Kopnięcia prądu od ram drzwi

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Szyna » 21 kwi 2014, 14:28

Mój sweterek chyba właśnie taki generuje <lol> Bo mnie zaczęło znowu kopać :P Chyba będę musiał wrócić do ciuchów roboczych :D Mnie kopie tylko przy wysiadaniu z samochodu.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Payorez » 20 lis 2014, 18:16

Odkopuje temat, dla potomnych. Rozwiązanie ostateczne :D

Ostatnio miałem luźne zajęcia na polibudzie(studiuję elektrotechnikę), z doktorem od wysokich napięć i opowiadał nam, że człowiek może zgromadzić na sobie ładunek 40kV. Auto jadąc też się elektryzuje, paski które kiedyś były stosowane niby do uziemiania ładunku, działały w drugą stronę, zamiast odprowadzać ładunek, kumulowały go na karoserii. Jeżeli auto Cię kopie przy wysiadaniu to znaczy, że jest super odizolowane od ziemi ( przez opony ). I tutaj zaczyna się zabawa! bo to jest wina opon :D. Różne opony mają w sobie dodatek materiału, który powoduje, że ten ładunek jest uziemiany do jezdni, gdy Cię kopie przy wysiadaniu z auta po dotknięciu np dachu, to znaczy, że opony tego ładunku nie uziemiają i ty to robisz :D, ponieważ mają taki, a nie inny skład bez domieszki, która przewodzi.
Pstryknięcie iskry którą słychać, widać i czuć zaczyna się od ładunku 4kV i jest to około 1 mili joula.

pozdro! :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2013, 19:30
Posty: 530 (4/2)
Skąd: Wrocław
Auto: – Mazda 626 Coupe 1987 2.2Turbo
– BMW E39 3.0d

Postprzez Hordagoga78 » 20 lis 2014, 21:18

szybka rada dla obrywajacych od wlasnych aut:
przy wysiadaniu, mocno odchyl drzwi, aby rozwarly sie na "osciez".
wychodzisz spokojnie z samochodu.
mozesz zamknac drzwi popychajac je reka (bez obaw) ale za szybe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2013, 01:03
Posty: 89 (0/1)
Skąd: london
Auto: – czarna magda TS2 BL '11 Auto –

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6