Mazda 626/Mx6 GD – wybór Car Audio, montaż, problemy pytania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez CinMar » 5 kwi 2010, 21:41

nie bron Boze nie o auto chodzilo , nie mam nic do starych aut wrecz przeciwnie,przepraszam ze tak to odebrales, dotyczylo to tylko kwesti sprzetu i mialo glebsza mysl..moze i tylko mi wiadomą hehe, coz 11 lat jestem akustykiem i prowadze firme naglosnieniowa stane w szranki z kazdym kto posluguje sie tylko sprawami technicznymi i czysta fizyka , mp3 nie jest i nie bedzie formatem ktory mozna nazwac dobra jakoscia dzwieku sa bardziej lub mniej okrojone mp3 ale kazda jest i to jest fakt,o mniej wiecej 30-60!!% dzwiekow to glebszy temat i tu nie ma co tego rozstrzasac,bo tu rozmawiamy o codziennym sluchaniu i bez zapedow audiofila przepraszam za naruszenie tematu..

wypozyczalnia moze nie ale miejsca gdzie mozesz porownac jakosc na swoich parametrach i na jednym stanowisku, pomijajac kwestie ze u ciebie to zagra inaczej ale porownanie sie bedzie mialo.. .
glowna kwestia to taka ze bez brania pod uwage ogolu nie mozna myslec o calosci , czyz nie ? jesli chcesz miec sprzet ,moze nie w Twoim przypadku ale za wieksze pieniadze lecz np , juz jakis element z klasy budzet ktory popsuje caly tor audio to jaki w tym jest sens, takich ludzi nigdy nie zrozumiem. rozumiesz co chce powiedziec? ze wybierajac glosniki np tego morela chcac z nich wycisnac to o co chodzilo producentowi trzeba troche sie zastanowic czy da sie to zrobic takim czy innym zestawieniem od tego jest forum fakt moze ktos juz ich sluchal z takim to a takim radiem ktore akurat ty planujesz kupic i o ile bedzie wiarygodny to to bedzie dobra rada, sa tu ludzie ktorzy sluchali roznych sprzetow i pewnie tez sie na tym znaja ale czy to ma odniesienie do innych warunkow i upodoban innego sluchacza? moze to jedynie wyrazic opinie ze dany sprzet jest dobry ale czy zagra dobrze juz z tanszym radiem (przyklad) niz to na ktorym byl odsluch czy zagra tak samo jak dwa razy tansze glosniki bo i tak z nich wiecej nie wycisniemy.
co do SONY trzeba czekac na opinie kogos kto zna te produkty ja tej firmy nie uznaje ,i nie lubie znam ich produkty od "srodka" i filozofie firmy, to mi wystarczy ale to tylko moje zdanie do ktorego mam prawo.chodz ten wzmacniacz jest stary chyba zasilam sie danymi ktore mam poczatek lat 90'tych wiec moze moze cos potrafi, ale wiecej nie wiem bo kompletnie mnie to nie interesuje.
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez kotton » 6 kwi 2010, 03:12

CinMar napisał(a): wypozyczalnia moze nie ale miejsca gdzie mozesz porownac jakosc na swoich parametrach i na jednym stanowisku, pomijajac kwestie ze u ciebie to zagra inaczej ale porownanie sie bedzie mialo..


wiem ze moge pojsc do sklepu i posluchac sobie zestawow.. ale sa dwie przeszkody: po pierwsze – musialbym tam spedzic duuzo czasu:); po drugie – elementy ktore biore pod uwage sa uzywane, niekoniecznie mlode (np. wzmacniacz lub radio) i raczej nie znajde ich w salonach.


CinMar napisał(a):glowna kwestia to taka ze bez brania pod uwage ogolu nie mozna myslec o calosci , czyz nie ?


chyba miales na mysli to "ze bez brania pod uwage skladnikow nie mozna myslec o calosci":) nie inaczej i wlasnie dlatego myslac o calosci staram sie dobrac komponenty, stad ten watek:). rozumiem ze wg Ciebie cos jest przewymiarowane? ale co dokladnie? czy chodzi generalnie o format mp3, pod ktory po prostu nie ma sensu kupowac czegos ponad pewien poziom, poniewaz i tak tego nie odczujemy? czy mowisz np o glosnikach, ktorych nie wykorzystam ze wzgledu na jeden z grajkow ktore wymienilem?

