Wysprzęglik V6 -wymiana

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Maxdmg » 7 lip 2014, 18:55

Mam ból głowy odnośnie mechanizmów skrzyni biegów, przy dynamicznej jeździe poczułem jak coś musiało mi się zerwać i lewarek dostał większego luzu i ogólnie wole nie ruszać autem żeby nie zerwać wszystkiego do końca. Biegi wchodzą ale jak ruszam to słychać i czuć że coś tam nie trzyma i lata przy skrzyni. Mam odnalezioną część która jest luźna ale nie potrafie jej nazwać i jak ją zamocować gdy kupie nową. Element na zdjęciu zaznaczony zielonym kółkiem ma luz i jak poruszam nim w góre i w dól to stuka. Pod tą gumą jest jakaś jakby śruba. Nie wiem czy ma ona normalnie gwint czy muszę to zamocować po rozebraniu skrzyniu i wtedy ten element gdy będzie zakleszczony będe mógł złożyć skrzynie? Proszę o pomoc bo planuje naprawiać moją Mazdę sam bo chciałbym się wszystkiego nauczyć.
Załączniki
Mocowanie.jpg
Ostatnio edytowano 10 paź 2014, 17:12 przez Maxdmg, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lut 2014, 10:45
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Wlkp
Auto: Xedos 6 (2.0V6 144KM) 1994 r.

Postprzez iten83 » 21 lip 2014, 12:18

To zaznaczone na zielono to siłownik wysprzęglika. Obadaj dokładnie, może CI się tylko odkręcił?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 11:57
Posty: 141 (0/1)
Skąd: Solec-zdrój Żuków
Auto: Xedos 6 2.0 V6 24V 1997r B.G

Postprzez Maxdmg » 22 lip 2014, 16:36

Tzn wkręca się to po prostu na gwincie? I wystarczy że to tylko dokręcę lub dokupię nowy element i do wkręcę? Nie jestem w stanie dokładnie teraz tego sprawdzić bo obecnie przebywam w szpitalu (jeszcze około tygodnia będę poza domem) ale z tego co pamiętam było to luźne, w sensie że mogłem to odciągnąć trochę na zewnątrz ale wolałem za dużo tym nie manewrować bo to w końcu skrzynia i nie chciałem tam nic pomieszać. Wszystkie biegi wchodzą ale bałem się ruszyć bo było "czuć" ten luz podczas ruszania właśnie więc to pewnie ten wysprzęglik więc tak czy inaczej niezmiernie dziękuję bo ta informacja sporo mi rozjaśniła. :)

Dopisano 22 lip 2014, 17:59:

Sprawdziłem jak wygląda ta część na allegro i jest ona mocowana na dwóch śrubach tak? Jedną z nich widać chyba w górnym prawym rogu na zdjęciu, no nie? :) Mniej więcej już rozumiem jak to działa i tylko jak wrócę do domu postaram się to naprawić. Czy przy możliwej wymianie tego wysprzęglika powinienem wiedzieć o jakiś patentach?
"Jeśli dążysz do mistrzostwa to wiesz że 'dobrze' to ciągle za mało."
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lut 2014, 10:45
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Wlkp
Auto: Xedos 6 (2.0V6 144KM) 1994 r.

Postprzez iten83 » 30 lip 2014, 15:02

Wiesz, to jest zwykły tłoczek hydrauliczny. Właściwie to jakichś patentów tam nie ma. Jak go odkręcisz to pewnie będzie Ci cieknąć płyn z przewodu ciśnieniowego, więc warto mieć pod ręką już nowy wysprzęglik.
Na nim jest też kalamitka do odpowietrzania, jak założysz wysprzęglik to odpowietrzasz układ praktycznie tak samo jak hamulce. Nie wiem czy w xedzie jest osobny zbiorniczek na płyn hamulcowy do pompki sprzęgła, czy czerpie go ze zbiorniczka hamulcowego, ale pilnuj poziomu płynu.

I też, nie wiem jak jest w wysprzęgliku mazdy, bo może tam być śruba do kasowania luzu roboczego, choć moim zdaniem nic takiego być nie powinno. <glupek2>

Popatrz, posprawdzaj, daj znać <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 11:57
Posty: 141 (0/1)
Skąd: Solec-zdrój Żuków
Auto: Xedos 6 2.0 V6 24V 1997r B.G

Postprzez Maxdmg » 10 paź 2014, 17:19

Naprawa takiej usterki jest bardzo prosta, wystarczy zdjąć układ dolotowy żeby mieć dostęp do skrzyni i podważyć tak wysprzęglik by wyciągnąć siłownik. Tym razem jako laik popełniem błąd i kupiłem całość ale wydaje mi się że wystarczy jedynie wymienić tą gumę bo moja była już tak zniszczona że nie trzymała oporu i śiłownik latał luźno. Na koniec odpowietrzenie i wszystko gra. Od razu podkręciłem sobie sprzęgło przy pedale i jest dużo lepiej jak było. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lut 2014, 10:45
Posty: 10 (1/0)
Skąd: Wlkp
Auto: Xedos 6 (2.0V6 144KM) 1994 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6