Przestawienie kierownicy oraz rezonans karoserii w 626 GD

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Bartosz » 10 cze 2008, 01:18

Witam. Powiedzcie mi co gdzie, rozkręcić, żeby móc przestawić kierownice prosto, mam jeszcze jedno pytanko, między 2000 obrotów a 3000 w prawym przodzie po stronie pasażera coś rezonuje, powyżej tych obrotów rezonans mija, mieliście może podobne przypadki, jeśli tak to podpowiedzcie co to może być. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :).
MAZDA IS THE BEST :)
JEŻDŻE MAZDĄ JESTEM GWIAZDĄ ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2004, 00:13
Posty: 62
Skąd: Łódź
Auto: Dwie Mazdy 626 :–)

Postprzez Adam626GD » 10 cze 2008, 08:47

Na drążkach kierowniczych musisz przeciągnąć
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez adam626 » 10 cze 2008, 09:05

dokręć portki wydechu do uchwytu mocującego przy misce olejowej
u mnie jest to stały objaw rezonansu( ja wspawałem w portki tulejkę i dopiero można tak dokręcić że się nie luzuje, inaczej zgniatała się rura portek i znowu brzeczało)
oczywiście sprawdź czy nie dotyka gdzieś wydech podłogi i czy są całe tulejki na mechanizmie zmiany biegów
co do kierownicy
policz ilość obrotów kierownicy od końca do końca i ustaw w połowie obliczonych obrotów
jeżeli kierownica będzie prosto zrób tak jak napisał Adam626GD
jeżeli nie odkręć kierownicę załóż ją prosto i zrób tak jak napisał Adam626GD :P
wtedy będzie napewno wszystko ok
oczywiście jeżeli nie ma luzów
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez nemi » 10 cze 2008, 09:59

Bartosz napisał(a):Powiedzcie mi co gdzie, rozkręcić, żeby móc przestawić kierownice prosto

Trzeba ustawić zbieżność.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Silas » 10 cze 2008, 11:33

ustawienie zbieżności nie zawsze wyprostuje kierownice. tzrema kręcić drążkami kierowniczymi aż kierownica ustawi sie prosto przy czym trzeba pamiętać o sprawdzenie zbieżności...
A W Czernobylu Wiosna: Trawka Się Czerwieni, A Ptaszki Wesoło Podszczekują...

Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 paź 2007, 09:28
Posty: 16
Skąd: Zamość
Auto: 626 -94` GLE Special 2,0 FS

Postprzez Bartosz » 10 cze 2008, 11:40

adam626 napisał(a):jeżeli kierownica będzie prosto zrób tak jak napisał Adam626GD
jeżeli nie odkręć kierownicę załóż ją prosto


No właśnie jak odkręcić tą kierownicę, tam z tyłu po odkręceniu obudowy kolumny kierownicy, patrząc na tył kierownicy są 4 śrubki, po odkręceniu ich, jest lużna tylko ta szara platikowa obudowa za kierownicą, ten klakson się jakoś wyjmuję w GD?
MAZDA IS THE BEST :)
JEŻDŻE MAZDĄ JESTEM GWIAZDĄ ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2004, 00:13
Posty: 62
Skąd: Łódź
Auto: Dwie Mazdy 626 :–)

Postprzez Bartosz » 10 cze 2008, 11:44

Silas napisał(a):ustawienie zbieżności nie zawsze wyprostuje kierownice. tzrema kręcić drążkami kierowniczymi aż kierownica ustawi sie prosto przy czym trzeba pamiętać o sprawdzenie zbieżności...


Zbieżność była sprawdzana, czyli nie można dostać się poprzez klakson do kierownicy, żeby ją prosto ustawić, tylko trzeba kręcić drążkami? Pozdro
MAZDA IS THE BEST :)
JEŻDŻE MAZDĄ JESTEM GWIAZDĄ ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2004, 00:13
Posty: 62
Skąd: Łódź
Auto: Dwie Mazdy 626 :–)

Postprzez adam626 » 10 cze 2008, 13:53

ustawienie zbieżności daje nam gwarancje ustawienia kół wobec siebie a nie środkowego położenia kierownicy
dobry fachowiec zaczyna od ustawienia kierownicy dokładnie w środkowym położeniu przekładni i zbieżność obu kół ustawia do tego położenia przekładni
wtedy oba skręty kół w lewo i prawo są równe
ustawienie zbieżnosci do przypadkowego (prostego)ustawienia kierownicy może spowodować np: że samochód będzie w lewo skrecał na 9 metrach a w prawo na 13, mimo że prosto będzie jechał dobrze

aby zdjąć kierownicę odkrecasz 3 śruby z tyłu ramion
i cały środek kierownicy daje się zdjąć
potem nakrętka 21 i już
przy zakładaniu kierownicy warto dobrze ustawić ząbki mechanizmu wyłączania kierunkowskazów aby nic nie pekło
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez Bartosz » 10 cze 2008, 15:32

adam626 napisał(a):ustawienie zbieżności daje nam gwarancje ustawienia kół wobec siebie a nie środkowego położenia kierownicy
dobry fachowiec zaczyna od ustawienia kierownicy dokładnie w środkowym położeniu przekładni i zbieżność obu kół ustawia do tego położenia przekładni
wtedy oba skręty kół w lewo i prawo są równe
ustawienie zbieżnosci do przypadkowego (prostego)ustawienia kierownicy może spowodować np: że samochód będzie w lewo skrecał na 9 metrach a w prawo na 13, mimo że prosto będzie jechał dobrze

aby zdjąć kierownicę odkrecasz 3 śruby z tyłu ramion
i cały środek kierownicy daje się zdjąć
potem nakrętka 21 i już
przy zakładaniu kierownicy warto dobrze ustawić ząbki mechanizmu wyłączania kierunkowskazów aby nic nie pekło


Gdzie tam są te 3 śruby, ja ich nie widziałem, klakson chyba trzeba wyjąć żeby dostać się do tej śruby, którą odkręca się kierownice? Muszę jeszcze tam u siebie popatrzeć. Dzięki za odpowiedz :). Pozdrawiam.
MAZDA IS THE BEST :)
JEŻDŻE MAZDĄ JESTEM GWIAZDĄ ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2004, 00:13
Posty: 62
Skąd: Łódź
Auto: Dwie Mazdy 626 :–)

Postprzez marcin1212 » 11 cze 2008, 18:03

mam ten sam problem w gf-ce niby drobiazg ale strasznie denerwujacy
moje pierwsze auto i jest to madzia
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 maja 2008, 10:40
Posty: 23
Skąd: manchester city
Auto: Mazda 626 gf 2.0 99r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6