Mazda 626 RF2A dymi na ciepłym

Postprzez bekibeki » 27 lis 2017, 11:22

Witam, od jakiegoś czasu mazda po przejechaniu 2-3km zaczyna strasznie dymic na niebiesko tak, że jadąc przykładowo 80km/h zostawiam zasłone dymną, bez obciązenia objawy są mniejsze aczkolwiek i tak widoczne. spaliny strasznie śmierdzą olejem z frytek, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a nie wiem co robić, biorrę pod uwage wymiane silnika bo nie stac mnie na mechanikow ktorzy beda rozwiazywali problem metodą prób i blędów. spotkał się ktos z czyms takim? <glupek2> <glupek2> <glupek2>
bekibeki
 

Postprzez chmielu_KL » 27 lis 2017, 13:07

I w czym masz problem ? ... skoro sam doszedłeś do wniosku, że bierze olej i to w takim stopni, że zostawiasz zasłonę dymną to sprawa jest prosta. Remont bądź wymiana silnika.
Tutaj nie ma rozwiązywania problemu metodą prób i błędów... <co?> <co?> mówisz mechanikowi, że bierze olej, bardzo kopci podczas jazdy i tyle.
Kupujesz potrzebne rzeczy, pierścienie, uszczelniacze itp co będzie potrzebne i mechanik wymienia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Neonixos666 » 27 lis 2017, 15:01

chmielu_KL napisał(a):Tutaj nie ma rozwiązywania problemu metodą prób i błędów... mówisz mechanikowi, że bierze olej, bardzo kopci podczas jazdy i tyle.
Kupujesz potrzebne rzeczy, pierścienie, uszczelniacze itp co będzie potrzebne i mechanik wymienia.


I tu bym nie był takiego zdania bo trzeba sprawdzić czy silnik spala olej czy może gdy wydech nabierze temperatury to puszczający olej z turbo daje właśnie takie efekty. Wystarczy odkręcić wydechy przy turbo i odpalić jak wali olejem to turbo, jak od razu daje siwy dym to znaczy że problem tkwi w samym silniku. Płynu nie ubywa? Długo trzeba kręcić na zimnym by odpalił?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9470 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez chmielu_KL » 27 lis 2017, 15:32

Zapomniałem o turbo <glupek2>
<spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez bekibeki » 27 lis 2017, 16:42

płynu nie sprawdzałem, pali od strzała zimny czy ciepły
bekibeki
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6