Sterownik centralnego zamka – gdzie go szukac 626 GE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez eurogran » 9 mar 2005, 09:06

Każdy orginalny centralny zamek ma skrzynkę rozdzielacza centralnego zamka ,czy może ktoś wie gdzie ona się znajduje ? Jest to mi potrzebne żeby zamontować sterownik centralnego zakma aby móc otwierać samochód przy użyciu pilota .jeśli sam to zamontuje to zapłace tylko za sterownik + piloty tj. ok. 100 zł. fachowiec jedyne 250 zł.POMOCY.
eurogran
 

Postprzez mayer » 9 mar 2005, 15:24

Też bym chciał to wiedzieć
mayer
W124 300TD automat
mazda 626 GE 2,0 16V
W oczekiwaniu na małego Mayerka...:))))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 16:36
Posty: 490 (0/1)
Skąd: poznań
Auto: Mercedes W124 300TD /mazda 626

Postprzez marioch » 9 mar 2005, 16:10

ja mam właśnie problem bo do gagażnika "wchodze" przez tylna KANPĘ :P
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 15:51
Posty: 145
Skąd: okolice W-wy
Auto: mazda 626 GD RF7 2D 5d '91

Postprzez es » 9 mar 2005, 16:18

W moje starej GC zlokalizowalem go na slupku przed przednimi prawymi drzwiami. Przy prawej nodze pasazera. Udala mi sie ta sztuka przy pomocy nosa. Leciutko sie zaczal palic :)

Moze w pozniejszych tez tam jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2004, 13:17
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2,2 i GV 95, chevy s10 02

Postprzez ABSCHALTMODUS » 9 mar 2005, 16:52

centralny zamek czyli przekaznik door look znajduje sie po prawej stronie przy dzwiach pasarzera obok dywanika kolor zielony lub czarny wtyczka bodajze 6 pinowa
Początkujący
 
Od: 8 mar 2005, 20:35
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Auto: mazda 3

Postprzez Piotrek » 9 mar 2005, 17:43

To ja sie podlacze pod pytanie. Tez jestem zainteresowany tematem, gosc ktory to zakalda powiedzial mi, ze trzeba by najpierw sprawdzic, czy w drzwiach kierowcy jest silownik. Mowi,ze spotkal sie juz kilka razy z takim rozwiazaniem w japoncach, ze u kierowcy silownika nie bylo i trzeba bylo dokladac. Jak to jest w GE? Czy zadanie sprowadza sie tylko do podlaczenia sterowania, czy trzeba jeszcze silownik dodawac?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez ABSCHALTMODUS » 9 mar 2005, 18:43

do piotrka

jezeli chodzi o siłownik to w dzwiach w modelu 626 GE występuje i steruje przez przekaznik pozostałymi drzwiami wraz z zamkiem klapy. nie potrzebujesz dostawiac dopinasz poprostu do przekaznika door looka kable zmienny – zawykanie otwietranie
i powinno działac :)
Początkujący
 
Od: 8 mar 2005, 20:35
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Auto: mazda 3

Postprzez wicekk » 11 mar 2005, 15:24

Co wy piszecie o jakichs przekaznikach?! Kolega eurogran chyba pisze ze chodzi mu o 626 GE a tam nie ma zadnych przekaznikow sterujacych, czy slyszycie jak pracuja przy zamykaniu/otwieraniu? nie bo ich nie ma, slychac tylko silowniki.
Sterownik w 626 GE znajduje sie z lewej strony nog kierowcy tuz za bezpiecznikami, taki dlugawy modul a w nim rowniez uklad odp. za czasowe wygaszanie podswietlania stacyjki, zamka w drzwiach z zewnatrz oraz ten bipeer przypominajacy o swiatalch przy wylaczonej stacyjce. Centralny jest sterowany (–) i jest dosyc ciezko to znalesc, jezeli ktos zainteresowany to moge podac kolory tych 2 przewodow.
Piotrek napisał(a):gosc ktory to zakalda powiedzial mi, ze trzeba by najpierw sprawdzic, czy w drzwiach kierowcy jest silownik.