CinMar napisał(a):jesli chcesz miec sprzet ,moze nie w Twoim przypadku ale za wieksze pieniadze lecz np , juz jakis element z klasy budzet ktory popsuje caly tor audio to jaki w tym jest sens, takich ludzi nigdy nie zrozumiem. rozumiesz co chce powiedziec?


no wlasnie nie do konca.. ja nie mam zadnego elementu klasy budzetowej poniewaz w ogole nie mam jeszcze zadnego elementu (poza autem:) poki co zamowilem maty stp i pianke. jak wyzej – co jest przewymiarowane?

CinMar napisał(a):wybierajac glosniki np tego morela chcac z nich wycisnac to o co chodzilo producentowi trzeba troche sie zastanowic czy da sie to zrobic takim czy innym zestawieniem od tego jest forum fakt moze ktos juz ich sluchal z takim to a takim radiem ktore akurat ty planujesz kupic i o ile bedzie wiarygodny to to bedzie dobra rada, sa tu ludzie ktorzy sluchali roznych sprzetow i pewnie tez sie na tym znaja ale czy to ma odniesienie do innych warunkow i upodoban innego sluchacza? moze to jedynie wyrazic opinie ze dany sprzet jest dobry ale czy zagra dobrze juz z tanszym radiem (przyklad) niz to na ktorym byl odsluch czy zagra tak samo jak dwa razy tansze glosniki bo i tak z nich wiecej nie wycisniemy


no wlasnie na to liczylem.. ze ktos mial podobne wymagania i teraz bogatszy w doswiadczenia podzieli sie zdobyta wiedza na ten temat.

CinMar napisał(a):co do SONY trzeba czekac na opinie kogos kto zna te produkty ja tej firmy nie uznaje ,i nie lubie znam ich produkty od "srodka" i filozofie firmy, to mi wystarczy ale to tylko moje zdanie do ktorego mam prawo.chodz ten wzmacniacz jest stary chyba zasilam sie danymi ktore mam poczatek lat 90'tych wiec moze moze cos potrafi, ale wiecej nie wiem bo kompletnie mnie to nie interesuje.


na wspomnianym forum o tempo 6 i wzmacniaczu, w miare jednomyslnie pisano ze sony xm-10020 jednak jest godny polecenia (pomimo sporow w wielu innych kwestiach:).. bylo tam napisane ze to produkt z tzw "zlotej serii" sony wlasnie z poczatku lat 90tych.. generalnie nie znalazlem wielu takich watkow.. moze 3.. dlatego przytaczam i pytam co o tym myslicie
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez CinMar » 6 kwi 2010, 10:08

Zgadza sie tak wlasnie mysle , ze jesli ktos jest nastawiony wylacznie na format mp3 , w kazdej postaci nie ma najmniejszego sensu inwestowac w ponad to co planujesz wlasnie kupic to dobra polka w ktora celujesz bo wiecej naprawde nie ma sensu uwaZam ze szkoda pieniedzy, bo nie wycigniesz z mp3 na dobrym sprzecie dzwiekow(pasma) ktorych tam po prostu nie ma...

czy nie wykorzystasz nie wiem , nie sluchalem tych glosnikow na zadnym radiu ktore wymieniles , moge sie jedynie domyslac ze ty bedziesz zadowolony z brzmienia ale czy nie bedziesz tak samo wybierajac tansze glosniki

chodzi o to ze jesli zakupisz glosniki np (nie opierajac sie na marce) za 600 pln a radio za 300 pln to nie zagra to lepiej nawet o 10 % niz radio za 300pln a glosniki za 250-350 pln teraz jasniej?

