Xedos 6 – automat, problem ze skrzynią

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Darax » 30 lip 2014, 13:37

Nie planuje grzebac. Chodzi mi o subiektywna odpowiedz. Jedna usterka brak biegu 4 i tyle xD tylko to mnie nawiedza nocami. Mowicie duzo mozliwosci usterki tak? Nie mozna sprecyzowac co jest powodem braku tego biegu?
Darax
 

Postprzez AleksanderVM » 30 lip 2014, 14:36

To tak, jakbyś powiedział lekarzowi, że boli Cię noga i zażądał precyzyjnej diagnozy wraz z opisem leczenia.

A tu trzeba najpierw wywiad, potem rentgen, tudzież usg, a może i doppler, względnie rezonans...

A na koniec się okaże, że się walnąłeś o szafkę idąc nocą do ubikacji <glupek2>

Z automatem jest podobnie – jeden objaw, wiele możliwości. Mój strzał w ciemno to stary olej i filtr. Przydałaby się wymiana dynamiczna. Ale skoro nie wiesz o czym mówię, to nie zabłyśniesz u mechanika, bo Cię wyśmieje jeśli będzie miał inne zdanie. Chociaż nie, nie wyśmieje tylko zrobi co mu każesz, zainkasuje za to kasę a jeśli się nie poprawi to powie – przecież zrobiłem co Pan chciał, nie moja wina, że nie działa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2013, 08:32
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Auto: MX6 GE 92 2,5i V6 KL

Postprzez Darax » 30 lip 2014, 15:05

Wymienie olej i filter w skrzyni przy przyplywie gotowki i zobacze jak bedzie chodzic. Aktualnie smigam na D Hold by uzywac trzech biegow. A tak nawiasem. Taka Mazda z usterka skrzyni bez diagnozy ile jest warta? Bo jesli w najblizszym czasie nie zdobede specjalnej kasy na to, to sprzedam .
Darax
 

Postprzez Crenshaw » 30 lip 2014, 15:32

faktycznie nie ten dział, łączę z istniejącym podobnym wątkiem.
Obrazek
Keeper of the Art
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2012, 17:06
Posty: 3761 (89/91)
Skąd: Barlinek
Auto: Xedos 6 KF 98' – Sprzedany
Xedos 9 KJ 97' – Sprzedany
200SX SR20DET 89'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6