Nieprawidłowa praca ABS?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez procol » 26 sty 2007, 13:13

Wiem, ze problem ABS byl kilka razy walkowany, ale odpowiedzi na moj problem na forum nie znalazlem.
Dotychczas jezdzilem samochodami bez ABS, stad nie mam porownania. Mam jednak wrazenie, ze moj ABS jest jakby zbyt czuly -- dosyc czesto sie wlacza, mam niekiedy wrazenie, ze wolalbym, zeby ABS nie bylo :( .
Wlaczenie ukladu ABS objawia sie buczeniem, stukanie w pedal zaczyna sie dopiero po mocniejszym cisnieciu na pedal hamulca. Raz to "buczenie" trwalo jakies 2 sekundy po zaprzestaniu naciskania na pedal hamulca.
Czy w tym opisie jest cos, co powinno wzbudzac moj niepokoj o poprawne dzialanie systemu ABS?
Dodam, ze czujniki ABS sa ok (uklad byl sprawdzany komputerem).
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2006, 21:56
Posty: 112 (0/1)
Auto: Mazda 3 SkyPassion sedan, 2016

Postprzez nemi » 26 sty 2007, 13:23

procol napisał(a):Wlaczenie ukladu ABS objawia sie buczeniem, stukanie w pedal zaczyna sie dopiero po mocniejszym cisnieciu na pedal hamulca. Raz to "buczenie" trwalo jakies 2 sekundy po zaprzestaniu naciskania na pedal hamulca.

Myślę, że nie masz powodów do niepokoju.


procol napisał(a):Mam jednak wrazenie, ze moj ABS jest jakby zbyt czuly -- dosyc czesto sie wlacza, mam niekiedy wrazenie, ze wolalbym, zeby ABS nie bylo smutny .

Bardzo dużo zalezy od opon. Ja w swojej Mazdzie nie mam ABS ale użytkowałem Octavię z ABS i tam jest dokładnie jak opisujesz. Na letnich oponach Firestone ABS włącza się na suchym asfalcie bardzo szybko, jeśli temperatura wynosi zaledwie kilka stopni powyżej 0, na zimowkach ABS włącza się wtedy kiedy trzeba.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez xANDy » 26 sty 2007, 13:42

nemi napisał(a):Bardzo dużo zalezy od opon
Nic dodać nic ująć.

Opony to podstawowy wyznacznik. Na moich letnich (strasznie głośnych) Vredenstein'ach ABS trudno włączyć, na zimowych nokianach też muszę się napracować, żeby odpalić "system bezpiecznego hamowania". Za to na oponach, na których przyjechał (od kupna) to ABSy szalały na każdym zakręcie przy hamowaniu.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez procol » 27 sty 2007, 00:35

Na sniegu praktycznie kazde hamowanie to terkotanie. Nowe Firestone Winterhawk.
Czy to normalne?
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2006, 21:56
Posty: 112 (0/1)
Auto: Mazda 3 SkyPassion sedan, 2016

Postprzez Mayk » 27 sty 2007, 01:06

Tak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2006, 16:13
Posty: 169 (2/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda MX-5 NBFL

Postprzez tarkan » 27 sty 2007, 02:07

procol napisał(a):Na sniegu praktycznie kazde hamowanie to terkotanie.

– dzisiaj jadąc około 30 km/h po sniegu lekko hamując też poczułem ABS, więc norma.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6