poswiecenie w dobrej firmie kilku godzin, nie koniecznie naraz jest chyba znikoma strata czasu w porownaniu jaka inni ,np ja- czy wielu zapalencow na forum traca latami na szukanie tego "czegos"

musisz siasc i przemyslec co tak naprawde oczekuje i jakie mam wymagania, czy zeby posiadac glosniki morela tylko dlatego zeby je posiadac czy dlatego bo odpowiadaja moim wymaganiom sluchowym? potem zebrac opinie o roznych radiach i wybrac a raczej wylosowac to wlasciwe, itd etc.etc.
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez kotton » 6 kwi 2010, 15:57

chwila pogubilem sie w tym co piszesz. najpierw twierdzisz ze to co planuje kupic to optymalny zestaw do sluchania mp3 – czyli ze glosniki i grajek w ktore celuje sa odpowiednie pod mp3 i kupowanie czegos wiecej nie ma sensu bo i tak nie uslysze roznicy wlasnie z powodu jakosci jaka oferuje mp3 (192-320kbit).
potem dodajesz
CinMar napisał(a):chodzi o to ze jesli zakupisz glosniki np (nie opierajac sie na marce) za 600 pln a radio za 300 pln to nie zagra to lepiej nawet o 10 % niz radio za 300pln a glosniki za 250-350 pln teraz jasniej?
to jest jasne jak slonce. ale czy to tylko stwierdzenie (wg mnie zbyteczne, bo sa to sprawy oczywiste) czy tez aluzja do moich decyzji – za "dobre" glosniki czy za slaby grajek? bo jesli tak, to nie bardzo sie to zgadza z tym co wczesniej napisales – "to dobra polka w ktora celujesz bo wiecej naprawde nie ma sensu". teraz juz nic nie wiem.

ok. jade do salonu. moze mi sie tam cos wyjasni (chociaz jak dzwonilem i pytalem o stanowisko do odsluchu to sie ze mnie smiali.. slusznie zapewne, ale coz sprobuje).

a temat sprobuje ugryzc z innej strony:
1) czy tempo 6, dls rs6, dego st 650 to ta samo polka jakosciowa? czy wszystkie beda odpowiednie aby wycisnac z mp3 tyle ile sie da?
2) czy modele odtwarzaczy: jvc kd-g721 i kd-r801, kenwood kdc-w4737u oraz clarion dxz588rusb to ta sama polka? podobnie jak wyzej – czy jest sens kupowania lepszego radia do sluchania plyt z muzyka w formacie mp3?
3) czy ktos mial zestaw zbudowany z ktorys z ww elementow? czy ktos moze zaproponowac jakas kombinacje? (biorac pod uwage moje preferencje muzyczne i oczekiwania)
4) jaki polecacie do tego wzmacniacz? czy ktos mial u siebie sprzet podobnej klasy i wzmacniacz sony xm 10020 i czy bedzie on odpowiedni dla systemu zbudowanego na powyzszych elementach? (zakladam ze to elementy tej samej klasy)
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez CinMar » 6 kwi 2010, 17:23

dalem tylko przyklad a to ze wyszedl z tego paradoks , coz w takich kwestiach zawsze cos jest i nie jest jednoczesnie ...;]

teraz postawiles sprawe na tip top i trzeba tylko czekac na oddzew, ja jedynie moge powiedziec z czym graja dobrze ale jaki sens jak taki sprzet jest prawie nie dostepny... mozna jedynie snuc przypuszczenia co by z tego zlozyc , ale to kwestia gustu i wole nie poruszac tego zagadnienia bo moze wyniknac nie potrzebna klotnia,-bo ja uwazam tak a ktos inaczej. jak cos zapraszam na Pw
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez kotton » 6 kwi 2010, 17:38

gusta gustami.. ale przeciez do pewnego momentu wszystkim zalezy na tym samym:) jeden lubi aluminiowe cykanie drugi nie, to sa sprawy indywidualne – ale jesli chodzi o to jak powinna grac gitara czy skrzypce – obaj raczej beda zgodni (a przynajmniej powinni:)

ps. to sa oczwiscie modele, ktore znalazlem ale wcale sie przy nich nie upieram. jesli ktos moze dorzucic jakis sprawdzony model, ktory wycisnie z mp3 wszystko i bedzie pasowal do reszty do bede wdzieczny:) (zalezy mi tez na usb lub wejsciu na karty)
Ostatnio edytowano 6 kwi 2010, 22:02 przez kotton, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez Raadek » 6 kwi 2010, 20:02

CinMar napisał(a): ja jedynie moge powiedziec z czym graja dobrze ale jaki sens jak taki sprzet jest prawie nie dostepny...