to ciekawe co zamyka drzwi kierowcy zamykajac drzwi pasazera lub tylnej klapy, maly ludek?
Bez urazy ale powiedz mu zeby zaczal sprzedawac gazety w kiosku:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez Piotrek » 11 mar 2005, 22:49

gosc ktory to zakalda powiedzial mi, ze trzeba by najpierw sprawdzic, czy w drzwiach kierowcy jest silownik.

to ciekawe co zamyka drzwi kierowcy zamykajac drzwi pasazera lub tylnej klapy, maly ludek?
Bez urazy ale powiedz mu zeby zaczal sprzedawac gazety w kiosku:)


Faktycznie...ale ja jestem glupi, ze na to nie wpadlem, hihi
Swoja droga, to gosc zawolal za zrobienie sterowania 250zl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez tomax » 12 mar 2005, 07:56

wicekk proszę o podanie kolorów kabelków
mazda 626 GE 92r 2,0 16 V
MAZDA jest jak TYSKIE – PONAD WSZYSTKIE !!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 maja 2004, 10:08
Posty: 18
Skąd: Głogów
Auto: mazda 626

Postprzez wicekk » 12 mar 2005, 14:28

Modul tak jak pisalem wyzej znajduje sie za bezpiecznikami (szary modul o nazwie NALDEC), tzn:
Odkrecamy bezpieczniki nasadowym kluczykiem nr.10 oraz wyzej, krzyzakowa srubke, odpinamy wszystkie kostki w okolo i wyciagamy na zewnatrz.
Z tylu sa 3 kostki, dwie z przodu (szeroka i waska) i za nimi waska 20pinowa kostka, o nia wlasnie chodzi.
Przewody do niej:

(zamykanie) przewod zielono-pomaranczowy-pomaranczowe kropki
(otwieranie) przewod fioletowy-pomaranczowe kropki


Gdyby komus nie pasowaly przewody podaje numery stykow odp. za otwieranie/zamykanie zamkow, lecz do tego potrzeba bedzie wyjac szary modul (dwa zatrzaski po bokach) i rozebrac go (zatrzaski dookola modulu)(chodzi oczywiscie o modul NALDEC)
Wchodzi do niego 20pinowa kostka CN2

zamykanie- pin 2b
otwieranie- pin 2d

I na koniec zeby nie bylo placzu to radze sie zaznajomic z alarmem oraz pomierzyc sygnaly na jego wyjsciu.
Zeby kogos nie pokusilo podlaczyc tam (+) bo sterownik "pojdzie z dymem"
Zamkami w miejscu ktorym podaje mozemy sterowac tylko minusem.!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez mizz » 12 mar 2005, 17:23

No wlasnie czy ktos wie gdzie znajduje sie skrzynka rozdzielcza centralnego zamka w mx-6? Tez chodzi mi o podlanczenie samego sterownika z pilototem. I mam jeszcze jeden
problem. Centralny zamek funkcojnuje tylko gdy otwiera sie kluczem przez bagaznik. Wszystko sie otwiera i zamyka. Ale jak otwiera sie normalnie przez drzwi od kierowcy lub pasazera otwieieraja sie tylko jedne drzwi. I jeszcze nie dzialaja mi lusterka elektryczne, ale pewnie to nie ma zwiazq ;)
mizz
 

Postprzez tomax » 13 mar 2005, 08:08

dzięki bardzo <jupi>
mazda 626 GE 92r 2,0 16 V
MAZDA jest jak TYSKIE – PONAD WSZYSTKIE !!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 maja 2004, 10:08
Posty: 18
Skąd: Głogów
Auto: mazda 626

Postprzez eurogran » 13 mar 2005, 11:15

dziękuje wszystkim za pomoc
eurogran
 

Postprzez mayer » 14 mar 2005, 12:38

wicekk napisał(a):Modul tak jak pisalem wyzej znajduje sie za bezpiecznikami (szary modul o nazwie NALDEC), tzn:
Odkrecamy bezpieczniki nasadowym kluczykiem nr.10 oraz wyzej, krzyzakowa srubke, odpinamy wszystkie kostki w okolo i wyciagamy na zewnatrz.

