Skaczące, za niskie napięcie – problemy z regulatorem

Postprzez SHY » 10 sie 2008, 23:59

Witam

Przyzczyny nie znalazlem, ale tez juz nigdy mi zjawisko nie wystapilo przez prawie 3 lata. Akumulator jest ten sam stary tak samo jak alternator. Nic nie wymienialem. Moze tylko inaczej obchodze sie z kaluzami ;)

Pzdr
SHY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez alf28 » 11 sie 2008, 10:22

ogurrek napisał(a):Ślizgający sie pasek... mam to samo
może i tak ale ja nie słysze, żeby się ślizgał

ogurrek napisał(a):W dużych kałużach wyłączać car audio
wyłanczam.jak mi się kontrolka zaświeci :)
keczu napisał(a):U mnie pomogla wymiana akumulatora
to odpada jest dobry
SHY napisał(a):Przyzczyny nie znalazlem, ale tez juz nigdy mi zjawisko nie wystapilo przez prawie 3 lata.
hmm..a ja trzy lata nie miałem problemu,a w tym roku już drugi raz.jedyne z czym jestem wstnie to powiązać,to zmiana felg.która spowodowała że;woda spod kół uderza w troche inne miejsca niż do tej pory,coś sobie podlewając :|
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez ogurrek » 11 sie 2008, 11:01

Skoro Ci sie kontrolka zapala.... proponuje cały układ ładowania porządnie przejrzeć, gdyż u mnie ten problem nie jest aż tak poważny.
Nie ma siły, coś musi być nietak z alternatorem, to nie słabo naciagnięty pasek.
U mnie ewidentnie piszczy pasek i w tym samym momencie świateła przygasają, itp.
Wypiszczy sie i alternator daje spowrotem czadu :)
PS. Słabe akumulatory i takie tam, to brednie, to nie od tego masz takie objawy, aku w moim mam założony 44Ah, dochodzi do tego lekko prądożerne caraudio i nie zdarzyło mi sie mieć jakichkolwiek poważnych problemów z odpaleniem, mimo iż trzaskam krótkie odcinki po mieście...
Układ ładowania w tym autku jest naprawde wydajny :)
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2008, 16:06
Posty: 135
Skąd: Sulechów
Auto: 626 GE 1.8 16V ==> 2.0 16V

Postprzez tomahawk » 12 sie 2008, 15:21

Jakiś czas temu miałem bardzo podobne "atrakcje" w czasie deszczu, okazało się , że było przebicie na uzwojeniu stojana i padnięty regulator napięcia, załapałem się na kapitalny remont alternatora i wymianę regulatora.
Naprawę przeprowadził sympatyczny zakład na Bielanach w Wawie polecony przez niezawodnego Jaksę :D , w razie czego służę namiarami,
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 sty 2008, 17:32
Posty: 26 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Xedos'93 2.0 V6+ SGI
Renault Grand Scenic'05 2.0 T

Postprzez alf28 » 13 sie 2008, 10:56

tomahawk napisał(a):Jakiś czas temu miałem bardzo podobne "atrakcje" w czasie deszczu, okazało się , że było przebicie na uzwojeniu stojana i padnięty regulator napięcia
nie strasz :|
ogurrek napisał(a):Skoro Ci sie kontrolka zapala.... proponuje cały układ ładowania porządnie przejrzeć, gdyż u mnie ten problem nie jest aż tak poważny.
ciężko to zlokalizować bo, trwa to minute,może dwie i ładowanie powraca do momętu kolejnego wjechania w porządną wode.po otwarciu maski woda potrafi znajdować się nawet na rurze dolodolotowej między przepływką,a przepustnicą :] wygląda to tak, jakby maska przesiąkała <lol>
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez ogurrek » 13 sie 2008, 22:32

Śrubki wszelakie, kabelki, moze który sie zmęczył życiem juz, albo co :)
Ps. masz wszystkie osłony napewno? Ja w zaje***** kałuże sie pakowałem, zeby umyć podwozie <lol>, i ni cholery, nic na silniku nie było mokre....
Osłony, ogólnie dół silnika wiadomo, ale z góry susza....
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2008, 16:06
Posty: 135
Skąd: Sulechów
Auto: 626 GE 1.8 16V ==> 2.0 16V

Postprzez Uree » 14 sie 2008, 23:21

Mnie regulator napiecia kosztował wymiane radia i zarówek, dalo takie prad ze prawie rozwalilo polauta..to lepiej zrobic u fachowcow.
Początkujący
 
Od: 11 lis 2007, 22:03
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 626 2.5 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6