Ja chętnie się dowiem co to za sprzęt.Ciekawi mnie jakie spojrzenie na to zagadnienie ma osoba z dużym doświadczeniem.
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez kotton » 6 kwi 2010, 22:03

witam

zle zrozumialem post CinMar'a – juz sie poprawilem. przylaczam sie do postu Raadka – tez chetnie sie dowiem jaki sprzet ladnie gra z tymi glosnikami. mozesz rowniez podac dokladnie nazwe tej pianki wurth'a? szukalem i nie moge znalezc pianki do takich zastosowan.

ps. zasilanie – czy do radia i wzmacniacza mam prowadzic zasilanie od poczatku? czy wystarczy wyprowadzenie pod kierownica? u mnie przewody ktore wychodza pod kierownica wygladaja na dosc grube..
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez CinMar » 7 kwi 2010, 09:55

sprzet cóż to moje zdanie i moje ucho trzeba to brac pod uwage ze ktos moze miec odmienne tak? na tym co mnie sie podoba i co ktos moze u mnie doswiadczyc , bo takich sprzetow sie nie pozbywam to jest ALPINE 7903M (seria 27/08/87) (.9 tez moze byc ale moim zdaniem po podlaczeniu z Audioquestem jaki posiadam gra "żywiej" a konkretnie AUDIOQUEEST Aqd 150 takie oto zestawienie , to , nie ma co ukrywac "tansze" glosniki ale z tym zestawem "daja rade" wyzej juz nic sie nie osiagnie(jak na moje ucho) chociaz nie podlaczalem do nich Denona Z1(lepsze pasmo) ale to juz byla by lekka profanacja. i pewnie ja bym nic nie uslyszal moze ktos inny... zaznaczam ze nie testowalem na innych wzmacniaczach "rodzynkach" moze akurat ktos poleci cos ciekawszego , pewnie na wielu zagra zadowalajaco takze z tym sie nie spieram.

co do zasilania to dobrze zrozumialem ze chcesz sie wpiac przewodem wzmacniacza do tamtych? to raczej bylby duzy blad nie tak duzy jak w stosunku do radia ale wzmacniacz? ja odradzam prad prosto z akku i w zalznosci od poboru wzmacniacza dobrac kabel , nie potrzebny ci jak do betoniarki ale strzelam ze nie bedziesz tam wsadzal pieca akumulacyjnego wiec 10mm2
wystarczy , co do radia coz mozna pociagnac jesli ktos ma ochote pisalem o tych kostkach ktore robi tylko carpower bo u nikogo ich nie widzialem jedno iso kosztuje 26 pln i mozesz tam wsadzic przewody do 2,6 mm2 takze do radia i glosnikow wystarczajace. jesli masz dobre napiecie na tym kablu o ktorym mowisz to mozesz go wykorzystac to chyba ze jest tam ok 11,5 V to wtedy raczej bym tego nie robil ;].
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez CinMar » 7 kwi 2010, 10:54

acha a wurth to sebasto z niemiec ciezko dostac u nas ,i mysle ze cena zaporowa dla dystrybutora 16 euro 450ml a ten sinus live tez mam co wspomniales moze i podobne ale sztywniejsze, dobre pod rejestracje zeby zlikwidowac drgania.
polecam jeszcze Wurth A0890 100 032 Szczeliwo karoseryjne , ciekawe zastosowanie do masek , i uszczelnien obramowan drzwi, to latwo dostepne ok 30 pln
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez Raadek » 7 kwi 2010, 10:59

CinMar napisał(a): ALPINE 7903M

Tak się składa że mam kilka starych deck'ów Alpine'a.Jeśli podoba Cie się 03 to polecam posłuchać lepszych modeli tego producenta:05,06 i 09 :) przerobiłem u siebie chyba wszystkie modele.

