Układ chłodzenia, wywala płyn chłodniczy. 626 kl

Postprzez Adoz » 28 lis 2015, 21:46

Witam,
proszę was o szybką radę odnośnie problemu jaki ma mazda 626 2.5 która mogę kupić.

Na jeździe próbnej mazda osiągnęła odpowiednią temperaturę stanęliśmy i wyłączyłem silnik. Otworzyłem maskę i patrzę przewody w których płynie płyn chłodniczy były strasznie twarde wpadłem na pomysł odkręcenia korka i delikatnie odkręcałem i tam już od razu wywala płyn chłodniczy. Moja obawa jest taka czy to nie jest przypadkiem już pęknięta głowica albo walnięta uszczelka pod głowicą ? sprzedający twierdzi że nic a nic nie ubywa płynu chłodniczego ale nie wierze dla osób sprzedających bo wiele różnych bajek się nasłuchałem.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez zadra » 30 lis 2015, 17:50

Nie ma aut niezastąpionych.
Jeśli masz wątpliwości a tymbardziej nie ufasz sprzedawcy, to odpuść sobie.
Ryzyko jest zbyt duże.
Aczkolwiek w układzie przy rozgrzanym aucie w układzie chłodzenia panuje wyższe od atmosferycznego ciśnienie najczęściej opisane również na korku chłodnicy.
Możesz poprosić kogoś bardziej obeznanego aby przyjrzał się temu przypadkowi.

Pamiętaj,że pośpiech jest złym doradcą..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Adoz » 30 lis 2015, 22:54

Dzięki za radę, masz rację nie ma parcia szukałem tyle czasu to i jeszcze trochę poszukam. Bo jednak mam obawę że może to być coś mechanicznego w silniku.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Postprzez zadra » 1 gru 2015, 20:39

Może zrób taki myk, że Wyjaśnij aktualnemu włascicielowi,że jego auto ma uszkodzoną głowicę, więc jeśli zejdzie z ceny te 2500 zł(czy ile tam wymiana uszczelki + inne prace bo i rozrząd i pompa wody i zawory i przy okazji może 2-a głowica do robienia, więc może trochę więcej kosztów no i wszystkie płyny chłodzenia i olejowe) to Ją kup dużo poniżej ceny i oddaj jakiemuś zaufanemu mechanikowi do zrobienia, byleby się postarał i na Walentynki już się będziesz mógł z dziewczyną za miasto wybrać ekstra mazdą ;)
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Adoz » 4 gru 2015, 01:59

muunek Dzięki za zainteresowanie tematem ;) ale już aktualnie kupiłem mazdę taką co chciałem. Temat można powiedzieć nie aktualny ale też z drugiej strony ciekawi mnie rozwikłanie zagadki.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2013, 11:31
Posty: 517 (1/7)
Skąd: Białystok
Auto: Toyota Yaris '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6