Strona 1 z 1

Kod błędu nr. 06

PostNapisane: 9 wrz 2008, 16:29
przez Izaf
Witam.

Od pewnego czasu przy jeździe po mieście czasem zdarza się, że zaczyna mi regularnie migać HOLD na tablicy. Postanowiłem się za to zabrać i dziś zszedłem do auta i odczytałem kody błędów. Wyskoczył jeden o numerze 06. Z tego co wyczytałem w instrukcji jest to kod odpowiadający za: Czujnik prędkości własnej pojazdu / Przełącznik przepustnicy.

Jestem zielony w tych sprawach i chciałem się zapytać czy taka naprawa jest droga i czy dałbym radę samemu to zrobić?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

PostNapisane: 10 wrz 2008, 15:20
przez Sosowka
witam tez mi częstą miga HOLD, a czy po za tym dzieje się coś z samochodem? np. wkręca się na obroty a nie ma mocy !?

PostNapisane: 10 wrz 2008, 16:28
przez Izaf
Sytuacja wygląda tak. HOLD miga czasami, jak zaczyna migać to auto bardzo słabo przyspiesza. Czasem wystarczy auto wyłączyć i odpalić ponownie i wszystko gra.

PostNapisane: 23 wrz 2008, 21:22
przez sasiadxp
W mojej madzi wywalilo mi blad numer 34. wedlug listy jest to elektrozawór wolnych obrotów A. Gdzie sie to znajduje w moim silniku 2.0 8V. Pozdrawiam

PostNapisane: 23 wrz 2008, 21:52
przez Globy
Miganie 'Holda' oznacza przejście skrzyni w tryb awaryjny i działanie jedynie dwóch środkowych biegów. O ile usterka jest elektryczna, być może zajmie się nią elektromechanik wsparty manualem technicznym, ale często trzeba odstawić skrzynię do specjalistycznego warsztatu = koszta.