Zasilanie wzmacniacza daj koniecznie z akumulatora.Najlepiej ok 20mm2(będzie na przyszłość a cena podobna).Zasilanie radia możesz śmiało zostawić z ori kostki(konieczna przejściówka na ISO) głośniki będą zasilane ze wzmacniacza więc radio nie potrzebuję jakiegoś specjalnego zasilania.
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez CinMar » 7 kwi 2010, 11:22

raadek wiem co potrafia te decki ,(jesli to mnie proponujesz odsluch) ale umowmy sie ze dziewiatka nie zagra ze wszystkim tak samo, przyznasz chyba racje ? tu dalem konkretny przyklad , ale wiadomo to temat rzeka ...a do kolekcji chetnie nabyl bym 9tke " L-ke " w ramach zaspokojenia "ego" ale to graniczy z cudem albo z duzym cłem ;]

a cena kabli 10mm a 20mm podobna? no moge sie nie zgodzic bo cena jest dwa razy wyzsza , jesli mowimy o miedzi , bo fakt te "normalne" mam u siebie kolejno po 5pln/m po 7pln/metr i tu faktycznie roznica zadna a 20 stke na przyszlosc warto owszem zgadzam sie. ale cena 20mm miedzi to juz 20pln/metr
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez Raadek » 7 kwi 2010, 19:15

Elki nie miałem nigdy swojej.Nigdy też o to nie zabiegałem bo to to samo co 09 na stany tylko z europejskim tunerem(mając takie radio trudno słuchać radia).Mam za to J'kę a to już coś...lepsza brzmieniowo od zwykłej i ta miedź na obudowie :)
Owszem patrząc na ceny m/b tych drutów to jest dwukrotnie większa ale patrząc na cały kabel to dopłaty jest zaledwie 50zł.
NaturalSound -instalacje Car Audio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2006, 11:56
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Auto: SoundCombi

Postprzez kotton » 8 kwi 2010, 00:44

odnosnie przewodow
– rozumiem ze te 20mm2 to na wypadek jakbym pozniej chcial zmienic wzmacniacz lub podpiac subwoofer?
– jesli chodzi o glosnikowe to nic sie nie zmienia? zwykly kabel glosnikowy miedziany 2,5mm2?
co myslicie o tym zestawie?

chcialbym tu powoli wrocic do kwestii:
1) czy tempo 6, dls rs6, dego st 650 to ta samo polka jakosciowa? czy wszystkie beda odpowiednie aby wycisnac z mp3 tyle ile sie da?
2) jvc kd-g821.. clarion oprocz dxz588rusb niczego nie widze w tej cenie.. moze alpine cda lub cde-988x – czym sie roznia te dwie serie – cda i cde? no i jak wyzej – jak sie to ma do sluchania muzyki w formacie mp3 na ww glosnikach?
3) czy ktos mial zestaw zbudowany z ktorys z ww elementow?
4) jaki polecacie do tego wzmacniacz? czy ktos mial u siebie sprzet podobnej klasy i wzmacniacz sony xm 10020 i czy bedzie on odpowiedni dla systemu zbudowanego na powyzszych elementach?

ps. czy zamiast pianki poliuretanowej mozna uzyc ewentualnie pianki polietylenowej? rowniez nie chlonie wody.. a jest 3 krotnie tansza niz np sinuslive
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez CinMar » 8 kwi 2010, 09:36

no tak, myslac przyszlosciowo to tak, glosnikowe nic tylko za 2,50 za metr to nie jest miedz tylko aluminium+miedz
ten zestaw moj drogi jest jak wiekszosc zestawow chinski i jakosci to tam nie znajdziesz , ja uwazam ze lepiej dobrac komponenty osobno niz kupowac zestaw , chodz to dla malego budzetu dobre rozwiazanie jesli juz upierasz sie przy tym zestawie mam taki firmy DIETZ za 60pln z przesylka, tylko reasumujac nie chce zeby wyszlo ze korzystam z forum jako cennika online ale np jesli chcesz tej klasy przewody zasilajace to wylicz tak 5pln/metr zasilanie plus masa 6-7 metrow wystarczy jesli nie ciagniesz w autobusie to koszt 30pln , chincze mam brytyjskie pro tech'a nie chinole bardzo dobra jakosc -promocja , przewod remote 1pln/metr trzeba ok 5 max, konektorki i zlaczki gratis, a bezpiecznik 15 pln z oprawa lub nozycowy 30pln /oprawa
takze dokladajac jakies 25-35 pln przynajmniej kable sygnalowe mozesz miec dobrej jakosci, bo zasilania w tej cenie nie uswiadczysz w miedzi , zostaje tylko glosnikowy 2x2,5mm

coz, czy ta sama polka ciezko to nazwac po imieniu bo kazdy czyms sie troche rozni , ale ogolnie mowiac ta sama klasa cenowa a to czy temu czy tamtemu producentowi udalo sie zrobic to a to , to inna kwestia ja uwazam ze roznicy az tak drastycznej bys nie odczul , i do Twoich zapotrzebowan wystarczy , to ze ktos cos tam uslyszy to juz poruszalismy wczesniej...

