Strona 1 z 1

Brak kontrolek po przekreceniu stacyjki

PostNapisane: 16 maja 2013, 17:17
przez Cyk
Witam wszystkich.

Zwracam się do was z prośba o pomoc, mam taki problem iż włączając zapłon nie zapala mi się żadna kontrola po za kontrolka od grzania świec. To stało się po tym jak odłączył mi się kabelek od alternatora i mógł zmasować. Sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są dobre, wyjmowałem licznik i sprawdzałem ścieżki i żarówki wszystko jest OK.
Samochód: Mazda 626 2,0D 1991r
Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

PostNapisane: 16 maja 2013, 18:32
przez zadra
Napisz, czy auto odpala, czy nie, czy prócz kontrolek działają inne elektryczne sprzęty? światła/dmuchawa/spryskiwacze/wycieraczki itp.

Re: Brak kontrolek po przekreceniu stacyjki

PostNapisane: 16 maja 2013, 22:40
przez biniloluk
jeżeli nie działa nic to padł bezpiecznik główny (main) piąty od prawej oczywiście bezpieczniki pod maską a jeżeli działają jakieś elektryczne rzeczy typu awaryjne a nie ma tylko tego co pisałeś to najprawdopodobniej bezpiecznik 3 od prawej (ig-key)

PostNapisane: 17 maja 2013, 20:15
przez Cyk
samochód odpala wszystko działa oprócz kontrolek. biniloluk a gdzie znajdę te bezpieczniki są po lewej stronie kolo pedałów a 2 pod maska po prawej stronie obok akumulatora i te wszystkie sprawdziłem i są dobre. Czy są gdzieś jeszcze ?

Re: Brak kontrolek po przekreceniu stacyjki

PostNapisane: 18 maja 2013, 01:01
przez biniloluk
na na kielichu obok rozrządu czarna skrzynka

PostNapisane: 18 maja 2013, 08:25
przez Cyk
Kurde ale u mnie pod maska nie ma żadnej skrzyneczki z bezpiecznikami. Jest tylko obok akumulatora i tam jest tylko 7 takich większych bezpieczników ale wszystkie są dobra :(

PostNapisane: 18 maja 2013, 11:24
przez Sputnik1
Można by fotkę prosić tej skrzynki i jej otoczenia pod maską ? Napewno samochod to wersja GE liftback ?
Bo w tych wersjach jest tak jak pisał biniloluk, czyli skrzynka znajduje się przed kielichem po lewej stronie patrząc od przodu. Skrzynka zawiera 8 dużych bezpiecznikow i 4 małe.

PostNapisane: 18 maja 2013, 11:43
przez Cyk
tylko chodzi o to ze u mnie nie ma tam żadnej skrzynki :( i nie wiem gdzie może być jak ktoś wie to proszę o pomoc

Dopisano 18 maja 2013, 12:25:

To jest Mazda 626 2,0D jest napisane ,,GD" ale jak zamawialem części to były GE. To już sam nie wiem co to za model

PostNapisane: 18 maja 2013, 16:52
przez Sputnik1
Wiele częsci jest współzamiennych miedzy tymi modelami wiec na to nie ma co patrzeć co pisze na częsciach.
Co do kontrolek to jesli powiadasz że wszystkie bezpieczniki sprawdzileś jak i te wewnątrz kabiny iak i te pod maską to trudno jest co kolwiek doradzić, w każdym bądz razie cudow jakiś tam nie ma, jest to raczej prosta instalacja,
Najlepiej było by zacząc od licznika, czyli jak ida scieżki, zacznij np. od kontrolki cisnienia oleju, po jednej stronie tej żarowki będzie polaczenie z czujnikiem cisnienia oleju, po drugiej stronie żarowka ta bedzie mieć zasilanie, i na tym zasilaniu sie skoncentruj skad ono idzie, sprawdz wszystkie diody po drodze, jaki kolor kabla wychodzi z polaczenia. Nastepnie szukaj tego koloru przy bezpiecznikach, wspomagaj sie miernikiem.
Wiecej chyba trudno cokolwiek doradzić, poprostu musisz zabawić się w elektryka, cudow w kazdym bądz razie tam nie ma, instalacja raczej da się ogarnąć.

Re: Brak kontrolek po przekreceniu stacyjki

PostNapisane: 18 maja 2013, 23:11
przez biniloluk
z tego co widzę to kolega ma model GD najłatwiej zweryfikować to po numerze vin w ge zaczyna się
JMZGE i gdzie GE oznacza model dalej ctfry oznaczają konfiguracje i nr serii

PostNapisane: 19 maja 2013, 08:14
przez Sputnik1
Nadmienię jeszcze że do modelu GD jest dostępna książka napraw w PL jezyku, tylko przy ewentualnym zamawianiu upewnij się czy są dolaczone schematy elektryczne. http://allegro.pl/mazda-626-1985-1992-o ... 19001.html

PostNapisane: 19 maja 2013, 10:13
przez Cyk
Ja mam taka książkę tylko ze są schematy ale nie po polsku a na dodatek bardzo nie wyraźne. Licznik już sprawdzałem wszystkie ścieżki są dobre tak samo żarówki. Pisali wcześniej o bezpieczniku tylko gdzie on jest ?

PostNapisane: 19 maja 2013, 14:28
przez Sputnik1
Po koleii,
1. Masz wersję GD, więc pytanie powinieneś zadać w odpowiednim dziale przeznaczonym dla tego modelu.
Jest większe prawdopodobienstwo że lokalizację a nawet numer tego bezpiecznika poda ci ktoś tam niż jeżeli tu, bo tu są posiadacze wersji GE ktora nieco sie rózni od GD.

2. Z licznikowymi sciezkami chodzi o to że prócz sprawdzenia ich czy nie ma peknieć, przerw, zwarć, spalonych żarowek trzeba obczaić skad przychodzi zasilanie tych obwodow, konkretnie jaki kolor kabla przy złaczce ma dostarczać zasilanie na te obwody, pozniej szukasz tego kabla przy bezpiecznikach, upewniasz się miernikiem czy jest to ten kabel, sprawdzasz bezpiecznik, czy przed tym bezpiecznikiem występuje napiecie, jesli nie to szukasz dalej skad ma byc zasilany ten bezpiecznik, czyli jaki konkretnie kabel zasila ten bezpiecznik bądz bezpieczniki, lokalizujesz jego drugą stronę i tak po kolei az znajdziesz usterkę – Prosciej chyba nie umię wytlumaczyć.

3. Książkę tę rownież posiadam, tyle że bez schematów i w pdf-ie, w częsci poswięconej schematom jest pięknie wytłumaczone po POLSKU co jaki symbol i skrót oznacza na schemacie.
Tylko trzeba chcieć szukać ;)