Dziekuję, to się nazywa fachowe podejście do tematu!! <piwo>
mayer
W124 300TD automat
mazda 626 GE 2,0 16V
W oczekiwaniu na małego Mayerka...:))))))
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 16:36
Posty: 490 (0/1)
Skąd: poznań
Auto: Mercedes W124 300TD /mazda 626

Postprzez PIETRO » 27 sie 2005, 13:44

wicekk
Właśnie chce podłączyć prosty alarm z pilotem do sterowania centr. zam.
Uprzejme pytanie do ciebie:
Wydaje mi się , że najprosciej jest wpiąć się w tylnej klapie każdy zamek ma czujnik sterujący 3 pinowy.
Zauważyłem, że sterowanie jest tak jak piszesz masą jeden otiera drugi zamyka,
Czy można się z centralką podłączyć bezpośrednio do tego czujnika ?
Do czego jest ten trzeci pin na czujniku ? Czy odgrywa jakąś rolę ?
Prosze o szybką odpowidź jesli to mozliwe, chce jutro kupić jakiś alarm i wszystko zgrąc 626 GE 95.
Pozdrawiam.
SYMPATYK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2004, 10:28
Posty: 47
Skąd: Warszawa -Bielany
Auto: MAZDA 626: 1,8 GE, 95r

Postprzez Adam626GD » 28 sie 2005, 20:51

moja MAzda miała wbudowany sterownik CZ i z niego korzystałem. Dodałem tylko dodatkowy sterownik i przekaznik. Planujesz zrezygnowac zupełnie z istniejacego sterownika? Moze i da sie sprobowac tak jak piszesz – choc trzeba by poprpbowac wtedy miernikiem. Tzn odpiałbym istniejacy sterownik i tam poszukał obwodu siłownika i obwodu sterujacego. Trudno mi dac jednoznaczne wskazowki – musisz po prostu pokombinowac
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez wicekk » 28 sie 2005, 22:50

Dopiero dzisiaj wrocilem.
Nie, tam sie nie wepniesz, zreszta blizej bys mial z drzw kierowcy lub pasazera bo wszystkie drzwi zamykane z kluczykykiem maja silowniki master ale zasada przelaczania stanow jest co najmniej dziwna, przy probie podlaczenia pamietam ze udalo mi sie tylko bodajze tylko zamykac a z otwieraniem to byla dziwna sprawa, pewnie i tez mozna ale trzeba kombinowac na przekaznikach, najlepiej jak sie wepniesz tak jak pisalem wczesniej, do modulu NALDEC.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 22:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez sołtys » 2 wrz 2005, 10:54

Panowie czegoś tu nierozumiem nie badałem tego dokładnie ale powiedzcie mi zatem od czego jest szara skrzynka z napisem door look znajdująca sie po prawej stronie obok wentylatora na słupku drzwiowym w GE bo u mnie jest coś takiego i wydaje mi się że tam sie ma podiąć sterownik pilotem centralnego zamka.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez PIETRO » 2 wrz 2005, 14:34

Podpiąć sie możesz wszędzie tam gdzie masz dostęp do kabelków dających impuls na sterownik. Jeśli nie widaomo gdzie jest centralka a na początku nie wiedziałem, to tam było najłatwiej, łatwiej niż do drzwi, to wszystko.
Oczywiście tak jak u mnie przekaźnik i centralka jest w tym modelu po prawej stronie ale np u mnie jest w kolorze żółtym, dalej u kolegi wiccka centralka jest z kolei jest za bezpiecznikami po lewej, zresztą po paru informacjach na forum na pewniaka tam jej szukałem ale wystarczy się wsłuchać i słychać gdzie jest cykanie z przekaźnika.
SYMPATYK
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2004, 10:28
Posty: 47
Skąd: Warszawa -Bielany
Auto: MAZDA 626: 1,8 GE, 95r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6