serie ALpine'a roznia sie tym ze seria cda jest bardziej rozbudowana pod katem sekcji korekcji dzwieku , druga bardziej okrojona dla ludzi nie lubiacych i nie za bardzo majacych pojecia co oznaczaja poszczegolne funkcje, i roznia sie jeszcze ...
... cena ;]

clarion mnie sie nie podoba desing ,ale to kwestia gustu , brzmi nawet calkiem calkiem , jak na uzyte komponenty troche jakby z nizszej polki – firmy na S...chyba tej ktorej chcesz wzmacniacz hehe..(przepraszam) ale za ta cene jest ok.

jvc – nie wiem , nie mialem do czynienia nie moge nic powiedziec

ja polecam Alpine'a przy nizszych seriach juz sa dobrze wyposazone na tle konkurencji , nie musisz doplacac za poszczegolne udogodnienia usb, ipod i tego typu pierdolki , fakt cena za nizszy model jest i tak duzo wyzsza niz konkurencji ale sa w w miare jakosciowe , trzeba placic za dobra pozycje marki , ale tez i za dobre komponenty , nie bede rzucal modelami ale mysle ze warto rozwazyc taki zakup, a noz bedziesz chcial zglebiac temat korekcji dzwieku , bawic sie ustawieniami etc.

ad3. ad.4 trzeba czekac...

pianki coz, nie bedziesz inwestowal w wygluszenie wiecej niz w sprzet tak mi sie wydaje , ta pianka jest bardziej zwarta niz sinus(jesli mowimy o DSM'ie ?) , tamta jest miekksza i podatna na scisk , latwo sie dopasowuje do elementow, ale na dzwiek ci to nie wplynie wiec wsio ryba, wazniejsze jest wygluszenie poszycia wew/zew .a o ile widze na aukcji masz 1 sztuke za ta cene a sinusa dostajesz 2 maty ,wiec nie wychodzi 3 razy taniej...
pzdr
<b>Car Audio – Doradztwo – Sprzedaż – Montaż – Hurt – Detal <b>
hermesaudio.pl
<b>Specjalne Zniżki dla forumowiczów mazdaspeed<b>
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 20:47
Posty: 51
Skąd: Chrzanów
Auto: MAZDA 626 2.0i 16V

Postprzez kotton » 8 kwi 2010, 23:50

witam

znalazlem sklep w krk, gdzie moge posluchac tempo 6, dego po/st 650 oraz dls'ow:) na dodatek moge to przesluchac na alpine cda 9886R, nakamichi cd 45 oraz clarionie dxz788:) szkoda ze nie ma tam jeszcze tego jvc i byloby calkiem malinowo:)
tam tez nabede pianke stp (zamiast sinuslive – ta sama cena, a mam na miejscu; ponoc stp ladniej sie uklada – sprawdze), maty stp standard na zalatanie otworow, przewody glosnikowe i zasilajace.

a wiec do dziela. robie drzwi jak mowilem, wyprowadzam przewody zasilajace pod siedzeniem pasazera dla ewentualnego wzmacniacza, przewody glosnikowe klade z zapasem – rowniez dla ewentualnego poprowadzenia ich dalej pod siedzenie do wzmacniacza, radio z kostki pod kierownica.. (a moze poki co podpiac radio pod kabel przeznaczony do wzmacniacza? a jak wejdzie wzmacniacz to radyjko do kostki. moze tak?)
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Postprzez Grisza84 » 11 kwi 2010, 10:24

