola i zaluje przy nastepnej wymianie przechodze dalej na Midlanda (chodzi zdecydowanei ciszej i nie slychac popychaczy po nagrzaniu).
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2006, 08:55
Posty: 50
Skąd: Jarosław
Auto: Mazda 6 06' 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6