Prawidłowa praca i regulacja tylnego zacisku

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kamilspider » 1 sie 2014, 20:29

I jak poszło?
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 08:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez AleksanderVM » 2 sie 2014, 07:52

Nie wyszło. Znaczy nic nie robiłem, za gorąco było :)

Jak zawalczę to dam info.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2013, 08:32
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Auto: MX6 GE 92 2,5i V6 KL

Postprzez AleksanderVM » 24 sty 2017, 12:35

Może się komuś przyda takie info:

Rozebrałem tylny zacisk (x2). Wyjąłem tłok. Nie udało mi się wyciągnąć reszty bebechów bo nie miałem takiego długiego toola do segera (głęboko siedzi).

Cały zacisk oczyściłem druciakiem w wiertarce. Przeczyściłem wd40 z zewnątrz, bo zacierało się ramię ręcznego. Przemyłem benzyną ekstrakcyjną, nasmarowałem zmarem w sprayu (żeby spenetrował cały element wewnątrz zacisku, oczywiście od zewnątrz). Zardzewiałą kryzę gumowego fartucha wyczyściłem grzybkiem drucianym w wiertarce.

Tłoczek był zardzewiały więc go potraktowałem szlifierką kątową z papierem 160. Tak zamo wyczyściłem zardzewiałe prowadnice (zmniejszenie minimalne średnicy nie wpływa negatywnie na pracę). Doszlifowałem ręcznie papierem 180.

Po nasmarowaniu i złożeniu działa już ponad rok bez zarzutu.

Polecam wymianę wszystkich gumek, bo stare są porozciągane i ciężko je wpasować na miejsce. Nie żałować smaru do prowadnic to nie skorodują tak szybko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2013, 08:32
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Auto: MX6 GE 92 2,5i V6 KL

Postprzez Andzyjek » 3 maja 2018, 21:18

Witam, jak w maździe mx 6 93r wyregulować ręczny. co go wyreguluje na zaciskach dokręcając ta śrubę na imbusa to po jakimś czasie około 2 tygodni ręczny popuszcza az go wogulę nie ma i znowu muszę regulować od nowa. Zaciski wymieniłem na regenerowane bo stare były zatarte imam taki problem
Początkujący
 
Od: 10 sty 2008, 23:25
Posty: 22
Auto: MX-6 2,5 V6 ; 323P BA 1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6