Reparaturki zacisku hamulca

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Xavier » 13 paź 2005, 13:26

Cześć. Mam takie pytanie – może ktoś wie: czy reparaturki (kpl.naprawczy) zacisku hamulca przewidziane do 626 GE pasują do GF-ki? Może pasuje choć część z nich? Jeśli tak to które? Czy może pasują reparaturki od jakiegoś innego auta?
Muszę naprawić zacisk, a to co proponują w serwisie do mazdy GF (ORI) kosztuje 162 zł na 1 zacisk! Zgroza! <szok> Tyle kasy za parę gumek bez tłoczka! Oficjalnych zamienników brak.
Że też nikt nie wpadł na pomysł by robić do tego zamiennik... :| Przebitka chyba lepsza niż na narkotykach. Poratujcie proszę... :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez CarHard » 13 paź 2005, 19:03

Witaj, w warszawie jest firma która sprzedaje reperaturki do kazdego auta, podaj proszę dane swojego auta, jak bede przejerzdzał to się dowiem.
moj mail: pgorecki@capri.pl
CarHard
 

Postprzez Jaksa » 13 paź 2005, 20:55

Xavier napisał(a):Tyle kasy za parę gumek bez tłoczka! Oficjalnych zamienników brak.
Płacisz za jakosc gumy , to co jest dostępne to tylko mała częsc zestawu ( nie nadające sie do niczego ) Tak samo jest z łozyskami dzwigni ham. ręcznego – NIE MA W ZAMIENNIKU , to kosztuje sporo kasy...
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xavier » 13 paź 2005, 22:38

Jakość gumy? Czy sugerujesz, że do modelu GE guma jest 4 razy gorsza? Bo taki sam zestaw kosztuje do GE nie więcej niż 40 zł. Jeśli chodzi o łożyska ręcznego to moim zdaniem można temat "obejść" i dotoczyć sobie z mosiądzu "na wymiar" (koledzy z forum ćwiczyli już temat). Starczą na dłużej niż ten Japoński wynalazek co staje się monolitem z resztą zacisku po 3 sezonach zimowych w Polsce. Co sądzisz? Temat nie nowy...Gumek jednak nie przeskoczę i tu jest ból i zniechęcenie. Dlatego kombinuję "jak koń pod górę"... :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez Jaksa » 13 paź 2005, 22:55

Xavier napisał(a):Gumek jednak nie przeskoczę
A moze da się je jeszcze zostawić? Sprawdzałes stan tych gumek? Dzisiaj robilismy GF kę i gumki spoko zostawilismy stare ( tylko łozyska były potrzebne )
Xavier napisał(a):taki sam zestaw kosztuje do GE nie więcej niż 40 zł
Gdzie jest taki tani oryginał ?
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xavier » 13 paź 2005, 23:05

Jaksa napisał(a): A moze da się je jeszcze zostawić? Sprawdzałes stan tych gumek? Dzisiaj robilismy GF kę i gumki spoko zostawilismy stare ( tylko łozyska były potrzebne )

"Może się da" -tylko co zrobię jak rozbierzemy zacisk i okaże się że "się nie da"? Skąd ja żyrantów na „gumki” wezmę? ;) Widziałem tylko tą gumkę przy tłoczku. Jest ponadrywana. Szmelc. Reszta po demontażu (rdza, syf i gil) też pewnie nie będzie w lepszym stanie. Drugi zacisk też nie lepszy...a zima idzie <killer> . Ja, spłukany po remontach...Jak nie zrobię to do wiosny staną oba zaciski i dopiero będzie ból. Dlatego kombinuję. Po prostu rozpacz... :(
Jeśli chodzi o gumki do GE miałem na myśli zamienniki oczywiście. Przynajmniej są i można się ratować....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez Jaksa » 13 paź 2005, 23:21

Xavier napisał(a):Ja, spłukany po remontach
Słuchaj, łozyska musisz napewno kupic nowe co do zestawów naprawczych poszperam w swoich zbiorach warsztatowych i cos pewnie znajdę dla Ciebie – tylko czeka Cię wycieczka do Warszawy na wymianę – pasuję taki układ? Przemysl propozycje , telefony znasz. :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Xavier » 14 paź 2005, 09:38

Jasna sprawa, że mi ten układ pasuje! <jupi> Jeszcze by nie... <ok>
Serdeczne dzięki Jaksa. Pozdrawiam i do zobaczenia!
http://madou-belochka.ru/a7d15
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6