Biały dym przy dodaniu gazu.

Postprzez robroyyy » 28 cze 2022, 08:23

Witam
Posiadam mazde jak w tytule i ostatnio podczas jazdy zaczęły stukac zawory i zaczął kopcic na bialo podczas przygazowywania.
Ściągnąłem pokrywę zaworow i zdziwiłem się gdyż szukając popychaczy na stronach z częściami widać że powinny być zamontowane hydrauliczne.natomiast ja mam szklanki z płytkami <co?>
Zglupialem i już sam nie wiem o co chodzi.Czy ktoś jest w stanie rozjasnic mi taki stan rzeczy?
Początkujący
 
Od: 28 cze 2022, 07:44
Posty: 1
Auto: Mazda 626 gf 1999 2.0 b/g

Postprzez zadra » 28 cze 2022, 13:19

powinny być zamontowane hydrauliczne.


Nie masz racji.
Hydrauliczne były w poprzedniej wersji (626Ge i pochodnych), dalej wprowadzono podkładki regulacyjne a po nich weszły szklanki regulacyjne.

Dopisano 28 cze 2022 13:33:

Twój problem raczej nie dotyczy luzów zaworowych, bo one nie zmniejszają się z dnia na dzień a piszesz, że zauważyłeś to "w ostatnim czasie", dodatkowo zmniejszenie luzów zaworowych nie ma nic wspólnego z białym dymem za autem – raczej że.zmniejszeniem mocy, wzrostem spalania lub problemami z rozruchem, czy gaśnięciem na krzyżówkach .

Oczywiście mając już kapę zaworową podniesioną ja zmierzyłbym luzy na zaworach, żeby choć jedną sprawę wyeliminować.

Kontroluj częściej poziom w chłodnicy i w wyrównawczym, ilość i stan jakościowy oleju oraz obserwuj co się będzie dalej działo.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6