Wyskakiwanie IV i V biegu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez jarpod » 17 sie 2010, 10:00

W mojej pełnoletniej Madzi zaczęło się od tego iż na wybojach wyskakiwał IV bieg. W tej chwili właściwie bez trzymania go na siłę nie trzyma się w ogóle. Zrezygnowałem z używania go, przechodząc od razu na V. Widzę że to samo zaczyna się robić i z tym biegiem. Np. wyskakuje po odjęciu "gazu".
Nie znam konstrukcji skrzynki, nie wiem jak jest sterowana. Szukam porady od czego zacząć? Poduszki pod skrzynką (może silnikiem)? Jakieś wodziki czy cięgła od lewarka zmiany biegów (regulacja)?? Nie wiem jak to jest zbudowane, a nie chcę niepotrzebnie zadawać sobie za dużo roboty i wyciągać skrzynkę.
Proszę uprzejmie o radę w którym kierunku pójść?
------------
jarpod 626 III 2,2i 12V SOHC Kombi
Początkujący
 
Od: 21 sty 2010, 23:31
Posty: 18
Auto: 626 III 2,2i 12V SOHC Kombi

Postprzez adam626 » 18 sie 2010, 09:09

czy biegi wchodzą lekko czy ciężko
sprawdź czy nie chodzi zbyt ciężko na tulejkach dźwigni zmiany biegów i czy zespół napędowy nie ma luzu na poduszkach zawieszenia
kiwający się zespół napędowy i zatarte tulejki mogą dawać taki efekt
jeżeli to wszystko będzie sprawne to powodem będzie zużycie skrzyni biegów i tu bez rozebrania żaden wróż Ci nie pomoże
czasem wystarczy wymienić sprężynkę od zapadki wodzików, a czasem lepiej całą skrzynię
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez jarpod » 18 sie 2010, 10:18

Dzięki za radę. Biegi wchodzą leciutko dwoma paluszkami. Podejrzewam poduszki (kiwa się zespół napędowy) widać to po lewarku na wybojach i odjęciu gazu. Oby sie obyło bez wyciagania skrzynki.:)
------------
jarpod 626 III 2,2i 12V SOHC Kombi
Początkujący
 
Od: 21 sty 2010, 23:31
Posty: 18
Auto: 626 III 2,2i 12V SOHC Kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6