Naprawa przepływomierza B577 (626 GE FS)

Postprzez kamilspider » 5 kwi 2013, 23:38

A nie łatwiej i bezpieczniej po prostu kupić sprawny przepływomierz?
W skrajnym przypadku, gdy przepływka będzie podawać błędne wartości możemy uzyskać dziurkę w tłoku.
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez severr » 6 kwi 2013, 07:36

Zgadzam się z tobą ale takie rozwiązanie pozwoli odpalić auto a ja szukam sposobu zastąpienia tego czujnika innym tak żeby auto pracowało normalnie. Wiadomo, że w domowych warunkach jest to nie wykonalne ale coś zbliżonego myślę, że uda mi się wykonać. Rezystor ma zupełnie inny współczynnik rezystancji temperaturowej niż platyna, może mieć nawet ujemny a my potrzebujemy dodatni. Czujnik oryginalny ma prawdopodobnie 10 Ohm w 0 stopni C (mierzyłem w 20 stopniach i miał 10,7 Ohm). Porównując do PT100 właśnie tyle ma mieć. Na 100 stopni przyrasta 3,85 OHM. Zastosowałem miedź bo tam przyrasta podobnie coś ok. 3,6 Ohm na 100 stopni. Problemem okazuje się duży rozmiar czujnika i duża bezwładność. Poszukam cieńszego drutu i pomniejsze czujnik, może coś pomoże.
Wczoraj podczas testowania na takim czujniku kręciłem podczas jazdy spokojnie ponad 4000 obr/min.
Pozdrawiam
kamilspider – no jasne że łatwiej tym bardziej, że używkę da się kupić już za 100 PLN. W aucie mam sprawną przepływkę. Znalazłem ostatnio w garażu ubitą po strzale i tak pomyślałem żeby coś przy niej podłubać.

Dzisiaj po dłuższej jeździe zauważyłem, że zbyt duża moc odkłada się na tym rezystorze 4 Ohm, który jest w szeregu z czujnikiem i doprowadziło to do dużego nagrzewania się tego rezystora w wyniku czego odlutował się i odpadł.
severr
 

Postprzez noxes » 6 kwi 2013, 16:49

Ciekawe jakby zastosować drut z żarowki? Cienki, nie przepali się szybko, będzie reagował na temp, tylko ciekawe jak z rezystancją.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6