Witam

Niedawno kupiłem Mazdę 626 rocznik 1990 (GD), 2.0 benzyna. Było założone radio beta od Golfa 2x20W, ale samochód był przerobiony na 4 głośniki. Założyłem Pioneera Mosfet DEH-3900MP 4x50W. Wszystko grało, ale głośniki charczały. Kupiłem do przodu głośniki Blaupunkt EMX 402, a do tyłu Magnaty 693. Po podłączeniu prawego głośnika z przodu (plus twitter za 5 zł) wszystko grało. Problemy zaczęły się od montażu głośników z tyłu. Wymontowałem stary głośnik i zanim zdążyłem założyć nowy, to przerzucając kolejną piosenkę na radiu nagle wszystkie głośniki przzestały grać. Radio dzxiała, sekundy przy mp3 normalnie lecą, tak samo tuner, ale w głośnikach cisza. Przy uruchamianiu radia gdzieś pod tabicerką słychać ciche pstryknięcie. Pomóżcie, bo nie wiem o co chodzi. Bezpiecznik od radia dobry.
Grisza84
 

Postprzez adam626 » 11 kwi 2010, 21:15

fabrycznie pomiędzy głośnikami z tyłu a radiem nic nie ma
być może jest uszkodzona wiązka i masz zwarcie
zabezpieczenie w radiu wyłącza końcówkę mocy
spróbuj odpiąć kostkę tylnych głośników od radia(ta mniejsza) i zobacz co się będzie działo
jak pomoże to musisz odpiąć głośniki i radio i pomierzyć czy nie ma zwarcia na przewodach
jak będzie to go nie szukaj tylko puść nowe przewody prawą stroną nadwozia
pozdrawiam
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez PLaster » 20 kwi 2010, 13:38

trochę nie w tym dziale, ale... tak jak pisze adam626 wymień kable od głośników, bo te fabryczne to są jak nitka i przy okazji będziesz miał pewność, ze zwarcia nie ma
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez kotton » 22 kwi 2010, 15:08

witam

chcialem podsumowac moj projekt:) jestem blisko finiszu, wiekszosc rzeczy juz mam, czekam jeszcze na radio. z zalozenia mialem wydac na wszystko ok 1000zl.. zaczynalem od pomyslu na glosniki esk i lekkiej "zabudowy" drzwi.. jednak jak wiadomo apetyt rosnie w miare spozywania, a idac tokiem myslenia "doloze stowke dwie bo roznica nie duza a bedzie na pewno lepiej" wyszlo tak:
1) wygluszenie pary drzwi
– 4 maty dynamat extreme – 280zl (promocyjna cena, poniewaz kupilem przez net vibroplast m1, ktorych sprzedawca juz nie mial – zaproponowal dynamat)
– 2 maty stp bitoplast 5mm – 110zl
– spray wurth sabesto (silikon w spray'u na polaczenia plastik/plastik i plastik/metal) – 25zl
2) glosniki – morel tempo 6 – 550zl (nowki)
3) radio – alpine cda 9884R – 480zl (uzywka)
4) przewody, bezpiecznik+oprawka, zlaczki – 140zl (glosnikowe 2mm2, pod wzmacniacz – 16mm2)
przede mna jeszcze takie zakupy:
1) noxudol 3100 5L – ok 250zl (masa na wygluszenie podlogi, bagaznika, nadkoli, dachu)
2) wzmacniacz.. tutaj nadal nie wiem jeszcze co i jak..

pisze nie po to, aby sie pochwalic (nie ma specjalnie czym), ale zeby uswiadomic komus kto ma podobne plany do moich, ze bardzo latwo.. podwoic wydatki:) jestem bardzo ciekaw jak to bedzie grac.. w łikend zamierzam zlozyc to wszystko do kupy. poki co zdazylem przygotowac sobie drzwi: zdjalem boczki, dokladnie odczyscilem drzwi z kleju (ktos wczesniej odkleil folie) i syfu ktory sie tam nazbieral, wycialem pierscienie z dibondu 3mm (te zostana na stale wklejone w drzwi i beda mocowaniem dla pierscieni z mdf'u). mala uwaga – po odczyszczeniu blach, usunieciu syfu z wnetrza i zalozeniu z powrotem boczkow (tym razem osadzajac je na wszystkich kolkach:) – dzwiek, i tak nedzny.. zdecydowanie sie poprawil:)
jesli ktos ma ochote sprawdzic jak to wszystko bedzie gralo zapraszam.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2009, 18:52
Posty: 41
Skąd: krakow/kielce
Auto: mazda 626 gd coupe 2.2i 12V + stag4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6