Cieknąca miska olejowa.

Postprzez kkkk55 » 26 maja 2016, 14:29

Mam pytanie. Chciałem wymienić ojej wraz z filtrem ale okazało się że miska jest z jednej strony mokra. Wiadomo ze wymiana już nie ma sensu. Mam pytanie. Jak można zdemontować samemu miskę? Z jednej strony zasłania ją skrzynia biegów i nie można dostać się do mocowania. Czy trzeba demontować skrzynię? Jest jakaś alternatywa?
kkkk55
 

Postprzez Neonixos666 » 26 maja 2016, 20:55

Oczyściłeś dokładnie miskę i widzisz miejsce z którego leci? może gdzieś wyżej jest wyciek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez kkkk55 » 26 maja 2016, 22:36

Nie, dokładnie spod uszczelki. Wyżej jest sucho. Sprawdzałem. I to trochę mnie zdziwiło bo wyciek pojawił się praktycznie z dnia na dzień. Trochę dokreciłem śruby. Jakby mniej, ale cieknie z pewnością nadal...

Dopisano 26 maja 2016, 22:50:

Martwi mnie fakt tak paskudnej roboty. Ze skrzynią nie dam sobie rady. Trzeba do mechanika. A wiadomo jak tam jest. Zaraz znajdzie to i tamto. Niby jedna rzecz a zaraz będziesz miał pół auta do wymiany. Byle zarobek miał.
Klocki, tarcze, amory, to wszystko przerabiałem sam. Jakoś poszło. A tu wydaje się że to tylko miska, a na dzień dobry górka. Niby jeden z bardziej dostępnych elementów, a tu niespodzianka. Liczę na jakąś dobrą radę. Może jest jakiś patent? Rura owszem. Nie ma problemu, ale skrzynia?
kkkk55
 

Postprzez Neonixos666 » 26 maja 2016, 23:23

miska.jpg


może to coś ci podpowie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez kkkk55 » 27 maja 2016, 09:55

Miska w rzeczywistości jest odwrócona w drugą stronę i wąską częścią wchodzi pod element oznaczony jako 3. Z rysunku wynika że nie trzeba skrzyni demontować. Wystarczy zdemontować nr. 3 który na pierwszy rzut oka wygląda jako całość wraz ze skrzynią.
Fajny rysunek. Nigdzie nie spotkałem się z takim, a właśnie czegoś takiego szukałem.
Jak się uporam z tematem to zrobię fotorelację.
Oczywiście temat nadal jest otwarty. Każdy pomysł jest wart uwagi...
Pozdrawiam.
kkkk55
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6